Yurtdışında Eczacılık

Avrupa standartlarında kaliteli eğitim veren dünyaca ünlü üniversitelerde, uygun maliyetler ve özel fırsatlar eğitim almak için yurtdışında üniversite eğitimi konusunda profesyonel akademik danışmanlık hizmetleri veren Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamızdan destek alabilirsiniz. Uzman danışmanlar yurtdışında üniversite seçiminde sizlere yardımcı olacaklardır.

İçindekiler

Yurt Dışında eczacılık

Yurt dışında eczacılık okumak isteyenler mezun olduktan sonra prestijli ilaç firmalarında çalışabilirler. Bunun yanı sıra hastane eczanesinde, klinik eczacılık gibi bölümlerinde yine çalışabilirler. Ayrıca ilaçların üretim işlerinin yapıldığı ilaç firmalarında da çalışmaları mümkün.

Eczacılık mesleğini gelecekte yapmayı düşünen ve ilaçlar konusunda gelişmeleri yakından takip etmeyi ve bilimsel araştırmaları seven kişiler danışmanlarımız aracılığı ile yurt dışında eczacılık okumayı tercih edebilirler. Böylece elde ettikleri bilgiler ile eczacılık mesleğini en iyi şekilde yerine getirebilirler.
Yurt dışında eczacılık eğitimi alabilmek için birçok üniversitede sınava girmeniz için bir gereklilik görülmemektedir. Üstelik lise diploması ile birçok saygın üniversitenin eczacılık bölümüne kayıt olabilmeniz mümkün olabilmektedir.


Yurt Dışında Eczacılık Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Eczacılık alanında üst düzey ve kaliteli eğitim almayı planlıyorsanız yurt dışı eczacılık alanında eğitim almayı düşünebilirsiniz. Böylece seçtiğiniz ülkeye ve üniversiteye göre sınavsız eğitim avantajlarından yararlanabilirsiniz. Yurt dışında eczacılık eğitimi düşünenler için eğitim süresi 5 yıldır. 1 yıl da o kadar hazırlık eğitimi bulunmaktadır.


Yurt Dışında Eczacılık Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Yurt dışında eczacılık eğitimi YÖK denkliği ülkemizde tanınmaktadır. Bazı ülkelerde denkliğin tanınması için yeterlilik sınavına girmeniz ya da yalnızca sözlü ya da yazılı mülakata tabi tutulmanız gerekebilmektedir. Eğitimin eş değerliliğinin sağlanması gereken herhangi bir durum söz konusu değilse eczacılık alanında YÖK tarafından denklik belgesi verilmektedir.


Yurt Dışında Eczacılık YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Yurt dışında eczacılık alanından mezun olan öğrenciler Türkiye’ye döndüklerinde gerekli görüldüğü takdirde yeterlilik sınavına alınabilirler. Böylece sınavdan 100 üzerinden 40 ve üzeri puan alan eczacılık bölümü mezunlarına denklik belgesi verilmektedir. Ya da öğrencinin staj eksiği varsa gerekli stajı yaparak mezuniyet belgesinin eş değerliliği sağlanmaktadır.


Yurt Dışında Eczacılık Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Toplum sağlığına hizmet edebilecek mesleki etik anlayışını kavrayarak yurt dışında eczacılık bölümü mezunları Türkiye’de ya da Avrupa ülkelerinde hem çalışabilirler hem de staj yapabilirler. Ayrıca ara tatil dönemlerinde ülkemizde staj yapabilir ve aynı zamanda eczacılık alanında çalışarak para kazanabilirler.


Yurt Dışında Eczacılık Eğitimi Kaç Para? Yurtdışında Eczacılık Fiyatları Nedir?

Yurt dışında eczacılık eğitimi kaç para fiyatları nedir diye soran ve merak eden öğrenciler için üniversite fiyatları devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler arasında değişkenlik göstermektedir. Yabancı öğrenci kontenjanı ve enflasyon fiyatlar üzerinde etkili olmaktadır. Eczacılık alanında eğitim gören kişiler ilk yıl hangi ücretle bölüme başladılarsa diğer yıllarda aynı fiyatla eğitime devam etmektedirler. Fakat yeni başlayan kişilerin bölüm program ücretleri her yıl değişkenlik göstermektedir. Ülkemizle kıyaslandığında ücretler genel anlamda ucuzdur.


