Katowice Silesia Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Katowice Silesia Üniversitesi

  1928 yılında kurulmuştur. 1968 yılında bugünkü adını almıştır. Avrupa standartlarındaki yükseköğretim programları ve bilimsel araştırmalardaki aktif rolüyle en iyi Polonya üniversitelerinden birisi haline gelmiştir. 12 fakülte ile eğitim hayatını sürdüren Katowice Silesia üniversitesi, yoğun şekilde geniş bir eğitim yelpazesine sahiptir. Kuantum fiziğinden bilgisayar bilimlerine, madde biliminden mikro biyolojiye gelişen teknoloji ile beraber önemi artan ilim sahalarında uluslararası standartlar eğitim veren Katowice Silesia üniversitesi, Polonyada eğitim verdiği günden bu güne teknik altyapısını geliştirmek için kaynak aktarımını aralıksız sürdürmektedir. uygar dönemin gereksinimlerini karşılayan laboratuvarlarıyla gerçek açıdan Avrupa standartlarında eğitim ve bilimsel araştırma imkanı sunan Katowice Silesia üniversitesi, sosyal bilimlerden fen bilimlerine geniş içerikli eğitim programları sunmaktadır.

  Katowice Silesia üniversitesi akreditasyon çalışmalarını uzun süre öncelikle tamamlamış ve eğitim kalitesini Avrupa Kredi Transfer Sistemi (European Credit Transfer System, ECTS) kapsamına girerek sergilemiştir. Katowice Silesia üniversitesi, yükseköğretim programlarıyla beraber kursları da dahil olmak üzere Polonya üniversiteleriarasında “tüm eğitim programları” ECTS standartlarında olan tek yükseköğretim kurumudur. üniversitenin 46 ilim alanında lisans ve lisansüstü eğitim programları bulunur ve 130’dan fazla branşta da diploma ve sertifika programı sunmaktadır. Polonyadaki üniversitelerin en kaliteli ve en geniş muhteviyatlı eğitim verenleri içinde yer saha  Silesia üniversitesi’nde eğitim gören toplam öğrenci sayısı ise 40 bin civarındadır. ECTS kapsamında uluslararası geçerliliği olan eğitim programları sunan Silesia üniversitesi, yurtdışı üniversite eğitimi için bilhassa Avrupalı öğrencilerin ilk tercihlerinden biri haline gelmiştir. Polonyada üniversite okumak arzulayan Avrupalı öğrencilerin büyük bir çoğunluğunun ilk tercihi Silesia üniversitesi olmaktadır ve okul içerisinde eğitim gören yabancı talebe sayısı her yıl artmaktadır.

  Bilimsel araştırmalara ve projelere büyük önem veren Katowice Silesia üniversitesi, çağdaş bilimsel olup bitenleri uzaktan değil bizzat arasında olarak takip etmektedir. 1.200’den fazla bilimsel araştırmayı “eşzamanlı” olarak yürüten üniversite bununla beraber 600’ün üstünde uluslararası plan ve araştırmada da rol almaktadır. çağdaş teknoloji ürünü ekipmanlarla desteklenen teknik uygulama sınıfları ve laboratuvarlarıyla bulunduğu kadar çağa müsait bilgisayar sistemleriyle donatılmış bilgisayar merkezleriyle de öğrencilerine geniş imkanlar veren Silesia üniversitesi, tüm bu kaliteli eğitimi makul fiyatlar ile sunmaktadır Silesia üniversitesi tahsil ücretlerini Polonya üniversite fiyatlarıyla eşdeğer bir düzeyde tutmakta ve kaliteli eğitiminden daha çok öğrencinin faydalanabilmesini sağlamaktadır. üniversitenin sunduğu eğitim standartları ve eğitim ücretleri Polonya üniversite fiyatları ile kıyaslandığında,  Silesia üniversitesi yurtdışı üniversite eğitimi için en cazip seçeneklerden birisi haline gelmektedir. Avrupa’nın ve Polonya’nın en iyi tıp üniversitelerinden birinde eğitim almak ve kariyer yapmak herkesin ideali Sende bu ideale daha da yakın olmak istiyorsan zaman geçmeden karar vermelisin…


  Fakülteler

  • Sanatları Fakültesi
  • Biyoloji ve Çevre Koruma Fakültesi
  • Eğitim Etnoloji ve Sosyal Bilimler Fakültesi
  • Filoloji Fakültesi
  • Bilgisayar Bilimi ve Malzeme Bilimi Bölümü
  • Matematik, Fizik ve Kimya Fakültesi
  • Yer Bilimleri Bölümü
  • Sosyal Bilimler Fakültesi
  • Eğitim ve Psikoloji Fakültesi
  • Hukuk ve İdari Bilimler Fakültesi
  • Radyo ve Televizyon Bölümü
  • İlahiyat Fakültesi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1