Varşova Aleksander Zelwerowicz Tiyatro Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Varşova Aleksander Zelwerowicz Tiyatro Üniversitesi

  Varşova Aleksander Zelwerociz Tiyatro üniversitesi 1946 yılında Lodz şehrinde kurulmuş ve 1949 yılında taşınarak eğitim hayatını Varşova’da sürdürmüştür. Uluslararası pek çok sanat organizasyonunun ve eğitim birliğinin bir parçası olan üniversite, öğrencilerinin dünyanın ayrıcalıklı yerlerinde düzenlenen kültür sanat organizasyonlarına katılma ve Avrupa’nın farklı üniversitelerinde eğitim görme imkanı sunmaktadır Erasmus bünyesindeki üniversitelerle ortaklaşa sanat projeleri de düzenleyen üniversite, talebe değişim programı kapsamında farklı üniversitelerden gelen öğrencilerle birlikte uluslararası organizasyonlara imza atmaktadır. Avrupa Sanat üniversiteleri Birliği(European League of ınstitutes of the Arts, ELıA) üyesi olan Varşova Aleksander Zelwerowicz Tiyatro üniversitesi öğrencilerinin Avrupa’nın türlü bölgelerinde düzenlenen tiyatro organizasyonlara katılmalarına imkan sağlamaktadır. Polonya üniversiteleri ve sanat akademileri içinde köklü geçmişi ve uluslararası standartlardaki saygın eğitimiyle önder konuma sahip olan Varşova Aleksander Zelwerowicz Tiyatro üniversitesi, yurtdışı üniversite eğitimi için yabancı öğrencilerin de ilk tercihlerinden biridir.

  Polonya üniversite tercihlerinin ilk sırasında yer sektör Varşova Aleksander Zelwerowicz Tiyatro üniversitesi uluslararası sanat çevrelerinin yakından takip ettiği bir üniversite olduğu bu gibi, Avrupa’daki saygın tiyatrolar yönünden da ciddi bir oyuncu okulu olarak görülmektedir. Oyunculuk, yönetmenlik ve tiyatro sanatları üzerine prestijli eğitim programları sunan üniversitenin tiyatro eleştirmenliği kısmı de yurtdışından sık rağbet görülmektedir. Polonyada üniversite eğitimi piyasa pek aşırı tiyatro eleştirmeni, çağımızda dünyanın en saygın kültür sanat dergilerinde görev almaktadır. Edebiyat tarihi, Drama ve Tiyatro, Müzik ve Güzel Sanatlar gibi değişik bölümleri de bulunan Varşova Aleksander Zelwerowicz Tiyatro üniversitesi, modern dünya ile beraber değişen sanatın değişik alanları üzerine de eğitim vermektedir.

  Polonyada eğitim vermeye başladığı 1946 yılından bu yana eğitim kalitesini devamlı arttırarak Avrupa standartlarında sertifika programları sunan üniversite, yükseköğretim programları haricinde öğrencilerine yüksek lisans imkanı da sunmaktadır. Tiyatro sanatları üzerine yükseköğretimi tamamlayan öğrenciler üniversite bünyesinde ve ya üniversitenin uluslararası işbirliği anlaşmaları sayesinde Avrupa’nın değişik üniversitelerinde yüksek lisans yapabilmektedir. Çağdaş tiyatronun en seçkin örneklerinin sergilendiği tiyatrolar için sanatçılar ve yönetmenler yetiştiren üniversite eğitim kalitesine de büyük ciddiyet verdiğinden, yüksek lisans programlarında da üst düzey eğitim programları sunmak için çalışmaktadır. üniversitenin 1999 yılında açılan tiyatrosu oyunculuk, sahne sanatları ve yönetmenlik bunun gibi ayrıcalıklı bölüm öğrencilerinin kendi projelerini sergiledikleri ciddi bir sanat merkezidir.

  Öğrenciler yıl arasında kendi prodüksiyonları olan tiyatro oyunlarını üniversitenin sahnesinde sergilemekte ve böylece sahne üzerine direkt deneme kazanmaktadır. Polonyalıların yakından takip ettiği bir kültür merkezi durumuna dönüşen üniversite tiyatrosu, yıl içinde pek çok fazla oyun sergilemektedir. üniversite öğrencilerinin mezuniyetinde mühim bir yere sahip olan üniversite tiyatrosu, diploma performanslarının da düzenlendiği yerdir. Derslik öğrencileri yıl içinde kendi hazırladıkları tiyatro oyunlarının üniversitenin seçkin akademisyenleri önünde oynamakta ve yapılan değerlendirme sonucunda mezun olmakta. öğrencilerin prova yaptığı ciddi bir eğitim merkezi de olan üniversite tiyatrosu ayrıca yıl içinde bütün tiyatro severler için deneyimli oyunlar da sergilemektedir.
  Avrupa’nın en modern, prestijli üniversitesinde eğitim almak istemez misin? O halde kariyerin için hemen karar vermelisin. Zamanı lehine çevir, Eğitim hayatına ilk adımını at. Gelecek senin Kariyer senin her şeyin…


  Fakülteler

  • Oyunculuk Bölümü
  • Oyun Yönetmenliği
  • Tiyatro Bölümü
  • Kukla Sanatı Bölümü
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1