Yurtdışında Diş Hekimliği

Gelecekte yüksek maaş alabileceğiniz bir meslek dalında eğitim almak için sınav sistemi mağduru kişiler arasında yer almak istemiyorsanız yurtdışında diş hekimliği eğitimi alarak okuyabilirsiniz. En iyi diş hekimliği eğitimi sağlayan yurtdışı üniversitelerinde sınav şartı olmadan lisans okumak sizin için büyük imkânları beraberinde getirecektir.

İçindekiler

Yurtdışında Diş Hekimliği

Estetik ve sanatsal göz zevkini kullanarak dişlerde uygulayabilme, disiplinli çalışma ve el becerisini gerektiren diş hekimliği alanında eğitim görömek için hiç zaman kaybetmeden sınavsız eğitim imkanı sunan yurtdışı eğitim seçeneklerini düşünebilirsiniz.

Diş hekimliği eğitimi popülerliği çok eski dönemlere dayanmaktadır. Fakat günümüzde modern tedaviler kullanılarak sürdürülen diş hekimliği popülerliğini hiç kaybetmemiştir. Özellikle yurtdışında diş hekimliği eğitimi almak öğrenciler için kaliteli öğrenim imkanlarından yararlabilme avantajı sağlamaktadır.

Ülkemizde oldukça masraflı olan eğitim süreci düşünüldüğünde birçok öğrenci yurtdışında diş hekimliği eğitimi görmeyi tercih etmektedir. Geleceğiniz için iyi bir yatırım olarak görebileceğiniz lisans programında eğitim için yurtdışını seçmek ideal olacaktır.


Yurtdışında Diş Hekimliği Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Yüksek kazançlı maaş imkanını düşünerek, uluslararası imkanlardan yararlanarak diş hekimliği eğitimi almak isteyen öğrenciler yurtdışında okumayı tercih ederek geleceklerine yatırım yapıyorlar. Eğitim süresi 5 yıldır. Ayrıca 1 yıl hazırlık eğitimi ile birlikte diş hekimi olabilmek için 6 yıl eğitim görmeniz gerekmektedir.


Yurtdışında Diş Hekimliği Eğitimi Yök Denkliği Var mı?

Türkiye’de diş hekimliği alanında belirlenen üniversitelerde sözlü yada yazılı sınavlar yapılmaktadır. Bazı üniversiteler denklik tanınması için her iki koşulu da aramaktadır. Ayrıca staj şartı da gerekebilir. Uluslararası klavuza göre eksik bir staj olmaması gerekmektedir. Eğer Yök denkliği eğitim eş değerliği sağlanması isteniyorsa staj yapmanız şart koşulabilir.


Yurtdışında Diş Hekimliği Yök Denklik Sınavı Nedir?

Ülkemizdeki üniversiteler Yök tarafından diplomanızın tanınması yada eş değerliğinin sağlanması için sınav yapabilmektedir. Yapılan sınavda 100 üzerinden 40 puan almış olma şartı bulunmaktadır. Başarılı olmanız durumunda denklik belgesi düzenlenir.


Yurtdışında Diş Hekimliği Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Yurtdışında diş hekimliği eğitimi dünyanın birçok ülkesinde uzun yıllar okumanızı gerektiren bir bölümdür. Eğitiminiz sırasında ara tatil zamanlarında ülkemizde staj yaparak part time çalışabilme imkanı elde edebilirsiniz.
Dünyanın en çok istihdam imkanına sahip mesleklerinden olan Diş hekimliği alanında tatillerde çalışabilmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca Türkiye’ye geri döndüğünüzde çalışma izni alarak çalışmaya başlayabilirsiniz.


Yurtdışında Diş Hekimliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Akademik kariyer için diş hekimliği meslekğini tercih ederek mezun olduğunuzda yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Yurtdışında prestijli bir gelecek için kaliteli diş hekimliği eğitimi almak için yüklü maliyetler ödemeniz gerekmemektedir. Aile bütçenize uygun yıllık harç ücretleri ile seçtiğiniz ülke yada uzmanlık alanına göre eğitim görebilirsiniz.


