Polonya'da Mimarlık Eğitimi

Mimarlık eğitimi, mutlaka seçkin akademisyenlerden ve kaliteli eğitim kurumlarından alınması gereken bir meslek eğitimidir. Ülkemizde bulunan seçkin üniversitelerde eğitim alma şansı olmakla birlikte, aynı zamanda sınav sisteminin olduğunun gençlerimiz farkında.

Polonya’da Eğitim

Polonya Mimarlık Eğitimi

Mimarlık eğitimi, mutlaka seçkin akademisyenlerden ve kaliteli eğitim kurumlarından alınması gereken bir meslek eğitimidir. Ülkemizde bulunan seçkin üniversitelerde eğitim alma şansı olmakla birlikte, aynı zamanda sınav sisteminin olduğunun gençlerimiz farkında. Bu sınav mutlaka hazırlanılması gereken, çok stres te yaratan bir uygulama. Bunun yerine, sınavsız olarak sizi kabul edecek bir üniversite mimarlık eğitimi almaya ne dersiniz? Polonya Üniversitesi mimarlık eğitimi almak için her anlamda avantajlı.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, gençlerimizin Polonya Üniversiteleri’nde eğitim almalarını desteklemekteyiz. Bu ülkede anlaşmalı olduğumuz üniversitelerimiz, uluslararası akreditasyona sahip olan kurumlar. Avrupa Birliği üniversiteleri arasında yer alan, her biri tarihsel özellikleri ile dikkat çeken kurumlardan mezun olduğunuzda mavi diploma alacaksınız. Birçok ülkede ve elbette ülkemizde kariyerinizi yapabileceksiniz.

Polonya Mimarlık Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Polonya’da mimarlık eğitimi dört senedir. Bu seneler lisans eğitimlerinin verildiği senelerdir. Mezun olduktan sonra, eğitiminizi ilerletmek için yüksek lisans ya da doktora eğitimlerine iki sene olarak devam edebilirsiniz. Hazırlık sınıfında ise dil eğitimi verilmektedir ve bu süre bir senedir. Ağırlıklı olarak eğitim dili İngilizce’dir.

Polonya Mimarlık Eğitimi YÖK denkliği var mı?

YÖK denkliği olan diplomalarınızı alarak mezun olacaksınız, bu da sizi hayli avantajlı kılacak.

Polonya Mimarlık Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Polonya’da mimarlık eğitiminizi almanızı takiben, siz de ülkenizde çalışmak isterseniz, YÖK denkliği için başvurularınızı yapabilirsiniz. Online başvurularınız doğru şekilde yapmak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Denklik başvurularında bulunan öğrencilerimizin eğitim durumları incelendiğinde, YÖK denklik sınavına girmenize karar verilebilir. Bu durumda,eğitim aldığınız derslerden sınava girmeniz söz konusu olacaktır.

Polonya Mimarlık Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Sömestre aralarında, uzun süreli tatillerde, mimarlık eğitiminizin yanında, mimarlık bürolarında çalışarak mesleki eğitiminizi pekiştirebilirsiniz.

Polonya Mimarlık Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Senelik olarak, 3.000 EURO’dan başlayan rakamlarla siz de Polonya Üniversiteleri’nde mimarlık eğitiminizi alabilirsiniz. Rakamlar her sene yenilenmekle birlikte, son derece uygun rakamlıdır. Konaklama, yeme içme, ulaşım gibi giderleri de ortalama gelir grubunda olan öğrenciler ve aileler rahatlıkla karşılayabilirler.

Polonya Mimarlık Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Bir üniversite sınav girişi şartı olmadan, siz de Polonya Üniversiteleri’nde mimarlık eğitimi alabilirsiniz. Bu da lise diplomanızla ve temel belgelerinizle okula kabul edilme durumunuzun olması anlamına gelmektedir.

Polonya’da Mimarlık okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Sınavsız olarak, mimarlık gibi son derece kaliteli bir mesleğin eğitimini almak önemi bir avantajdır. Mimarlık eğitimini Polonya Üniversiteleri’nde yapan birçok öğrencimiz bulunmaktadır.

Polonya’da Mimarlık   Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, siz de Polonya Üniversiteleri’nde mimarlık eğitimi almak için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Diploma, transkript, kimlik ve diğer eğitim belgelerini eklemeniz ve kayıt için başvurularınızı hazırlamanız gerekmektedir. Bundan sonra, sınav ve puan şartı olmadan siz de okula kabul edilebilirsiniz.

Polonya’da Mimarlık  Okumanın Avantajları?

Bir Avrupa Birliği ülkesinde, huzurlu ve barış dolu bir ortamda öğrenci olmak kesinlikle güvenle eğitim almanızı sağlayacak ve size iyi gelecek. Eğitimli ve medeni insanların arasında olacaksınız. Ayrıca, Avrupa Birliği ülkelerinden birçok genç ile aynı ortamda olacak, onlarla tanışacaksınız. Sınıflarda sizinle birebir şekilde ilgilenen hocalarınız olacak ve hem teorik, hem de pratik olarak derslerinizi mükemmel şekilde öğrenebileceksiniz.

Polonya’da Mimarlık bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, bugüne kadar birçok gencimizin mimarlık eğitimini alarak, mezun olduğunu belirtelim.

Polonya’da mimarlık eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz mimarlık okuyabilir miyim?