Yurt Dışında Eczacılık Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

ÖSYM’nin yapmış olduğu sınavlara girmenize gerek olmadan ve puan şartı olmadan Uluslararası üniversitelerde eczacılık lisans programında kontenjan durumuna göre eğitim alabilmeniz mümkün olabilmektedir.


Yurtdışında Eczacılık Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Her yıl binlerce öğrenci Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı aracılığı ile Eczacılık lisans programında eğitim görüyor. Bilim adamları yetiştiren yurtdışı eczacılık fakültelerine sahip en iyi üniversitelere Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı sayesinde kolayca kayıt olabilirsiniz.


Yurtdışında Eczacılık Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Ülkemizde eczacılık okumak her yıl giderek daha da zorlaşıyor. Çünkü gerekli taban puanı alabilmek ve yeterli başarı puanına sahip olmak gerekiyor. Gelecekte eczane açmak, ilaç firmalarında çalışmak, endürstri ve sanayide çalışmayı düşünen eczacılar arasında yer almayı düşünen bireyler yurtdışında eczacılık programında okumayı tercih edebilirler.


Yurtdışında Eczacılık Okumanın Avantajları?

Mesleki rekabet ortamının gerekliliklerini taşımanızı sağlayan yurtdışında eczacılık programı ile çok sayıda avantaj elde edebilirsiniz. Uzman eczacılar yetiştiren, yüksek standartlarda eğitim veren yurtdışı üniversitelerinde eczacılık mesleğine uygun saygılı ve topluma yararlı kişiler mezun edilmektedir.


Yurtdışında Eczacılık Bitirenler Mezunlarınız Var mı?

Eczacılık alanında yurtdışında eğitim görmeyi tercih edenlerin sayısında gün geçtikçe artış oluyor. Bu nedenle bu lisans programında akademik eğitimini tamamlamak isteyen öğrenciler Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvuruda bulunuyor. Her yıl binlerce eczacılık bölümü bitiren öğrencimiz bulunuyor. Siz de sınavsız eczacılık avantajlarına Eurostar ile kavuşabilirsiniz.


Yurtdışı Eczacılık Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Eczacılık Fakültesi Okuyabilir miyim?

Ülkemizde verilen Kyk geri ödemeli burslarından tüm öğrenciler yararlanabilmektedir. İster yurt içinde isterseniz de yurtdışında eczacılık eğitiminiz boyunca geri ödemeli bu bursu alabilirsiniz. Ayrıca Eczacılık eğitimi süresince 1. sınıf sonunda derslerinde başarılı olan öğrenciler içerisinde ilk 3. sırada yer alanlara üniversitelerde geri ödemesiz yani ücretsiz burs imkanı tanınmaktadır.


Yurtdisinda Eczacılık Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Toplum sağlığına hizmet etmeyi amaçlayan eczacılık okuyan bireyler ara tatil, yaz tatili ve staj dönemlerinde seçtikleri ülkede çalışabilirler. Ayrıca Türkiye’de de staj dönemlerinde belirli ücretler karşılığında staj yaparak çalışabilirler. Eczacılık fakültelerinde yurtdışında lisans gören öğrenciler eğitime en iyi alt yapı ile hazırlanacakları için iş alanlarına kolayca atılabilirler.


Yurtdışında Eczacılık Okumak Şartları

Siz de en iyi saygın yurt dışı üniversitelerinde eczacılık okuma şartlarının neler olduğunu merak ediyorsanız bu konuda hiçbir şart olmadan eğitime başlayabileceğinizi Eurostar yurtdışı eğitim danışmanları aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Üniversiteler eczacılık bölümü için sınav şartı olmadan kayıt başvurusu almaktadır.


Yurtdışı Eczacılık Eğitimi Taban Puanları

Taban puanı 180 olarak kabul edilmektedir. Yurtdışında eczacılık eğitimi veren üniversitelerin birçoğu taban puanı olmadan öğrenci alımı yapmakta ve öğrencilere taban puanı şartı koşmamaktadır. Sınava giriş şartınız olmadan eczacılık alanında üniversite okumak için Eurostar danışmanlarından hangi üniversitelere kolayca yerleşebileceğinizi öğrenebilirsiniz.


