Rzeszow Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Rzeszow Üniversitesi

  Maria Curie Sklodowska üniversitesi Rzeszow Fakültesi ile Rzeszow Pedagojiüniversitesi ve Krakow ziraat üniversitesi iktisat Fakültesi’nin 2001 yılında birleşmesiyle kurulmuştur. Dünyanın dört bir birlikte eğitim sağlayan seçkin yükseköğretim kurumlarıyla eğitim ve bilimsel araştırma birliği içinde olan Rzeszow üniversitesi, uluslararası standartlarda yükseköğretim programları sunmaktadır. öğrencilerine yurtdışında eğitim alma seçeneği sunanın yanı sıra uluslararası araştırma projelerinde yer alma imkanı da sunan Rzeszow üniversitesi, Polonyada eğitim veren yükseköğretim kurumlarıyla da ortaklaşa projeler geliştirmektedir. Avrupa Birliği Araştırma Fonu vasıtası ile desteklenen bilimsel araştırmalar oluşturan üniversite, bununla birlikte birçok uluslararası organizasyonda da görev almaktadır. CEEPUS ve LLP Erasmus gibi programlarla öğrencilerine uluslararası imkanlar sunan üniversite, en kaliteli Polonya üniversiteleri içinde gösterilmektedir.

  Yüksek seviyeli yükseköğretim programları sunan Rzeszow üniversitesi, on fakültesiyle eğitim hayatına devam etmektedir. Kayıtlı oldukça çok yabancı öğrencisi bulunan üniversitenin eğitim verdiği toplam öğrenci sayısı 25 bindir. Polonyadaki üniversiteler arasında yapılan çok sayıda eğitim kalitesi değerlendirmesinde ve akreditasyon çalışmasında olumlu yorumlar piyasa üniversite, modern teknik donanımların bulunduğu uygulama sınıfları ve laboratuvarlarına sahiptir. Bilimsel çalışmalarıyla Avrupalı bilim çevrelerinin yakından takip ettiği profesörlere ev sahipliği yapan üniversitesi’nin akademik eğitim kadrosu yaklaşık olarak 2 bin kişiden oluşmaktadır. Bilimsel araştırma, konferans ve uluslararası sempozyumların merkezi haline gelen üniversite, çağdaş bilimin yeni gelişen süreçlerini belirleyen akademik çevrelerin arasında yer almaktadır.

  Sene arasında laboratuvar kursları, uygulama eğitimleri ve mesleki uzmanlık kursları açan Rzeszow üniversitesi, öğrencilerinin sahalarında deneyim kazanmış uzmanlar şekilde mezun olmasını sağlıyor. öğrencilerin eğitimine verdiği önemi akademik personeline de gösteren üniversite, eğitim kadrosunun çağdaş gelişmelerden uzak kalmaması için eğitimci kursları düzenlemekte ve akademisyenlerin çağa müsait eğitim programları geliştirmesini sağlamakta. Rzeszow üniversitesi’nin Avrupa standartlarında eğitimi yurtdışı üniversite eğitimi için en çok tercih edilen Polonya üniversiteleri içinde girmesine de sebep olmuştur. Avrupalı öğrencilerinde Polonyada üniversite eğitimi için yoğun ilgi gösterdiği Rzeszow üniversitesi, uluslararası denkliği bulunan seçkin diplomasıyla bir marka biçimine gelmiştir. öğrencilerine yurtdışında eğitim imkanı sunan üniversite bununla birlikte Polonya’da ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerde staj yapma seçeneği de sunmaktadır.

  700 bin akademik yayının yer aldığı kütüphanesiyle Polonya’nın en geniş bilimsel yayın arşivlerinden birine sahip olan Rzeszow üniversitesi, öğrencilerine araştırmalarında geniş olanaklar sunmaktadır. 100’e yakın personelin görev yaptığı üniversite kütüphanesinde öğrencilere ve yurtdışından gelen akademisyenlere her konuda destekçi olunmaktadır. Akademik arşivini dijital ortamda aktararak öğrencilerinin bilgisayar teknolojilerinden faydalanarak araştırmalarını çağdaş devre uygun bir biçimde yapmalarını verici Rzeszow üniversitesi, bilimsel araştırmalara verdiği önemi altyapısıyla da göstermektedir. Avrupa’nın en iyi okullarından biridir. Akreditasyonu bulunan bir üniversitedir. Yurtdışında oldukça çok okulla işbirliği halindedir. öğrencilerin tam donanımlı, yüksek kalitede eğitim almalarını sağlayacak, onların sosyalleşmelerini sağlayacak alanlar, laboratuarlar mevcuttur. Sende Avrupa’da bir okulda okumak istiyorsan Polonya tam sana göre. Yalnızca kararlı ol ve geleceğine doğru adımlarını at.


  Fakülteler

  • Biyoloji ve Ziraat Fakültesi
  • İktisat Bölümü
  • Filoloji Fakültesi
  • Matematik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
  • Tıp Fakültesi
  • Pedagoji ve Güzel Sanatlar Fakültesi
  • Hukuk ve İdari Bilimler Fakültesi
  • Sosyoloji ve Tarih Bölümü
  • Sanatları Fakültesi
  • Beden Eğitimi Fakültesi
  • Uygulamalı Biyoteknoloji ve Temel Bilimler Enstitüsü
  • Felsefe Enstitüsü
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1