Polonya'da Tıp Eğitimi

Polonya, Avrupa'nın tam orta kısmında bulunan, stratejik açından son derece önemli konumda bulunan bir ülkedir. Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Polonya, birliğin maddi destekleri ile özellikle eğitim alanında son derece gelişmiştir.

Polonya’da Eğitim

Polonya Tıp Eğitimi

Polonya, Avrupa’nın tam orta kısmında bulunan, stratejik açından son derece önemli konumda bulunan bir ülkedir. Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Polonya, birliğin maddi destekleri ile özellikle eğitim alanında son derece gelişmiştir. Polonya, her zaman eğitime, özellikle üniversite eğitimine önem veren bir ülke olmuştur. Maddi olanakların da etkisiyle, Avrupa’nın yüksek eğitim ve öğretim açısından, son derece önemli, parmakla gösterilen ve talep edilen ülkelerinden biri olmuştur.

Avrupa Birliği ülkesi olması bakımından, Bologna kriterlerine uygun eğitim veren yüksek öğretim kurumları, öğrencilerin mavi diploma yani Europass diploma ile mezun olmalarını sağlamaktadır. Bu durum, son derece avantajlıdır ve tüm AB ülkelerinde çalışma olanakları sunulmaktadır. Akreditasyona sahip üniversitelerde eğitim almak sizin için de bir şans sevgili gençler. Çünkü Polonya Üniversiteleri ülkemizden öğrencilerimizi sınav şartı olmadan kabul etmekteler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızdan tıp eğitimi ve diğer bölümler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Polonya Tıp Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Polonya’da tıp eğitimi altı sene sürmektedir. Bu altı senelik süreç lisans seneleridir. Dil eğitimi için öğrencilerimiz, diğer öğrencilerle birlikte bir sene hazırlık sınıfında dil eğitimi almaktadır. Lisans senelerinden sonra, mezun olmanızı takiben, master ve doktora eğitimleri ile devam edebilirsiniz.

Polonya Tıp   Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Bologna kriterlerine uygun, uluslararası akreditasyonu olan üniversitelerin öğrencilere sundukları diplomalar, YÖK tarafından tanınan okullardan verilmektedir ve YÖK denkliği bulunmaktadır.

Polonya Tıp Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Polonya tıp eğitiminizi tamamladıktan sonra, ülkemizde çalışmalarınıza başlamak için, özellikle kamu alanında görev almak üzere, YÖK denklik başvurunuzu yapmalısınız. Bu başvuru sonucunda eğitiminiz detaylı olarak incelenecektir. Bu noktada birçok kriter bulunmaktadır ve inceleme sonucunda, YÖK denklik sınavına girmeniz gerekebilir.

Polonya Tıp Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Tıp alanında eğitim alırken, pratik anlamda kendinizi ne kadar geliştirirseniz, o kadar iyidir. Ülkemizde tatil için bulunduğunuzda, eğitiminizi çalışmalarınızla pekiştirebilirsiniz. Bunu sömestre tatillerinde yapabilirsiniz. Polonya’da tıp eğitimi alırken,bir yandan harçlığınızı çıkarmak için de çalışma olanaklarını değerlendirebilirsiniz.

Polonya Tıp Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Polonya, diğer Avrupa Ülkeleri ile kıyaslandığında son derece ekonomik olanakları olan bir ülkedir. Birçok üniversitesi ile tam bir öğrenci kenti olan şehirleri ile dikkat çekmektedir. Tıp eğitimini de son derece ekonomik rakamlarla, zorlanmadan alabilirsiniz. Senelik okul harçlarının gerçekten uygun rakamlar olduğunu göreceksiniz.

Polonya Tıp Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Polonya’da üniversite eğitimi için öğrencilerimizin kabulünde bir sınav şartı bulunmamaktadır. Bu sayede, gençlerimiz, ülkenin gerçekten kaliteli eğitim veren ve seçkin üniversitelerinde sınav şartı olmadan, istediğiniz bölüme giriş yapabilirsiniz. Buna, altyapısı son derece sağlam bir tıp eğitimi alacağınız tıp fakülteleri de dahildir.

Polonya’da Tıp okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Birçok öğrencimiz memnun eden bir tıp eğitimini almak için Polonya’da tıp eğitimlerini almaktadır.

Polonya’da Tıp  Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Polonya Üniversiteleri’nde tıp eğitimi almak için, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızla iletişime geçiniz. Her adımda sizinle olacak öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz ve işlemlerinizi eksiksiz olarak yapabilirsiniz. Polonya’da tıp eğitimi almak için bir sınav şartı olmadan, lise diplomanızla belgelerinizi alabilirsiniz. Kayıt için birtakım belgelerinizi eklemeniz ve işlemleri yapmanız gerekmektedir.

Polonya’da Tıp Okumanın Avantajları?

Polonya bir Avrupa Birliği ülkesidir ve öğrenciler mezun olduklarında mavi diploma almaktadır. Bu diploma tüm AB ülkelerinde geçerlidir. Öte yandan, seçkin bir tıp eğitimini ekonomik anlamda gerçekten size olanaklar sunacak bir ülkede yapma şansınız olmaktadır. Seçkin hocaların elinde, eğitiminizi yüksek standartlarda yapacaksınız.

