Bialystok Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Bialystok Üniversitesi

  Varşova üniversitesi bünyesinde 1967 yılında fakülte şekilde kuruldu. 1997 yılında bağımsız bir yükseköğretim kurumu oldu. Uluslararası komiteler tarafından birçok bölümü nitelik ödülü piyasa Bialystok üniversitesi,Polonya üniversiteleri arasında en hızlı gelişen yükseköğretim kurumu olmayı başarmıştır. Polonyadaki üniversiteler içinde saygın bir konuma sahip olan üniversite, akademisyenlerinin kazandığı uluslararası başarılarla Avrupa’da da adından söz ettirmektedir. 900 akademik personeliyle Avrupa standartlarında eğitim sunan Bialystok üniversitesi, teorik eğitimde benimsediği çağdaş bilime bağlı kalma prensibini çağdaş altyapılı uygulama laboratuvarlarıyla da desteklemektedir. Polonya üniversiteleri ve akademileriyle birlikte çok sayıda bilimsel araştırma yayınlayan üniversite, uluslararası işbirliği anlaşmalarıyla Avrupa’nın saygın yükseköğretim kurumlarıyla da ortaklaşa çalışma yürütmektedir. 9 fakültesi bulunan Bialystok üniversitesi, 5 alanda doktora ve 28 değişik alanda da lisans eğitimi sunmaktadır. Yüksek seviyeli yükseköğretim programlarıyla beraber tıpkı sürede 70 dalda uzmanlık eğitimi sağlayan Bialystok üniversitesi’nin bununla birlikte 90 sertifika programı da bulunmakta. Yabancı öğrencilerle beraber üniversite 18 bin öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

  47 uluslararası bilimsel araştırma programında vazife saha Bialystok üniversitesiayrıca Erasmus, Framework ve Leonardo Da Vinci bu gibi öğrenci programlarının da aktif bir üyesidir. öğrenci değişim programı kapsamında yurtdışında üniversite eğitimi gören pek çok fazla öğrenciye eğitim sağlayan üniversite, öğrencilerine de saygın üniversitelerde eğitim alma fırsatı sunmaktadır. Üniversitenin öğrencilerine sunduğu geniş olanaklar içinde uluslararası organizasyonlarda yer alma ve farklı firmalarda staj yapma seçenekleri de bulunur. Polonyadaki üniversiteler arasında öğrencilerine sunduğu geniş imkanlarla özel bir konuma sahip olan Bialystok üniversitesi, eğitim sisteminde küresel gelişim prensibini benimseyen bir yaklaşıma sahiptir. üniversite Akreditasyon Komitesi(University Accreditation Commission, UAC) incelemeleri sonucunda ekonomi, Bilişim, yönetim, Biyoloji ve etraf Koruma bölümleri “Eğitim Standartlarında Yüksek kalite Sertifikası” ile ödüllendirilen Bialystok üniversitesi, böylece dünya standartlarındaki eğitim kalitesini de ispatlamıştır. başka çok sayıda bölümünün de çeşitli ödüllere layık görülmesiyle Polonyada üniversite tercihlerinin ilk sıralarına yerleşen Bialystok üniversitesi’ne Polonyada eğitim görmek isteyen yabancı öğrenciler de yoğun ilgi göstermektedir.

  Polonyada eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında altyapı çalışmalarına azami bütçe ayıran okullar arasında yer piyasa Bialystok üniversitesi, yeni eğitim binaları ve sosyal tesisler yapmaya devam etmektedir. Bilgisayar merkezini gelişen teknolojiye müsait bir duruma getirmek için yenileyen üniversite, öğrencilerine uygulamalı derslerde de daha çağdaş eğitim olanakları sunmak için laboratuvarlarını da geliştirmeye devam etmektedir. Öğrenci kulüplerine büyük destek veren üniversitenin bununla beraber sosyal etkinlikleri organize eden bir öğrenci konseyi de bulunmakta. üniversite öğrencileri nedeni ile düzenlenen ve bundan sonra geleneksel duruma gelen Juvenalia Festivali, Adapciak Kampı, Primus inter Pares Festivali gibi etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Bialystok üniversitesi içerisinde bununla beraber yükseköğretim sonrası öğrencilerin meslek imkanlarını daha rahat bir biçimde değerlendirmesine destekçi olmak için Sosyal Danışmanlık Merkezi ve Kariyer Ofisi de bulunmakta. Tek benlik, çift benlik ve üç kişilik toplam 600 odalı iki ayrı yatakhanesi bulunan üniversitenin sunduğu tüm bu imkanlara karşın eğitim ücretleri, Polonya üniversite fiyatları altındadır.

  Avrupa’nın en modern, prestijli üniversitesinde eğitim almak istemez misin? O halde kariyerin için hemen karar vermelisin. Zamanı lehine çevir, Eğitim hayatına ilk adımını at. Gelecek senin Kariyer senin her şeyin…


  Fakülteler

  • Biyoloji ve Kimya Fakültesi
  • Ekonomi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi
  • Filoloji Fakültesi
  • Tarih ve Sosyoloji Fakültesi
  • Fizik Fakültesi
  • Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi
  • Eğitim ve Psikoloji Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • Ekonomi ve Bilgi Teknolojisi Fakültesi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1