Yurtdışında Diş Hekimliği Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Türkiye Cumhuriyeti ülkelerindeki bazı üniversiteler Ösym yapmış olduğu sınavdan diş hekimliği alanında ilgili baraj puanı almanızı istemekte yada diploma notunda yüzde 70 başarı sağlanmasını talep etmektedir. Fakat yurtdışındaki üniversitelerin birçoğunda diş hekimliği eğitimi için sınav ve puan şartı aranmamaktadır.


Yurtdışında Diş Hekimliği Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Siz de hayallerini diş hekimliği alanında gerçekleştiren binlerce hatta onbinlerce şanslı öğrenci arasında yerinizi Eurostar aracılığı ile alabilirsiniz. Rahat bir ortamda keyifli bir yaşam sürerek eğitim alan Türk öğrenci sayısında her yıl daha da artış olmaktadır.


Yurtdışında Diş Hekimliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Yurtdışında diş hekimliği lisans programında okumak isteyen öğrencilerden çeşitli belgeler istenilmektedir. Eğitim alınan akademik kuruma göre belgeler değişebilir. Lise mezunu gençler diş hekimliği için başvuru yapabilrler. Matematik, fizik, biyoloji temelde sayısal ağırlıklı derslerde başarılı öğrenciler bu alanda eğitim almayı tercih edebilirler. Bu derslerden iyi not almaları lisans eğitimleri sırasında zorlanmamalarını sağlamaktadır.


Yurtdışında Diş Hekimliği Okumanın Avantajları?

İş bulma konusunda en fazla istihdam sağlayan lisans programlarından olan diş hekimliğini yurtdışında okuyarak kariyer yapabilirsiniz. Yurtdışında bu alandan mezun olan kişiler farklı ülkelerde yüksek gelirler ile çalışabilmektedir.
Yıllık kazancı 250.000 Dolara kadar çıkabilen bu uzmanlık alanında eğitim almak için yurtdışını tercih etmeniz uluslararası bir kariyer elde etmenize avantaj sağlayacaktır.


Yurtdışında Diş Hekimliği Bitirenler Mezunlarınız Var mı?

Diş hekimliği bitiren ve bu alanda uzmanlık sınavlarına girerek yurtdışındaki çeşitli ülkelerde mesleğini yerine getiren binlerce mezunumuz bulunmaktadır. Akademik kariyer yapmak isteyenler rahat ve yüksek yaşam standartlarında keyifle diş hekimliği bölümünde okuyabileceklerdir.


Yurtdışı Diş Hekimliği Eğitimi Bursları – Burslu Veya Ücretsiz Diş Hekimliği Okuyabilir miyim?

Diş hekimliği alanında kaliteli eğitim veren birçok yurtdışı üniversitesi bulunuyor. Bu üniversitelerde eğitim almayı düşünen öğrenciler tam burslu ücretsiz yada yarı burslu olarak üniversitelerin burs imkanlarından yararlanabilirler. Seçtiğiniz ülkenin burs imkanlarının olup olmadığı konusunda araştırma yapmanız yararınıza olacaktır.


Yurtdışında Diş Hekimliği Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Diş hekimliğinden mezun oldunuz fakat akademik kadroda yer almak istiyorsunuz isterseniz yurtdışında isterseniz de Türkiye’de gerekli uzmanlık sınavlarına girerek not ortalamanızın yeterli olması halinde istediğiniz üniversiteye kabul edilebilirsiniz.


Yurtdışında Diş Hekimliği Okumak Şartları

Yurtdışında diş hekimliği giriş şartları arasında yabancı dil yeterliliği şartı aranabilmektedir. Başvuru sırasında pasaport fotokopisi, transkript, sağlık raporu lise diploması gerekmektedir. Ayrıca giriş için sınav ve puan şartı birçok üniversitede aranmamaktadır.


Yurtdışı Diş Hekimliği Eğitimi Taban Puanları

Dünya çapında itibar gören meslek dallarından olan diş hekimliği alanında taban puanları genellikle 180’dir. Bu bölümden mezun olan kişiler birçok tecrübeye sahip olacaklar ve yurtdışında kariyer imkanlarından yararlanabileceklerdir.


