Wroclaw Tıp Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Wroclaw Tıp Üniversitesi

  1950 yılında kurulmuştur. Avrupa’nın maksimum tıp üniversitesidir. Hayalin doktorluk yahut tıp alanında kariyer yapmak ise Wroclaw Tıp üniversitesi tam sana göre. Wroclaw Tıp üniversitesi, eğitim kaliteli ve bünyesinde hizmet sağlayan hastanesinin modern imkanları ile ıSO:9001 nitelik Sertifikası almış bir yükseköğretim kurumudur. Eğitim kalitesi ıSO standartlarında olan ender Polonya üniversiteleri içinde olan Wroclaw Tıp üniversitesi, bilimsel araştırmalarda da öncü statüye sahip bir üniversitedir. Akreditasyon sürecini uzun zaman öncelikle tamamlayan üniversitesi ulusal ve uluslararası değerleme kuruluşları tarafından yapılan araştırmalarda çok sayıda kez “en iyi Polonya üniversiteleri” arasında gösterilmiştir. Uluslararası pek çok fazla bilimsel araştırma organizasyonun aktif bir üyesi olan üniversite bununla birlikte kendi yürüttüğü çalışmalarla tıp konusunda öncü sayılabilecek tedavi ve cerrahi uygulama alternatifleri de geliştirmiştir. Polonyada eğitim veren teknik üniversiteler ile ortaklaşa yürüttüğü çalışmalarla tıbbi uygulamalar için bilgisayar programları ve mekanik cihaz sistemleri gibi buluşları da bulunan Wroclaw Tıp üniversitesi, öğrencilerine uluslararası denkliği olan ve dünyanın dört bir yanında saygı duyulan bir diploma vaat etmektedir.

  Dünyanın dört bir yanından gelerek Wroclaw Tıp üniversitesi’nin kalitesini seçen yabancı öğrencilerle beraber toplam 6 bin öğrencisi bulunan üniversiteye bilhassa Avrupalı öğrencilerin hevesi büyüktür. Yurtdışı üniversite eğitimi için Wroclaw Tıp üniversitesi’neyoğun ilgi gösteren Avrupalı öğrenciler, okulun eğitim kapasitesini arttırmak için altyapı gelişme projesi başlatmasına neden olmuştur. Her geçen sene yurtdışı üniversite eğitimi için daha da fazla ilgi gören Tıp üniversitesi, Polonyadaki üniversiteler içinde en çok yabancı talebe oranına sahip olan yükseköğretim kurumlarından biridir. çok fazla uluslu bir eğitim sistemine sahip olan üniversite, öğrencilerine kendi hastanesinde direkt uygulamayı temel saha ve modern tıbbın son imkanlarından yararlanılan yükseköğretim programlarıyla eğitim vermektedir. 475 bin metre² kapalı alana sahip olan üniversite ana hastanesi içerisinde 15’in üstünde klinik hizmet vermektedir. 100 civarında profesörün aktif katılımı ile sürdürülen sıhhat hizmetleri, okul öğrencilerinin de uygulama yaparak kendini geliştirmesine de büyük katkı sağlamakta.

  Gen bilimi üzerine yaptığı bilimsel araştırmalarla Avrupa tıp çevrelerinin yakından takip ettiği bir marka durumuna gelen Wroclaw Tıp üniversitesi, öğrencilerin de bu araştırma projelerine katılarak deneyim kazanmasına olanak tanımaktadır. LLP Erasmus kapsamında 1998 yılından bu güne yurtdışında eğitim alternatifleri de sunan üniversite, başta Avrupa Birliği üyesi ülkeler olmak üzere dünyanın çok sayıda ayrıcalıklı yerinde eğitim seçenekleri sunmaktadır. Staj hakkında da yurtiçi ve yurtdışı ürünler sunan Tıp üniversitesi, uluslararası bağlantıları ile öğrencilerine dünyanın en saygın kurumlarında, araştırma enstitülerinde ve hastanelerinde eğitim almasını sağlamaktadır. Polonya üniversite fiyatları doğrultusunda belirlediği tahsil ücretleriyle de tercih sebebi haline gelen Wroclaw Tıp üniversitesi, yurtdışında eğitim için en ekonomik seçeneklerden biridir. Avrupa Birliği Araştırma Fonu sebebi ile finanse edilen uluslararası bilimsel tetkiklerde görev sektör üniversite, öğrencilerinin de bu çalışmalara dahil etmekte ve böylece mezuniyet sonrası büyük avantaj sağlayacak projelerde görev alma şansı sunmaktadır. Polonyada üniversite tercihlerinin en üst sıralarında yer saha Tıp üniversitesi, çok sayıda araştırmada Polonya’nın maksimum 25 üniversitesi içinde gösterilmiştir. Kaynak aktarımları süren üniversite en son teknoloji ürünü teknik ekipmanlarla desteklenen hastanesinde dünya çapında ses getiren operasyonlar yapmakta ve bilimsel araştırmalara imza atmaktadır. Bilgisayar sistemleri ile çağdaş tıp konusunda devrim niteliğinde kabul edilen yeni tedavi ve operasyon yöntemleri üzerine çalışmalar yürüten Wroclaw Tıp üniversitesi, öğrencilerine hem bilimsel kaynak hem de araştırma olanakları meselesi için uygar döneme müsait bir çalışma ortamı sunmaktadır.


  Fakülteler

  • Tıp Fakültesi
  • Diş Hekimliği Fakültesi
  • Eczacılık Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • Angielski Bölümü
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1