Yurtdışı Eczacılık Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Eczacılık fakültesinde lisans eğitimini alırken yatay geçiş için Türkiye üniversitelerini tercih etmek isteyen öğrencilerin 1. sınıf derslerinde yüzde 40,2 oranla başarılı olmaları gerekmektedir. Eczacılık alanında puanı 180 üzeri olması gerekir. Ayrıca taban punının üniversiteye son yerleşen öğrenciden 1 puan üstünde olması otomatikmen istediği üniversiteye yerleşmesini yani yatay geçiş yapabilmesini sağlamaktadır. Eczacılık alanında yatay geçiş yaparken kontenjan şartı aranmamaktadır.


Yurtdışında Eczacılık Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Eczacılık okumak için yurtdışında seçtiğiniz üniversitelerin kayıt tarihleri mayıs ayının 15’inden itibaren başlar. Kayıt için gerekli evrakları tamamlama işlemleriniz uzun sürebilir bu konuda danışmanlarımızın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Erken kayıt yaptırmanız işlemleri hızlandırmanızda önem taşıyacaktır.


Yurt dışında Eczacılık Okumak İstiyorum

İstediğiniz ülkede eczacılık okumak için kaliteli dil okullarına ve profesyonel danışmanlık hizmetlerine ihtiyacınız olabilmektedir. Yurt dışında YÖK denkliği olan okullarda sınavsız eczacılık branşında okuyabilmeniz mümkün olacaktır. En iyi üniversitelerde eczacılık okumak için lise diplomanızın olması yeterlidir.


Yurtdışında Eczacılık Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Eczacılık alanında Eurostar anlaşmalı olduğu üniversitelerde uygun maliyetlere okuyabilirsiniz. Bu nedenle eczaclık lisans alanında eğitim için yurtdışında bulunan ülkeleri tercih etmeniz mantıklı olacaktır.


Yurtdışında Eczacılık Okumak Mantıklı mı?

Ekonomik yaşam şartlarına sahip şehirlerde üst kalite eczacılık eğitimini düşük harç miktarları ile almak öğrenciler için idealdir. Ayrıca sahip olacağınız mavi diploma ile mesleğinizi farklı ülkelerde yapabilme avantajına da sahip olabileceksiniz.


Yurtdışında Eczacılık Okumak Zor mu?

Üniversite okumak için mesleki eğitiminizi eczacılık alanında seçmek istiyorsanız sayısal derslerinde başarılı olmanız gerekir. Herhangi bir şart olmamasına rağmen bu alanlarda başarılı olmanız Yurtdışında eczacılık okurken zorlanmamanızı sağlar.


Yurtdışında Türkçe Eczacılık Eğitimi Veren Üniversitelerin Tıp Fakülteleri Var mı ?

Öğrencilerin başvurularına göre her yıl belirli alanlarda Türkçe destekli tıp fakülteleri açılabilmektedir. Eczacılık alanında Türkçe dilinde eğitim bulunmamaktadır.
Kayıt olan öğrencilerin taleplerinin fazla olması durumunda üniversiteler ile yapılan anlaşmalara ve ülkenin diline bağlı olarak Türkçe destekli eğitim programları açılabilir.


Yurtdışında Eczacılık Eğitimi Veren Ülkeler


Ukrayna

 • Odessa Ulusal Tıp Üniversitesi
 • Odessa Uluslar arası Humaniter Üniversitesi
 • Harkov Ulusal Eczacılık Üniversitesi
 • Donetsk Ulusal Tıp Üniversitesi
 • Kiev Tıp Üniversitesi(BOGOMOLİS)
 • Liviv Tıp Üniversitesi
 • Dinipropetrousk Tıp Üniversitesi
 • İvana Frankivsk Tıp Üniversitesi
 • Vinitsa Tıp Üniversitesi
 • Poltova Tıp ve Diş Hekimliği Akademisi

Bulgaristan

 • Plovdiv Tıp Üniversitesi
 • Sofya Tıp Üniversitesi
 • Varna Tıp Üniversitesi

Romanya

 • Bükreş Carol Davila Tıp Üniversitesi
 • Constanta Ovidius Üniversitesi
 • Cluj Napoca Tıp Üniversitesi

Azerbaycan

 • Azerbaycan Tıp Üniversitesi
 • Gence Devlet Üniversitesi

Gürcistan

 • Avrupa Öğretim Üniversitesi
 • Tiflis Tıp Üniversitesi

Bosna Hersek

 • Saraybosna Devlet Üniversitesi
 • Tuzla Üniversitesi

Moldova

 • Nicolae Testemitanu Devlet Tıp Üniversitesi

Yurt Dışında Eczacılık

Puanla
[OY: 5 Ortalama: 5]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  whatsapp1