Wroclaw Müzik Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Wroclaw Müzik Üniversitesi

  Avrupa’nın ve Dünyanın maksimum müzik eğitim üniversitelerinden birinde talebe olmak ve müzik hayatına atılmak bu yönde kariyer yapmak istemez misin? Polonya’nın en kökünden üniversitelerinden birisi olan Wroclaw Müzik üniversitesi seni bekliyor. Tek yapman gereken hedefini belirlemek ve bu yolda ilerlemek Eyalet Müzik Akademisi olarak 1948 yılında kurulmuştur. Wroclaw Müzik üniversitesi, bu zamanlarda Polonya’da eğitim verici en seçkin müzik akademilerinden birisi durumuna gelmiştir. 1981 yılına kadar Eyalet Müzik Akademisi olarak hizmet veren okulun ismi, klasik müzik tarihinin en önemli isimlerinden bir tanesi olan Karol Lipinski’yi onurlandırmak adına Karol Lipinski Müzik üniversitesi olarak değiştirilmiştir. Halen uluslararası müzik çevreleri tarafından okulun adı Karol Lipinski ile anılıyor olsa da, akademi Wroclaw Müzik üniversitesi şekilde hizmet vermektedir. Polonyada üniversite düzeyinde müzik eğitimi verici en prestijli akademilerden bir tanesi olan Wroclaw Müzik üniversitesi, her sene düzenlediği ve birçoğu geleneksel bir hale gelen uluslararası organizasyonlarla Avrupalı müzikseverlerin yakından takip ettiği bir isimdir. Avrupa Kredi Transfer Sistemi (European Credit Transfer System, ECTS) kapsamında eğitim veren üniversite, uluslararası geçerliliği olan yükseköğretim programları sunmaktadır.

  Senfoni Orkesterası ile Polonyadaki üniversiteler ile birlikte dünyanın dört bir beraberinde düzenlenen müzik organizasyonlarına eklenmiş olan Wroclaw Müzik üniversitesi, bunun dışında Caz Orkestrasıyla da Avrupa’da adından söz ettirmektedir. Yıllık ortalama 400 müzik aktivitesi düzenleyen ve katılım belli eden üniversite, uluslararası müzik çevreleriyle geliştirdiği yakın ilişkilerle öğrencilerine geniş olanaklar sağlamakta. Kompozisyon, müzik teorisi, enstrüman, vokal, bestecilik ve daha birçok alanda her yıl yarışmalar düzenleyen Müzik üniversitesi, Polonya üniversiteleri ile ortaklaşa organizasyonlar düzenleyerek genç yeteneklere eğitim şansı da tanımaktadır. LLP Erasmus kapsamında öğrencilerine yurtdışında eğitim alternatifleri de sunan üniversite sahip bulunduğu kuvvetli uluslararası bağlantılar sayesinde dünyanın en seçkin orkestralarında görev alma fırsatı sunmaktadır. Müzik üzerine birçok alanda akademik seviyede çalışmalar düzenleyen üniversite, bilimsel çalışmalarını 1970 yılında kurulan ve kendi bünyesinde etkinlik göstermeye devam eden yayınevinden yayımlamaktadır.

  Müzik eğitimi ile Polonyada üniversite tercihlerinin ilk isimlerinden birisi olan Wroclaw Müzik üniversitesi tıpkı sürede Avrupa’nın diğer yerlerinden de yoğun ilgi görülmekte. Her yıl düzenlenen Master Class ve Workshop çalışmalarına katılım göstermek dileyen Avrupalı öğrencilerin giderek artan ilgisine yanıt vermeye çalışan Müzik üniversitesi, seçkin eğitimi ile genç müzisyenler sebebi ile kariyerleri için önemli bir basamak şekilde görülmekte. Sırf Polonya’da değil Avrupa genelinde en kaliteli müzik akademilerinden bir tanesi olan Müzik üniversitesi, Polonya üniversite fiyatları doğrultusunda eğitim ücretlerine sahiptir. Müzik üniversitesi’nin eğitim anlayışı eğitim kalitesi ile paranın ölçülemeyeceği anlamında olduğundan, üniversite yönetimi tahsil ücretlerini Polonya üniversite fiyatları ile eşdeğer bir seviyede tutmak için büyük gayret göstermektedir. üniversitenin seçkin eğitimini makul fiyatlarla sunması, yurtdışı üniversite eğitimi için daha da fazla talep görmesine neden olmaktadır.


  Fakülteler

  • Kompozisyon Bölümü, Şeflik, Müzik Teorisi ve Müzik Terapisi
  • Enstrümantal Çalışmaları Bölümü
  • Ses Bilimleri Bölümü
  • Müzik Eğitimi Anabilim Dalı
  • Bilimsel çevreler
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1