Krakow Pedagoji Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Krakow Pedagoji Üniversitesi

  1946 yılında muallim Yüksekokulu ismiyle kurulmuştur. 1954 yılında bugünkü adını almıştır. Polonyada üniversite şekilde eğitim hizmeti sunan okullarda eğitim sağlayan birçok akademisyene eğitim verici Krakow Pedagoji üniversitesi, bu özelliğiyle Polonyadaki üniversiteler arasında değişik bir konum sahibidir. Polonyadaki üniversiteler ve enstitüler içinde pedagoji üzerine tartışmasız en kaliteli yükseköğretim kurumu olan Krakow Pedagoji üniversitesi, Avrupa’daki akademisyenlerin de çalışmalarına büyük talep gösterdiği bir marka haline gelmiştir. Pedagoji eğitimi üzerine Avrupa’daki en saygın kurumlardan bir tanesi olan Pedagoji üniversitesi, gerçek anlamda prestijli eğitim programları sunmaktadır. Çağdaş eğitim programları sunmak için modern olup bitenleri yakından takip eden Krakow Pedagoji üniversitesi, öğrencilerine çağdaş imkanların bulunduğu sınıf ve laboratuvarlarında eğitim vermektedir. Polonyada üniversite ve enstitülerin eğitim programlarının içeriğini de güncellemesine de yardım olan Krakow Pedagoji üniversitesi, eğitim konusunda yaptığı çalışmalarla pek çok ödüle layık görülmüştür.

  Krakow Pedagoji üniversitesi isminin Avrupa genelinde bir marka haline gelmesi ile geçtiğimiz yıllardayurtdışı üniversite eğitimi için epey bir yoğun bir ilgi gören üniversitenin talebe sayısı da büyük oranda artmıştır. Krakow Pedagoji üniversitesi’ne olan ilginin artarak çoğalması üniversite yönetiminin öğrenci kapasitesini arttırmak için büyük bir kaynak aktarımı yapmasına neden olmuştur. bu zamanlarda 4 fakültesinde yabancı öğrencilerle beraber kayıtlı 20 binin üstünde öğrencisi bulunan Krakow Pedagoji üniversitesi, artan ilgiyi karşılamak için altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. 15 alanda diploma programları ve 40 dalda uzmanlık sertifika programları sunan Pedagoji üniversitesi, Polonyada eğitim sisteminin en mühim parçalarından bir tanesi haline gelmiştir. Avrupa ilim çevreleri sebebi ile saygı duyulan ilim adamlarının yer aldığı akademik kadrosuyla üst düzey eğitim verici Pedagoji üniversitesi’nde 800 akademisyen görev yapmaktadır. Bilimsel araştırmaları ve akademik yayınlarıyla uluslararası ilim camiasının yakından takip ettiği akademisyenleri sebebi ile hazırlanan eğitim programlarıyla oldukça çok üniversiteye misal olan Pedagoji üniversitesi, yurtdışı üniversite eğitimi için Avrupalı öğrencilerin de ilk tercihleri arasında yer alıyor. Yabancı talebe popülasyonunun oldukça fazla olduğu üniversitede, dünyanın oldukça çok ayrıcalıklı bölgesinden gelen yabancı öğrenciler Avrupa standartlarındaki lisans ve lisansüstü programlarına devam etmektedir. Uluslararası araştırma işbirliği ve talebe değişim programlarının saygın üyelerinden olan Krakow Pedagoji üniversitesiöğrencilerine yurtdışındaki üniversitelerde eğitim alma imkanı da sağlamakta.