Avrupa Birliği olarak öğrenciler için olan eğitim fonlarından yararlanabilirsiniz. Polonya kapsamında verilen devlet bursları ile özel teşebbüslerin, şirketlerin de bursları bulunmaktadır. Bunlara başvurarak, sizler de eğitim giderlerinizi çok önemli oranda ve miktarlarda rahatlatabilirsiniz. Ücretsiz olarak, tam burslu şekilde eğitim de alabilirsiniz.

Polonya’da mimarlık okuyup Türkiye’de çalışmak:

Polonya’da mimarlık eğitimi aldıktan sonra, ülkemizde çalışma hedefiniz olabilir. Diplomanız uluslararası geçerliğe sahiptir ve dünyanın birçok yerinde çalışabilirsiniz. Ülkemiz de tercihlerinizden biri olabilir. Kamu kurumlarında çalışmak isterseniz YÖK denklik başvurularınızı yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Polonya’da Mimarlık Okumak Şartları:

Lise diplomanızla kayıt için başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu noktada, lisenin bir önemi bulunmamaktadır. Anadolu lisesi, meslek lisesi, düz lise gibi farklı liselerde eğitimlerinizi tamamlamış olabilirsiniz. Bölümünüz de önem taşımamaktadır. Belgelerinizi öğrenci danışmanlarımızla birlikte,eksiksiz şekilde hazırlayabilirsiniz.

Polonya’da Mimarlık Taban Puanları:

Bir tabab puan şartı olmadan kayıt için başvurabilirsiniz.

Polonya Mimarlık Fakültesi’nden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Hazırlık sınıfında dil eğitimi tamamladıktan sonra, lisans senelerine başlayan öğrencilerimiz, birinci sınıftan başlayarak yatay geçiş imkanlarından yararlanabilirler. Ülkemizde bir mimarlık fakültesinden diğerine yatay geçiş yapılabilir. Yurtdışında eğitim alan öğrencilerimiz de bu şekilde, ülkemizde bir fakülteye yatay geçiş yapabilirler. Notlarınızın yüksek olması son derece önemlidir. Başarılı olmaya,derslerinizi takip etmeye dikkat etmelisiniz.

Polonya’da Mimarlık okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Avrupa Birliği Üniversiteleri’nde ve özel olarak Polonya üniversitelerinde kayıt tarihleri 15 mayıs’tan sonra başlar. Öğrenci danışmanlarımızdan en doğru bilgileri ve desteği alabilirsiniz.

Polonya’da Mimarlık okumak istiyorum:

Mimarlık eğitimi almak için mutlaka üniversite sınavlarına hazırlanmak ve zorlayıcı bir sınavda stres yaşamak zorunda değilsiniz. Polonya, ülkemize yakın konumda olan ve Avrupa Birliği ülkesidir. Bu ülkenin kaliteli ve tarihi açıdan da kendini ispatlamış üniversiteleri, günümüzde aldıkları maddi destek ile mükemmel konuma gelmişlerdir. Öğrencilerimizi de sınavsız olarak kabul eden kurumlara siz de başvurabilirsiniz. Amaçladığınız mimarlık eğitimini eksiksiz şekilde alabilirsiniz.

Polonya’da Mimarlık Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Polonya’da son derece uygun rakamlara, ekonomik olanaklara mimarlık eğitimi alabilirsiniz.

Polonya’da Mimarlık okumak mantıklı mı?

Polonya’da mimarlık okumak son derece mantıklıdır ve avantajlarını da kısa sürede yaşayacaksınız. Bugüne kadar birçok gencimiz mimarlık eğitimlerini tamamladırlar. Siz de mimarlık eğitiminizi alabilir, bundan sonra kariyerinize devam edebilir ya da yüksek lisans ve doktora programlarınıza ilerleyebilirsiniz. Geçerli diplomanızla avantajlı olarak çalışma olanakları sizleri bekliyor. Birçok ülkeden yaşıtlarınızla tanışarak, onlarla birlikte olarak yabancılık çekmeden eğitim sürenizi geçireceksiniz. Kampus içinde ya da yakınlarında olan birçok yurt seçeneğini konaklama için değerlendirebilirsiniz. Kiralık oda ve daireleri de seçebilirsiniz. Avrupa’nın ortasında yer alan bir ülke olduğundan, Polonya’dan tatil zamanlarınızda birçok ülkeye geçiş yapabilirsiniz. Güzel zamanlar sizleri bekliyor.

Polonya’da Mimarlık okumak zor mu?

Polonya’da kesinlikle yabancılık çekmeden, siz de kaliteli bir okulda, hayallerinizi kurduğunuz mimarlık eğitimi alabilirsiniz. Sizinle yakından ilgilenecek hocalarınızla, derslerinizi anlamanız da zor olmayacak. Kampus içinde derslikler ve laboratuar alanları, öğrencilerin hem pratik olarak hem de teorik olarak derslerine hazırlanmalarına ve mükemmel bir mimar olmalarına uygun özelliklerdedir. Siz de kendinize güvenen bir mimar olarak okulunuzdan mezun olacaksınız.

Polonya’da Mimarlık  eğitimi veren üniversitelerin mimarlık  fakülteleri var mı?

Polonya’da mimarlık eğitimi almak için birçok fakülte seçeneği var ve Türkçe destekli bölümler hakkında bilgi almak için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Web sitemiz, çağrı merkezimiz ve danışmanlarımız sizleri bekliyor.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1