Krakow Müzik Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Krakow Müzik Üniversitesi

  1888 yılında kurulmuştur. Krakow Müzik üniversitesi Polonyada üniversite seviyesinde eğitim veren en prestijli müzik akademilerinden biridir. Klasik müzik ölümsüz isimleri içinde yer alan Frederic Chopin’in öğrencisi Wladyslaw Zelenski nedeni ile kurulan Krakow Müzik üniversitesi, 1945 yılına kadar konservatuar şekilde hizmet vermiştir. Polonyada üniversite olarak müzik eğitimi vermeye başladığı 1945 yılından bugüne oldukça çok meşhur isme eğitim vermiş olan Müzik üniversitesi, şimdilerde Polonyadaki üniversiteler arasında seçkin bir konuma sahip bulunduğu bu gibi Avrupa’nın da en kaliteli müzik akademileri arasında gösterilmektedir. Müziğin farklı alanları üzerine uluslararası standartlarda eğitim programları sunan Müzik üniversitesi, Avrupa müzik çevrelerinin saygı duyduğu pek çok ciddi akademisyenle birlikte çalışmaktadır.

  Polonyadaki üniversiteler ve konservatuarlar içinde “Eğitimde Mükemmellik ödülü” ile eğitim kalitesi tescil edilmiş kendi alanındaki ilk yükseköğretim kurumu olan Krakow Müzik üniversitesi, dünya çapında tanınan bir isim biçimine gelmiştir. Avrupa Konservatuarlar Birliği’nin en seçkin üyelerinden birisi olan üniversite, Baltık Müzik Akademileri Birliği’nin de aktif bir üyesidir. Polonyada eğitim verici akademisyenlere de lisansüstü eğitim veren Müzik üniversitesi, geniş çaplı uluslararası ilişkileri ile akademik kariyer yapmak arzu edenler için de seçkin bir tercihtir. milli ve uluslararası çok sayıda müzik organizasyonuna ev sahipliği yapan Müzik üniversitesi, Polonya’nın en mühim kültür ve sanat merkezlerinden biridir. sene arasında öğrenciler vasıtası ile düzenlenen müzik organizasyonları haricinde dünyanın en seçkin müzisyenlerinin ve orkestralarının da katılım gösterdiği konserler düzenleyen Müzik üniversitesi, Polonyadaki üniversiteler ve konservatuarlarla da ortak çalışmalar düzenlemektedir.

  Akademik Müzik Eğitim Birliği, ulusal Anna Lindh Derneği, Kiev Müzik Akademileri Birliği ve daha çok sayıda yerli ve uluslararası müzik organizasyonunda yer saha Krakow Müzik üniversitesi, yurtdışı üniversite eğitimi için Avrupalı öğrencilerin de ilk tercihleri içinde yer alıyor. Erasmus programı ile yurtdışından gelen öğrencilere de ev sahipliği yapan üniversitenin uluslararası müzik çevrelerindeki saygın ismini genç müzisyenler eğitim geçmişine yazmak istemektedir. Erasmus talebe değişim programları ile öğrencilerini yurtdışındaki saygın müzik akademilerine gönderen Müzik üniversitesi, aynı sürede akademisyen transfer programlarına kayıtlıdır. Müzik üniversitesi’nin seçkin eğitiminden Polonyada eğitim verici akademisyenler kadar dünyanın dört bir yanından gelen yabancı akademisyenler de faydalanmaktadır. Krakow Müzik üniversitesi’nin sunduğu bütün eğitim programları Bologna Kriterleri kapsamında olduğundan, uluslararası geçerliliğe sahiptir.

  Krakow Müzik üniversitesi yıl içinde organize ettiği müzikal ve kültürel etkinliklerini kendi konser salonunda düzenlemektedir. Krakow Müzik üniversitesi Konser Salonu öğrencilerin sene arasında türlü performanslarına ev sahipliği ettiği bu gibi, üniversite akademisyenlerinin de konserler verdiği bir kültür sanat merkezidir. Konser salonunun gerek ses ve ışıklandırma sistemlerini gerekse de koltuk ve mimari düzenlemelerini modern çağa uygun bir hale getiren Krakow Müzik üniversitesi, ayrıca kendi uzman kayıt stüdyosuna da sahiptir. Öğrencilerin uluslararası standartlardaki ses kayıt ekipmanlarıyla çalışmalarına olanak sağlayan ses stüdyosu, uzman albüm kayıtları da yapmaktadır. Krakow Müzik üniversitesi Konser Salonu’nda sene arasında düzenlenen birçok organizasyon üniversite sebebi ile kayıt edilmekte ve CD olarak satışa sunuluyor.

  Yurtdışı üniversite eğitimi için yoğun şekilde cazip bir alternatif olan Krakow Müzik üniversitesi, Polonya üniversite fiyatları ile karşılaştırıldığın son derece avantajlı eğitim ücretlerine sahiptir. Krakow Müzik üniversitesi’nin kendi alanında Avrupa’nın en saygın akademilerinden bir tanesi olmasına karşın eğitim ücretlerini makul seviyede tutması, yurtdışından üniversite olan ilginin her yıl daha da artmasına sebep olabilmekte. Avrupa’nın en modernk, prestijli üniversitesinde eğitim almak istemez misin? O durumda kariyerin için derhal karar vermelisin Zamanı lehine çevir. Eğitim hayatına ilk adımını at, istikbal senin… Kariyer senin her şeyin…


  Fakülteler

  • Yaratıcılık, Yorumlama ve Müzik Eğitim Fakültesi
  • Kompozisyon Enstitüsü, İletken ve Müzik Teorisi
  • Koro şefliği, Müzik Eğitimi ve ritmik jimnastik Enstitüsü
  • Kilise Müziği için Inter-Enstitüsü
  • Enstrümantal Fakülte
  • Üflemeli Çalgılar, Perküsyon ve Akordeon Bölümü
  • Piyano Bölümü
  • Org Bölümü
  • Erken Müzik Bölümü
  • Gitar ve Arp Bölümü
  • Viyolonsel ve Kontrbas Bölümü
  • Modern Müzik ve Caz Bölümü
  • Vokal ve Oyunculuk Fakültesi
  • Ses Bilimleri Fakültesi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1