Polonya Sigorta İşlemleri

Polonya, ekonomi anlamda diğer Avrupa Birliği ülkelerine göre son derece uygundur. Bu ülke yaşam şartları bakımından öğrencileri zorlamaz. Ülke Avrupa Kıtası'nın ortasında, önemli geçiş yolları üzerinde bulunmaktadır.

Polonya'da Eğitim

Polonya Sigorta İşlemleri

Polonya, ekonomi anlamda diğer Avrupa Birliği ülkelerine göre son derece uygundur. Bu ülke yaşam şartları bakımından öğrencileri zorlamaz. Ülke Avrupa Kıtası’nın ortasında, önemli geçiş yolları üzerinde bulunmaktadır. Ülke Avrupa Birliği ailesine katılmasıyla birlikte, son derece önemli bir konuma gelmiş, ekonomik anlamda da gelişen yapısıyla öne çıkmıştır. Buna bağlı olarak, zaten son derece köklü olan üniversiteleri de gelişmiş ve donanımlı hale gelmiştir. Okullar hem Avrupalı öğrenciler, hem de ülkemizden öğrencilerimiz için de ilgi çekici durumdadır. Ayrıca, öğrencilerimiz de sınavsız olarak kabul edilmektedirler. İşbirliğimiz olan birçok kaliteli Polonya Üniversitesi’nde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızla sizlerleyiz. Öğrenci danışmanlarımızdan, vize, Polonya sigorta işlemleri ve üniversiteler hakkında tüm konularda bilgi ve destek alabilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Polonya sigorta işlemleri:

Polonya bir Avrupa Birliği ülkesi olarak öğrencilere, ülkeye giriş çıkış yapan tüm kişilerde olduğu gibi vize uygulamaktadır. Schengen vizesi tüm Avrupa Birliği ülkeleri için geçerlidir. Vize başvuruları ülke konsolosluklarından yapılmaktadır. Başvuru dilekçesi, öğrenci diploma ve kabul edilen okuldan alınan resmi yazı, 18 yaşının altında olan gençler için aileleri tarafından verilen izin belgesi, malvarlığını gösteren resmi kayıtlar, istenen ölçüde ve sayıda hazırlanacak vesikalık fotoğraf olarak hazırlanmalıdır. Bunların yanında, önemli bir detay ise mutlaka yaptırılması gereken seyahat sağlık sigortasıdır. Polonya sigorta işlemleri noktasında diğer Avrupa Birliği ile aynı esasları uygulamaktadır. Buna göre, öğrencilerimizin, Tüm AB ülkelerinde geçerli olacak şekilde ve minimum 30.000 EURO bedelinde sağlık sigortası yaptırmaları gerekir. Poliçe aslı ile fotokopisi vize başvuru evraklarına eklenmelidir.

Polonya sigorta işlemleri bünyesinde geçerli olan, poliçe üzerinde öğrencinin T.C. kimlik numarası mutlaka yer almalıdır. En az 30.000 EURO değerinde olduğu poliçe üzerinde yer almalıdır. Bu poliçenin sadece Polonya sınırlarında değil, tüm AB ülkelerinde geçerli olduğu da belirtilmelidir. Seyahat sigortasının bir senelik olması gerektiğini belirttik, bunun yanında, ülkeye ilk giriş tarihinizi kapsayacak şekilde olmasına da dikkat etmelisiniz. Bir senelik sigortanız hemen ülkeye girişinizde devreye girecektir. Bundan sonra, herhangi bir sağlık sorunu yaşamanız durumunda, hem Polonya sınırları içinde hem de AB genelinde, sigorta teminatı ile sağlık hizmetlerinizi alabileceksiniz.

Acil muayene tedavileri, hastane bünyesinde yatarak tedavi ya da ayakta tedavi, tıbbi nakil işlemleri olarak sigorta teminatı sizlere sunulmaktadır. Bu şekilde, ani rahatsızlıklar, kaza ya da bulaşıcı hastalıklar gibi durumlarla yaşanan hastane bakımı gerektiren sağlık sorunları gibi birçok durumda, tedavi olabilirsiniz. Yurtdışında, en yakın ülkede bile sizi nelerin beklediğini bilemezsiniz. Yaşamımız her an değişebilir, aslında bu ülkemizde yaşamda da farklı değildir. Bu nedenle, önerimiz bir sigorta zorunluluğu olmasa bile, seyahat sigorta poliçenizi yaptırmanızdır. Bu şekilde, bulaşıcı hastalıklar, fiziksel ve ruhsal hastalıklar, ani kazalar gibi birçok nedenle tedavilerinizi olabilirsiniz.

Ülkeye giriş yapmanızdan sonra oturma izninizi alarak çok daha rahat şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

yurtdışında lisans tamamlama , Polonya sigorta

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1