Bialystok Teknik Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Bialystok Teknik Üniversitesi

  1949 yılında mühendislik koleji olarak kuruldu. 1974 yılında üniversite oldu. çağdaş teknolojileri yakından takip eden Bialystok Teknik üniversitesi, altyapı çalışmalarına maksimum kaynak ayıran Polonya üniversiteleri arasındadır. 7 fakültesi bulunan üniversite eğitim uluslararası bilim çevreleri sebebi ile saygı duyulan akademisyenler sebebi ile verilir. 140 profesörün yer aldığı 1488 benlik akademik kadrosuyla öğrencilerine Avrupa standartlarında eğitim sunan bu üniversite bilgisayar ve bilişim teknolojileri meselesinde Polonyada eğitim veren en kaliteli okuldur. 13 bin 500 öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite, kaliteli teorik eğitimini modern çağa müsait teknik ekipmanlarla donatılmış araştırma merkezleri ve laboratuvarlarıyla desteklemektedir.

  Bilgisayar, mekanik, bilişim ve mühendislik bilimlerinde Polonya üniversiteleri arasında tartışmasız bir numara olan üniversite, uluslararası işbirliği anlaşmalarıyla Avrupa’daki öteki üniversitelerle ortaklaşa çalışmalar yürütmektedir. Eğitim programını gelişen teknolojiler doğrultusunda her süre güncel tutan üniversite, teknik altyapısına da kaynak ayırmayı sürdürmektedir. üniversitenin kütüphanesi mekanik, mühendislik, bilişim teknolojileri konusunda Polonyadaki üniversiteler nedeni ile kaynak olarak kullanılıyor. Toplamda 350 bin bilimsel yayının bulunduğu üniversite kütüphanesi, Polonyada eğitim veren diğer üniversitelerde görev oluşturan akademisyenlerin faydalandığı birçok kitap, dergi, makale, şartname ve edebi yapıt bulundurmakta.

  Üniversitenin kendi geliştirdiği Geniş sektör Ağı Bilgisayar Sistemi(Wide Area Network, WAN), öğrencilerin ve akademisyenlerin bilgiye saniyeler arasında ulaştığı fiber optik donanımla desteklenmiştir. Bilgisayar bölümü öğrencilerinin yeni projeler geliştirdiği ve böylece eğitim süresi boyunca çağdaş teknolojilerle yakından ilgilenebildiği bilgisayar sistemleri, Avrupa’daki diğer üniversitelerin de beğenisini çekmektedir. Bilgisayar sistemlerini ve teknik altyapısını düzenli aralıklarla güncelleyen ve öğrencilerinin yeni teknolojilere yabancı kalmamasını verici Bialystok Teknik üniversitesi, geleceğin dünyasına ayrıcalıklı bir bakış açısı sunmaktadır. Polonya üniversite fiyatları ile kıyaslandığında bu geniş teknik olanaklara karşın Bialystok Teknik üniversitesi son derece uygun fiyatlara sahiptir.


  Fakülteler

  • Mimarlık Fakültesi
  • Mimarlık
  • İnşaat ve Çevre Mühendisliği
  • Teknik Fakülte
  • Elektrik Mühendisliği
  • Bilgisayar Mühendisliği
  • Mekanik Mühendisliği
  • Doğa Bilimleri Fakültesi
  • Orman Mühendisliği
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1