  Geniş sosyal imkanlarıyla da dikkat çeken Krakow Pedagoji üniversitesi, üst seviyeli eğitim programlarıyla bulunduğu kadar çağdaş eğitim anlayışıyla da misal teşkil etmektedir. Kampüs arasında öğrencilerin kullanımına sunulan oldukça çok modern içerikli sosyal tesis bulunmakla birlikte, Krakow Pedagoji üniversitesi’nin büyük önem verdiği spor konusunda da geniş olanaklar sağlanmaktadır. üniversitenin olimpik yüzme havuzunda farklı su sporları yapılmaktadır. üniversite ayrıca çağdaş spor dallarına da destek vermekte ve öğrencilerine yeni sporlarda faaliyet gösterebilmek için spor tesisleri sağlamakta. Polonya üniversiteleri ile ortaklaşa düzenlenen oldukça çok spor etkinliğinin düzenlendiği üniversitede bununla birlikte sene arasında uluslararası spor organizasyonları da yapılmaktadır. Uluslararası Sokrates-Erasmus programı dahilinde öğrencilerine yurtdışı eğitim fırsatı sunan Krakow Pedagoji üniversitesi, yabancı öğrencilerin de çok ilgisiyle karşı karşıyadır. Her yıl binlerce yabancı talebe üniversitenin seçkin eğitiminden yararlanmak üzere Krakow kentine gelmektedir.

  Akademik personel değişim programlarıyla eğitmenlerini dünyanın en seçkin üniversite ve araştırma merkezlerine gönderen Krakow Pedagoji üniversitesi, böylece akademik kadrosunun yeni olup bitenleri yakından takip ederek çağdaş eğitim programları hazırlamasını sağlamaktadır. Üniversite bilimsel yayınlara büyük önem vermekte ve Polonya üniversiteleri için hala büyük bir yenilik olan kendi yayınevini işletmektedir. yıl arasında pek çok akademik yayının basıldığı üniversite yayınevi, geçen yıl yaklaşık olarak 90 bilimsel içerik yayımlamıştır. Polonyada eğitimhizmeti veren yükseköğretim kurumları içinde en geniş akademik arşivlerden birine sahip olan Krakow Pedagoji üniversitesi, 650 bin bilimsel yayın ile bu alanda Avrupa’nın da önde gelen bilimsel içerik arşivlerinden birine ev sahipliği etmektedir. Avrupa’nın en modern, prestijli üniversitesinde eğitim almak istemez misin? O halde kariyerin için hemen karar vermelisin. Zamanı lehine çevir. Eğitim hayatına ilk adımını at İstikbal senin… Kariyer senin her şeyin…


  Fakülteler

  • Lehçe Filoloji Enstitüsü
  • Gazetecilik Bölümü
  • Felsefe ve Sosyoloji Enstitüsü
  • Tarihi Enstitüsü
  • Bilimsel Bilgi ve Kütüphane Bilimi Enstitüsü
  • Neo-filoloji Enstitüsü
  • Siyaset Bilimi Enstitüsü

  Pedagoji Fakültesi

  • Eğitim Bilimleri Enstitüsü
  • Savunma Eğitimi Bölümü
  • Okul Öncesi Enstitüsü İlköğretim Pedagoji
  • Özel Eğitim Bölümü
  • Psikoloji Bölümü
  • Eğitim Tarihi Bölümü
  • Öğretim Teknolojileri Çalıştayı

  Coğrafya ve Biyoloji Fakültesi

  • Coğrafya Enstitüsü
  • Biyoloji Enstitüsü (Kimya eski Bölümü dahil)

  Matematik Fakültesi Fizik ve Teknik Bilim

  • Matematik Enstitüsü
  • Fizik Enstitüsü
  • Bilgisayar Bilimi ve Bilgisayar Yöntemleri Enstitüsü
  • Teknik Fen Bilimleri Enstitüsü
  • Kimya eski Bölümü (1. Eylül ayından bu yana Biyoloji Enstitüsü, 2006 yılında dahil)
  • Boyama, Çizim ve Heykel Bölümü
  • Grafik Bölümü ve Görsel Tasarım
  • Sanat ve Sanat Eğitimi Teorisi Anabilim Dalı
  • Yabancı Diller Bölümü
  • Beden Eğitimi ve Spor Enstitüsü
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1