Lodz Müzik Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Lodz Müzik Üniversitesi

  1900 yılında kurulmuştur. 20. Yüzyılın başında Helena Kijenska Dobkiewiczowa Müzik Akademisi ismiyle kurulan ve 2. Dünya Savaşı sırasında çalışmalarına ara verdikten sonra 1945 yılında devlet konservatuarı durumuna gelen mektep, 1982 yılında Polonya Parlamentosu kararı ile üniversite statüsü kazanmıştır. 4 fakülte ile Polonyada eğitim vermeye devam eden Lodz Müzik üniversitesi bugüne kadar adını klasik müzik tarihine yazdırmış pek aşırı müzisyen ve besteci yetiştirmiştir. Müzik üniversitesi; bestecilik, müzik teorisi, enstrümantal müzik, piyano, klasik müzik enstrümanları, oyunculuk, ses bunun gibi branşlarda lisans ve lisansüstü eğitim vermektedir. Yurtdışı üniversite eğitimi için bilhassa Avrupalı öğrencilerin yoğun talep gösterdiği Müzik üniversitesi, birçok klasik müzik organizasyonu ve uluslararası talebe değişim programına da üyedir.

  Eğitim kalitesiyle olduğu kadar sene içinde düzenlediği müzik organizasyonlarıyla da adından söz ettiren Müzik üniversitesi, başta klasik müzik olmak üzere birçok değişik müzik türünde konserler düzenlemektedir. 2002 yılında Lodz üniversitesi talebe Senfoni Orkestrası başkanlığına getirilen Jan Milosz Zarzycki, üniversitenin adının uluslararası klasik müzik festivallerinde duyulmasına büyük katkı sağlamıştır. Polonyadaki üniversiteler ile müşterek çalışmalarla da düzenleyen Müzik üniversitesi, müzik organizasyonları yönünde yıl içinde yoğun şekilde faaldir. Avrupa Birliği ülkelerindeki diğer müzik akademileriyle beraber düzenlediği organizasyonlarla öğrencilerine uluslararası klasik müzik konserlerinde yer alma imkanı verici üniversite, bununla beraber yurtdışında oldukça talep çeken Workshop çalışmaları da düzenlemektedir.

  Polonyadaki üniversitelerde eğitim verici akademisyenler ve dünya çapında tanınan yabancı müzisyenlerin katılımıyla gerçekleşen Workshoplar, Müzik üniversitesi’nin yurtdışı üniversite eğitimi için tercih edilmesinde en büyük sebeplerden birisi biçimine gelmiştir. Avrupanın en modern üniversitesinde öğrenci olmak artık düş değil Karar senin Hayalindeki üniversitede eğitim hayatına merhaba demek senin elinde.


  Fakülteler

  • Koreografi ve Dans Müzikleri
  • Müzik Terapisi
  • Enstrümantal Çalışmaları
  • Vokal Çalışmaları
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1