İspanyolca Üniversite Okumak

Uruguay'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Uruguay'da Eğitim

Uruguay’da Üniversite Okumak

Cumhuriyet Üniversitesi (UdR) Uruguay’da bir devlet üniversitesidir. 1861 yılında kurulan üniversite, hukuk, mühendislik ve hemşirelik alanlarında çok sayıda program sunmaktadır. Öğrenciler, UDR’yi ulusal odaklı bir derece için uygun bir seçim olarak görürler.

UDR’nin kökenleri, Carlos Vélez de Castro’nun kurumu Montevideo Üniversitesi olarak kurduğu 1861 yılına kadar uzanır. Vélez de Castro’nun selefi Simón Rodríguez de Montoya, Uruguay’daki ilk özel okulu – Colegio de la Concordia’yı 1843’te kurmuştu. Daha sonra, Vélez de Castro, Uruguay’ın ilk devlet üniversitesini oluşturmak için özel okulunu Concordia ile birleştirdi. 1961’de Uruguay, Avrupa monarşilerinden bağımsız hale geldiğinde, UDR, Latin Amerika’da bu ayrımı sürdüren sadece yedi üniversiteden biri oldu. Kurum, 1989’da politeknik üniversitesi ve 2000’de lisans üniversitesi olduğunda bu onuru korumuştur.

Öğrenciler UDR’de birden fazla lisans programı arasından seçim yapabilmelerine rağmen, çoğu hukuk veya mühendislik üzerine odaklanmaktadır. UDR’de hukuk okumayı seçen öğrenciler, diğerleri arasında yasal uygulama ve şirketler hukuku gibi dersleri takip eder. Mühendislik okumayı seçenler, diğerleri arasında yazılım mühendisliği ve endüstriyel elektronik gibi özel seçeneklere erişebilir. Hemşirelik, hem tıp uzmanları hem de hemşireler için eğitim sunduğu için UDi’deki bir başka popüler programdır. UDi’deki popüler diploma seçenekleri arasında vergi hukuku ve bankacılık gibi hukukla ilgili alanlarda lisans derecelerinin yanı sıra elektrik mühendisliği ve makine mühendisliği gibi mühendislik alanlarında lisans dereceleri bulunmaktadır. Pek çok öğrenci, günlük hayatlarını kesintiye uğratmadan eğitimlerine devam etmelerine olanak sağladığı için çevrimiçi öğrenmeyi tercih eder.

UDR’de okumak ulusal eğitime odaklanabilirken, birçok derecenin ulusal odaklı olması nedeniyle bu olumsuz bir şey değildir. Öğrenciler, UdR’yi ulusal odaklı bir derece için uygun bir seçim olarak bulurlar çünkü birden fazla disiplinde çok sayıda programa sahiptir. Ayrıca, öğrenciler, UdR’de eğitim almanın, öğrenci kredisi geri ödeme vergi avantajları (önceden “Öğrenci Mali Yardımı Artı” olarak biliniyordu) gibi finansman planları kapsamındaki kamu statüsü nedeniyle uygun bir dereceye dönüştüğünü takdir ediyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1