Polonya'da Eczacılık Eğitimi

Avrupa tarihinde her zaman önemli işlevleri olan bir ülke olan Polonya, sağlam ama emin adımlarla kalkınma tarihi olmuş ve olan bir ülkedir. Polonya, Avrupa'nın orta kesiminde, son derece stratejik öneme sahip topraklarda yer alan bir ülkedir.

Polonya’da Eğitim

Polonya Eczacılık Eğitimi

Avrupa tarihinde her zaman önemli işlevleri olan bir ülke olan Polonya, sağlam ama emin adımlarla kalkınma tarihi olmuş ve olan bir ülkedir. Polonya, Avrupa’nın orta kesiminde, son derece stratejik öneme sahip topraklarda yer alan bir ülkedir. Eğitime her za

man önem veren, medeni, kültürlü halkı bulunmaktadır. Ülke, Avrupa Birliği sürecinde girmesinden sonra, maddi anlamda son derece rahatlamıştır. Üniversitelerin aldıkları eğitim yardımları ile kaliteleri modernizasyon açısından mükemmel bir konuma gelmiştir. Öte yandan, global, önemli firmaların ve holdinglerin bu ülkeye yerleştiklerini, çalışma olanaklarının da gayet fazlalaştığını belirtelim.

Polonya Üniversiteleri’nde öğrencilerimiz de ilgi göstermektedir ve eğitim almaktadır. Avrupa Birliği tarafından desteklenen üniversitelere sınavsız olarak kabul edilebilirsiniz. Polonya’da eczacılık eğitimi ve diğer bölümler hakkında öğrenci danışmanlarımızdan bilgi ile destek alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak her zaman sizlerleyiz.

Polonya Eczacılık Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Polonya’da eczacılık eğitimi dört sene sürmektedir. Okulların eğitim özelliklerine göre, İngilizce ya da Lehçe olarak hazırlık sınıfı dil eğitim verilmektedir. Bundan sonra, dört senelik lisans seneleri başlamaktadır. İki sene olarak belirlenen yüksek lisans ile doktora programlarına da devam edebilirsiniz.

Polonya Eczacılık   Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Bologna kriterlerine  göre eğitim veren ve öğrencilerin mavi diploma aldıkları Polonya Üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Bu noktada diplomaların YÖK denklikleri de bulunmaktadır. Dünya sıralamasında, yüksek sıralarda yer alan eğitim kurumlarıdır.

Polonya Eczacılık Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Polonya eczacılık fakültelerinden mezun olarak, YÖK denkliği bakımından avantajlı olmakla birlikte, öğrenciler online denklik başvurularına göre çeşitli aşamalardan geçebilirler. Buna göre, kurum tarafından denklik noktasında inceleme yapıldığında, YÖK denklik sınavına girmeniz söz konusu olabilir.

Polonya Eczacılık Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Hem Polonya Üniversiteleri’nde eczacılık eğitiminiz devam ederken, ülkenizde olduğunuz zamanlarda da ülkenizde çalışarak, mesleğinizle ilgili deneyimler kazanabilirsiniz.

Polonya Eczacılık Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Polonya Üniversiteleri’nde,eczacılık fakültesi de dahil olmak üzere, hem devlet üniversitelerde, hem de özel üniversitelerde, öğrencilerden senelik olarak belirlenen şekilde, belirli miktarda harç alınmaktadır. Bu rakamlar sizi korkutmasın değerli gençlerimiz, son derece makul rakamlar. İki taksitle, sömestre başlarında olmak üzere ödeyebileceksiniz. Ülkemizde bir kurs miktarı kadar tutarda harç miktarlarını belirlenmektedir.

Polonya Eczacılık Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Polonya’da üniversite eğitimlerine öğrencilerimiz bir sınav şartı olmadan kabul edilmektedir. Bu öğrencilerimiz için mükemmel bir fırsat. Ülkemizde, malum bir sınav sistemi bulunmaktadır ve zaman zaman bunlar, gençlerimiz üzerinden stres yaratabilir. Oysa, amaçladığınız bölüme,eczacılık fakültesine sınav şartı olmadan girmek ne kadar avantajlı olur. İşte Polonya Üniversiteleri’nde bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya’da Eczacılık okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Birçok öğrencimiz son yıllarda, önemli avantajları olması bakımından Polonya Üniversiteleri’nde eğitim almaktadır. Eczacılık eğitimi alan gençlerimizin sayısı da bir hayli yüksektir.

Polonya’da Eczacılık  Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, yirmi yılın üzerinden gelen bir tecrübe ile her zaman en önemli ve parlak yurtdışı eğitim seçeneklerini sizlere sunmaktayız. Polonya’da bir sınav şartı olmadan eğitim almak kesinlikle hayal değil. Belgelerinizi doğru şekilde hazırlayarak ve başvurularınızı doğru yaparak siz de bir Avrupa Birliği Üniversitesi’nde eczacılık eğitimi alabilirsiniz.

Polonya’da Eczacılık  Okumanın Avantajları?

Avrupa Birliği Üniversiteleri’nin birinde, son derece seçkin hocalardan eğitim almak, mezun olduğunuzda sizi uluslararası alanda çalışma olanakları sunacak olan mavi diploma almak kesinlikle avantajlıdır. Ülkenizde de çalışabilirsiniz.