Yurtdışı Diş Hekimliği Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Türkiye’ye diş hekimliği fakültelerinden birine yatay geçiş yapmak istiyorsanız öncelikle seçtiğiniz üniversitenin yatay geçiş şartlarını incelemeniz gerekmektedir. Bazı üniversiteler zorunlu derslerden gerekli not ortalamasına sahip olmanızı talep etmekte bazıları ise 180 puan barajını ösym sınavında aşmayı şart koşmaktadır.


Yurtdışında Diş Hekimliği Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

El becerileri yükseki sosyal bilince ve farkındalığa sahip, saygılı, iletişim gücü yüksek iyi konsantrasyona sahip, bilimsel derslerde başarılı bireyler diş hekimliği okumak için her yıl mayıs ayının 2. haftasından itibaren 15 inden sonra başvuruda bulunabilirler.


Yurtdışında Diş Hekimliği Okumak İstiyorum

İnsanlarla iletişim kurma yeteneklerinize güveniyor ağız ve diş sağlığına ilgi duyuyorsanız yurtdışında diş hekimliği okuyabilirsiniz. Dünya çapında itibar gören yurtdışı üniversitelerinde okumak kendi geleceğiniz adına alacağınız en doğru karar olacaktır.


Yurtdışında Diş Hekimliği Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

En çok kariyer alanlarından olan diş hekimliğini yurtdışında okumak için gereken malzemeler için para vermenize gerek yoktur. Ayrıca eğitim gördüğünüz üniversitenin tüm olanaklarından ve kliniklerinden faydalanabiliyorsunuz. Bölüm maliyetleri 3000 Euro’dan başlayıp 7000 Euro’ya kadar değişiklik göstermektedir.


Yurtdışında Diş Hekimliği Okumak Mantıklı mı?

Yurtdışında diş hekimliği okuyup mezun olan kişiler aynı zamanda master programlarına katılarak kendilerini daha da geliştirebilirler. Ayrıca diş hekimliği alanında uzmanlık sınavlarına katılarak belirli dallardan birini seçebilirler. Teknolojik ilerlemeleri yakından takip eden yurtdışı üniversitelerinde diş hekimliği okumak ve burs imkanlarından yararlanmak en iyi diş hekimliği eğitimi veren üniversitelerden mezun olmak size pekçok fırsat kapısını açacaktır.


Yurtdışında Diş Hekimliği Okumak Zor mu?

Diş hekimliği için hangi ülkeyi seçeceğinize karar verme aşamasında araştırma yaparken Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlarının size sunacağı hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Zorlanmadan seçim yaparak sınav şartı olmadan uygun yaşam ve üniversite masrafları ile eğitim alabilirsiniz.


Yurtdışında Türkçe Diş Hekimliği Eğitimi Veren Üniversiteleri Diş Hekimliği Fakülteleri Var mı?

Kendi dilinizde Türkçe olarak diş hekimliği eğitimi veren üniversitelerin yurtdışında olup olmadığını merak ediyorsanız bu konuda Eurostar kadrosundan detaylı bilgi alabilirsiniz. Türkçe diş hekimliği eğitimleri şuan için bulunmamaktadır.


Yurtdışında Diş Hekimliği Eğitimi Veren Ülkeler


Ukrayna

 • Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi
 • Odessa Uluslar arası Humaniter Üniversitesi
 • Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi
 • Kiev Tıp Üniversitesi(BOGOMOLİS)
 • Liviv Tıp Üniversitesi
 • Dinipropetrousk Tıp Üniversitesi
 • Vinitsa Tıp Üniversitesi
 • Poltova Tıp ve Diş Hekimliği Akademisi
 • İvana Frankivsk Tıp Üniversitesi

Bulgaristan

 • Plovdiv Tıp Üniversitesi
 • Sofya Tıp Üniversitesi
 • Varna Tıp Üniversitesi

Romanya

 • Bükreş Carol Davila Tıp Üniversitesi
 • Constanta Ovidius Üniversitesi
 • Cluj Napoca Tıp Üniversitesi

Azerbaycan

 • Azerbaycan Tıp Üniversitesi

Gürcistan

 • Avrupa Öğretim Üniversitesi
 • Tiflis Kafkas Üniversitesi
 • Tiflis Tıp Üniversitesi

Bosna Hersek

 • Saraybosna Devlet Üniversitesi

Moldova

 • Nicolae Testemitanu Devlet Tıp Üniversitesi


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.  whatsapp1