Bialystok Tıp Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Bialystok Tıp Üniversitesi

  18. yüzyılda kraliyete bağlı bir okuldu. 1950 yılında bugünkü adını aldı ve eğitim faaliyetlerine hızla ilerleyerek devam etti. Polonya üniversiteleri içinde en prestijli geçmişe sahip olan ve tıpkı sürede bilimsel araştırmalarıyla uluslararası çevrelerin büyük saygısını ele geçiren Bailystok Tıp üniversitesi, öğrencilerine Avrupa standartlarında eğitim imkanı sunmaktadır. Kayıtlı 2.856 öğrencisi bulunan üniversitenin tıp fakültesi eğitimi 6 yıl, eczacılık ile diş hekimliği eğitimi 5 yıldır. Polonya’nın en saygın hekimlerini yetiştiren üniversite mezunları arasında dünyanın en saygın hastanelerinde ve bilimsel araştırma enstitülerinde çalışan uzmanlar da bulunur. Bialystok Tıp Tıp üniversitesi diplomasına sahip olmak mesleki anlamda hekimler için son derece büyük bir avantaj olduğundan, yurtdışı üniversite eğitimi için üniversiteye olan ilgi de epey bir büyüktür.

  116 profesör, 100 doçent ve 786 akademisyene ev sahipliği yapan üniversite çağdaş bilimi uzaktan takip etmekle kalmayarak, sahip olduğu teknolojik ekipmanlarla öğrencilerine uygulama dalında da devre müsait şekilde eğitim alma imkân sunmaktadır. Avrupa standartlarındaki lisans programlarıyla bulunduğu kadar yüksek lisans seçenekleriyle de Avrupalı hekimlerin yurtdışı üniversite eğitimi için ilk tercihleri arasında yer piyasa Bialystok Tıp Tıp üniversitesi, mesleki açıdan büyük avantaj sunan prestijli eğitimiyle Avrupa’da bir marka haline gelmiştir. Üniversitenin Bialystok Tıp Tıp üniversitesi Hastanesi ve Bialystok Tıp Tıp üniversitesi çocuk Hastalıkları Hastanesi olmak üzere iki hastanesi bulunmakta. Polonyada üniversite hastaneleri içinde gerek teknik altyapısıyla gerek sunduğu sıhhat hizmetlerinin kalitesiyle gerekse de hekimlerinin kalitesiyle en üst sıralarda yer alan üniversite hastaneleri, öğrenciler için de oldukça önemli bir uygulama sahasıdır. Her yıl 200 binin üzerinde hastaya konsültasyon yapılan üniversite hastaneleri, ortalama olarak yıllık 55 bin hastayı taburcu etmektedir.

  Polonyada eğitimalanında bulunduğu kadar sağlık hizmetleri konusunda da önder konuma sahip olan üniversite, bilimsel çalışmalarıyla Avrupa’daki tıp çevrelerinin yakından takip ettiği bir yükseköğretim kurumudur. Çağdaş ekipmanlarla hizmet vermek için kaynak aktarımını aralıksız sürdüren Bialystok Tıp Tıp üniversitesi, öğrencilerine teorik açıdan olduğu kadar uygulama alanında da çağdaş gelişmelerle uyumlu imkanlar sunmaktadır. üniversite bünyesinde hizmet verici iki hastanede uygulamalı eğitim sektör öğrenciler, gerçek zamanlı ve saygın akademisyenler nedeni ile verilen uygulamalı dersler ile mesleki deneyim kazanmaktadır.

  Avrupa’nın en modern, prestijli üniversitesinde eğitim almak istemez misin? O halde kariyerin için hemen karar vermelisin Zamanı lehine çevir, Eğitim hayatına ilk adımını at. Gelecek senin Kariyer senin her şeyin…


  Fakülteler

  • Tıp Fakültesi
  • Eczacılık Fakültesi
  • Diş Hekimliği Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1