Polonya’da tıp bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, bugüne kadar gençlerimizin her zaman yurtdışı eğitimlerine yanında olduk. Mezunlarımızın sayısının da hayli fazla olduğunu belirtelim.

Polonya’da eczacılık eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz eczacılık okuyabilir miyim?

Öğrencilerimiz çok farklı ekonomik olanaklarda olabilir. Kısıtlı bütçesi olan gençlerimizin yurtdışında eğitim alamamaları gibi bir durum söz konusu değildir. Sevgili gençler, yurtdışında bolca seçeneklerden oluşan, yabancı öğrenciler için de verilen burs olanaklarından sizler de yararlanabilirsiniz. Eğitiminizi ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Polonya’da eczacılık okuyup Türkiye’de çalışmak:

Polonya’da eczacılık eğitiminizi tamamladıktan sonra, ülkemizden dönerek çalışma hayatına burada başlayabilirsiniz. Mesleğinizi ülkenizde yapabilirsiniz.

Polonya’da Eczacılık Okumak Şartları:

Polonya Üniversiteleri eczacılık fakültelerinde eğitim almak için sınava girmeniz gerekmemektedir. Öte yandan, ülkemizdeki sınav sistemi ve sınavdan aldığınız puanlar da takip edilmemektedir. Bu nedenle, sınav stresi, kaç puan alırım endişesi yaşamadan okula kayıt olabilirsiniz. Belgelerinizi temin etmeniz, zamanında başvurularınızı eksiksiz olarak yapmanız gerekmektedir.

Polonya’da Eczacılık Eğitimi Taban Puanları:

Polonya’da bir taba puan şartı olmadan eczacılık eğitim alabilirsiniz.

Polonya Eczacılık  Fakültesi’nden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Bir üniversitenin eğitim aldığınız fakültesinden, başka bir üniversitenin aynı fakültesine geçiş yapmak yatay geçiş olarak adlandırılmaktadır. Bunu Polonya Üniversitesi, eczacılık fakültesinde aldığınız eğitim süresinde de yapabilirsiniz. Lisansa senelerinde ilk sınıftan başlamak üzere, son sınıfa kadar bu hakkınızı kullanabilirsiniz Ancak, notlarınızın belirli bir ortalamanın üzerinden olması çok önemlidir.

Polonya’da Tıp okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Sınırlı olan ve yoğun ilgi olan kontenjanların dolmaması için ön kayıtlarınızı her zaman yapabilirsiniz. Kayıt başvuruları ise 15 mayıs ve sonrasında başlamaktadır.

Polonya’da Tıp okumak istiyorum:

Sevecen ve medeni, aynı zamanda eğitimli insanları ile öne çıkan bir ülke olan Polonya, bir öğrenci olarak yabancılık çekmeden zaman geçirebileceğiniz bir ülke. Avrupa Birliği üniversiteleri arasında yer alan üniversitelerde, cazip şekilde ve kaliteli eczacılık eğitimi almak da önemli bir karar.

Polonya’da Eczacılık Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Polonya, ucuz ve bolluk bereket ülkesidir. Yaşam giderleri, ulaşım, yeme içme, barınma gibi temel ihtiyaç giderlerinizi zorlanmadan karşılayabilirsiniz. Okul harçları da ekonomiktir. Normal gelir durumundan olan bir aile rahatlıkla bunları karşılayabilir. Burs olanakları ile part  time ve full time olarak çalışma olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Bu şekilde, öğrenci olarak harçlığınızı çıkarabilirsiniz. Çalışma deneyimi de kazanabilirsiniz.

Polonya’da Eczacılık okumak mantıklı mı?

Polonya gibi güvenli, huzurlu,medeni ve sistemi yaşamın oturmuş olduğu bir ülkede eğitim almak, öğrenci olmak son derece mantıklı. Öncelikle hayatınızda rahat edeceğiniz bir ülke. Öte yandan, eczacılık fakültesinde gerçekten dünya standartlarında eğitim alma şansınız da olacaktır, bu sayede seçkin bir eğitim ve geçerli diploma alma şansını yakalayacaksınız. Mavi diploma ile birçok Avrupa Ülkesi’nde çalışabilirsiniz ve elbette ülkemizde de kariyerinizi yapabilirsiniz.

Polonya’da Eczacılık okumak zor mu?

Polonya’da eczacılık eğitimi alırken, derslere inter aktif olarak katılma şansınız olacaktır. Bu şekilde, hem bir birey olarak, hem de eczacı adayı olarak kendinize güvenli şekilde yetişeceksiniz. Laboratuarlar, kütüphaneler ve internet imkanları size sunulacak. Hocalarınızla istediğiniz zaman derslerinizle ilgili iletişime geçebileceksiniz. Kampus içinde, hem derslerinizi doğru şekilde öğrenmek için gerekli altyapıyı elde edeceksiniz. Hem de sosyal anlamda, birçok aktivite ile kendinizi geliştireceksiniz.

Polonya’da Türkçe eczacılık eğitimi veren üniversitelerin eczacılık fakülteleri var mı?

Türkçe destekli tıp eğitimi veren fakülteler ile üniversiteler noktasında bilgi almak için öğrenci danışmanlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1