Polonya’da tıp bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yılların deneyimi ile yurtdışında eğitim almak isteyen gençlerimize danışmanlık vermektedir. Polonya’da tıp eğitimi alan birçok eğitim alan ve mezun olan gençlerimiz bulunmaktadır.

Polonya’da tıp eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz psikoloji okuyabilir miyim?

Polonya devleti tarafından ya da özel kurumlar ve firmalar tarafından verilen çeşitli burs olanakları bulunmaktadır. Bunlardan yurtdışında gelen bir öğrenci olarak da yararlanabileceğinizi belirtelim. Avrupa Birliği kapsamında da gençlerimizin çeşitli eğitim burslarından, hem tam zamanlı, hem de yarı zamanlı olarak başvurup yararlanmaları mümkündür.

Polonya’da Tıp okuyup Türkiye’de çalışmak:

Polonya’da aldığınız tıp eğitiminizin ardından, ülkemizde çalışmayı düşünebilirsiniz. Bu elbette mümkün ve diplomanız ülkemizde görev almanız için geçerli olacaktır. Hem özel sağlık kurumlarında çalışabilir, hem de diploma YÖK denkliği işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra, kamu alanında görev almak için gerekeni yapabilirsiniz.

Polonya’da Tıp Okumak Şartları:

Polonya Üniversiteleri Tıp Fakülteleri’nde tıp eğitimi almak için ülkemizden aksine, bir sınava girmeniz gerekmemektedir. Bu fakültelerin öğrencileri kabul etmesi de ülkemizdeki sınav sisteminden bağımsız şekilde olmaktadır. Ülkemizde sınava girmeniz denklik noktasında önemlidir ve bu detayları öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Puan ve not ortalaması şartı ya da kuralı da bulunmamaktadır.

Polonya’da Tıp Eğitimi Taban Puanları:

Polonya’da tıp eğitimi almak için bir sınava girmeniz şart olmadığı gibi, taban puan şartı da bulunmamaktadır.

Polonya Tıp  Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Sevgili gençlerimiz, altı senelik lisans eğitimleriniz süresinde, ülkemizdeki tıp fakültelerinden birine yatay geçiş yapabilirsiniz. Bu hakkınız her zaman bulunmaktadır. Ancak, bu noktada önemli kural, notlarınızın yani not ortalamanızın yüksek olmasıdır. Not ortalaması belirli bir puan ve üzerinde olan öğrencilerimiz bu hakkı kullanabilirler. Dil eğitimi verilen hazırlık sınıfında ise yatay geçiş imkanını kullanmak söz konusu değildir.

Polonya’da Tıp okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Genel olarak, tüm Avrupa Birliği Üniversiteleri’nde olduğu gibi, Polonya Üniversitesi ve tıp fakültelerinde kayıt süreleri yeni bir sömestre için 15 mayıs ve sonrasında başlamaktadır.

Polonya’da Tıp okumak istiyorum:

Polonya gibi Avrupa Birliği Ülkesi’nde, eğitimli ve medeni insanların içinde, gelişmiş bir ülkede yaşamak, bulunmak avantajlarını elde ederek eğitiminizi alabilirsiniz. Tıp okumak için kesinlikle en doğru yurtdışı eğitim seçimlerinden birini yaptınız. Bir Avrupa tıp fakültesinde eğitim yapma şansınız olacak, ayrıca ekonomik anlamda diğer ülkelerde olduğu kadar zorlanmayacaksınız.

Polonya’da Tıp Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Polonya, Avrupa Ülkeleri arasında en ekonomik yaşam şartları olandır. Buna uygun olarak, üniversitelerin harç rakamları da son derece uygundur ve öğrencilerin maddi anlamda zorlanmamaları için en uygun rakamlar ayarlanmaktadır. Bu noktada, Avrupa’da tıp eğitimi almak isteyen gençlerimiz için Polonya’nın çok mantıklı bir seçim olacağınız belirtmek yanlış olmaz.

Polonya’da Tıp okumak mantıklı mı?

Avrupa’nın merkezinde ve bir Avrupa Birliği ülkesi olan bir ülkede, modern tekniklerle pratik olarak da mesleki eğitiminizi alabileceğiniz okullarda öğrenci olmak son derece mantıklıdır. Az ve öz, yığın olmadan sınıflarda eğitim alan tıp öğrencileri, hocalarından birebir şekilde destek almaktadır. Her sorunuzda hocalarınızdan cevap alabilirsiniz. Tıp fakültesinde, klinik çalışmalarına da önem verilmektedir. Öğrenciler mesleklerini uygulamalı şekilde öğrenme şansı elde etmektedir.

Polonya’da Tıp okumak zor mu?

Altı senelik tıp eğitimi, ülkemiz de başta olmak üzere dünyanın her yerinde sevgi ve emek ister. Bu durum, Polonya’da tıp eğitimi almak durumunda da söz konusudur elbette. Ancak, alanlarında önemli isimler olan seçkin hocalardan eğitim almak, her öğrenci ile yakından ilgilenilmesi, modern laboratuarlar, klinik ve hastane donanımları eğitiminizi zorlanmadan ve destek alarak almanızı sağlayacaktır.

Polonya’da Türkçe tıp eğitimi veren üniversitelerin tıp fakülteleri var mı?

Türkçe destekli tıp eğitimi, bu eğitimlerin Polonya’da ya da yurtdışında verilip verilmediği hakkında soru işaretleriniz olabilir. Bunların cevaplanması için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1