Uruguay Askerlik Tecili

Uruguay’da eğitim almak isteyen kişilerin en çok dikkat etmeleri gereken konuların başında Uruguay askerlik tecili işlemleri gelmektedir. Bu ülkeye gitmeden önce mutlaka tecil işlemleri tamamlanmalı ve gerekli yasal belgeler temin edilmelidir.

Uruguay'da Eğitim

Uruguay Askerlik Tecili ve Erteleme İşlemleri

Uruguay’da eğitim almak isteyen kişilerin en çok dikkat etmeleri gereken konuların başında Uruguay askerlik tecili işlemleri gelmektedir. Bu ülkeye gitmeden önce mutlaka tecil işlemleri tamamlanmalı ve gerekli yasal belgeler temin edilmelidir. Her ülke de aynı olmayan askerlik tecil süreleri hakkında gerekli bilgileri almak için mutlaka adresinden Uruguay Başkonsolosluğuna ulaşmak ve konu hakkında gerekli bilgileri almak gerekmektedir.

Tüm Türk öğrenciler için geçerli olan bu konu hakkında yapılması gereken ilk iş öncelikle eğitim belgeleri ile Dış İşleri Bakanlığı ve ülkemizde ki Uruguay Başkonsolosluğuna başvuru yapmak gerekmektedir. Daha sonra ki aşamalar da belgeler askerlik şubesine de iletilecek ve askerlik tecil işlemleri düzenli olarak ilerlemeye başlayacaktır.

Gitmek istedikleri üklelerin başkonsolosluklarına + 90 312 292 29 29 nolu telefondan da ulaşabilmekte olan öğrenciler Uruguay Askerlik Tecili işlemleri hakkında neler yapmaları gerektiğini bu sayede çok daha kolay bir şekilde öğrenebilmektedirler. Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen kişiler öncelikle gidecekleri ülkelerin askerlik tecili konusunda ne kadar bir süre sunduğunu bilmeleri gerekmektedir.

Çünkü her ülke de bu süre farklı olabilmektedir. Kimi ülkeler 6 ay tecil hakkı verirken kimileri ise öğrencilere 2 yıl boyunca askerlikten muaf olma hakkı sunabilmektedir. Uruguay askerlik tecili işlemlerinde de bu sürenin ne kadar olduğunu bilmek ve aynı zamanda süre dolduğu zaman gerekirse tecil yenileme işlemlerine başlamak gerekmektedir.

Tecil işlemlerine ilk defa başlayacak olan kişiler öncelikle adresinden ilk erteleme başvurusunu tıklayarak Uruguay özel öğrencilik statüsünde ülke temsilciğini seçip randevu işlemlerini yapmalıdırlar. Buenos aires büyük elçiliğimizin yetki bölgesinde yer alan Uruguay’da ki temsilciliklerimize ulaşmak isteyen kişiler +598 (2) 9151329 nolu telefonu veya +598 (2) 9156208 nolu fax’ı kullanabilmektedirler.

Bugüne kadar birçok Türk öğrencinin üniversite eğitimi için seçtikleri ülkelerden biri olan Uruguay özellikle ünlü üniversiteleri ve gelişmiş eğitim sistemi ile dikkatleri çekmektedir. En azından 29 yaşına kadar askerlik konusunda sorun yaşamak istemeyen kişiler Uruguay askerlik tecili işlemlerini yaparken gerekli süre içinde mezun olamadıkları takdirde kendilerine ekstradan 1 yıl daha hak tanınacağını unutmamalıdırlar.

Öğrencilik süreleri tepit edileceği zaman ilk olarak üniversiteye kayıt olunan tarih esas alınmaktadır. Gittikleri ülkeler de dil veya hazırlık eğtimi alacak olan öğrenciler öncelikle bu sürelerin eğitim süresi içine dahil edilmediğini de bilmek gerekmektedir. Uruguay askerlik tecili işlemleri hakkında işe nereden başlamaları gerektiğini bilmeyen kişiler öncelikle Milli Eğitim Bakanlığının ilgili birimlerinden veya başkonsolosluklardan gerekli bilgileri alabileceklerini bilmeleri gerekmektedir.

Erteleme işlemlerin de istenecek olan ilk belge eğitim belgesi olacaktır. Bunun yanında her ülke öğrencilerden farklı belgeler talep edebileceği için konu hakkında araştırma yaparak işlemlere başlamak zaman kazanma anlamında öğrencilere çok faydalı olacaktır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1