Polonya'da Hukuk Eğitimi

Hukuk fakültelerinde mezun gençlerimiz malum, son derece geniş çalışma olanaklarına sahip olmaktalar. Bir hukuk fakültesi öğrencisi, başta avukat, hakim ve savcı ile noter olarak çalışmak yanında, birçok alanda hem kamu kurumlarında hem de özel firmalarda çalışabilir.

Polonya’da Eğitim

Polonya’da Hukuk  Eğitimi

Hukuk fakültelerinde mezun gençlerimiz malum, son derece geniş çalışma olanaklarına sahip olmaktalar. Bir hukuk fakültesi öğrencisi, başta avukat, hakim ve savcı ile noter olarak çalışmak yanında, birçok alanda hem kamu kurumlarında hem de özel firmalarda çalışabilir. Hukuk eğitimi herşeyden önce, öğrencilerin doğru ve ilkeli olarak düşünmelerini sağlayan bir eğitimdir. Ülkemizde üniversiteler sınavlarında yüksek puanlar alarak, hukuk fakültelerimizde eğitim alabilirsiniz. Özel üniversitelerin de hukuk fakülteleri, sınava tabidir ve malum senelik ücretleri bir hayli yüksektir. Yurtdışında son derece seçkin üniversitelerde,özellikle haklı özellikleri ile cazip olan Polonya Üniversiteleri’nde hukuk fakültelerinde eğitim alabilirsiniz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmalığımız her zaman sizinle ve danışmanlıklarımızdan yararlanabilirsiniz.

Polonya Hukuk Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Polonya’da hukuk eğitimleri İngilizce ya da Lehçe olarak düzenlenmektedir. Lehçe ülkenin kendi dilidir. Çoğunluklu eğitim dilinin İngilizce olarak kabul edildiğini belirtelim. Öte yandan, bu dile yeterli seviyede olmayan öğrenciler de hazırlık sınıfında bir sene dil eğitimi alırlar.

Polonya Hukuk  Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Polonya bir Avrupa Birliği ülkesi olduğu gibi, Polonya Üniversiteleri de Avrupa Birliği Üniversiteleri’dir. Bologna kriterlerine uygun olarak eğitim verilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz ve gençlerimize önerdiğimiz üniversitelerimiz YÖK tarafından tanınmaktadır ve YÖK denklik de mevcuttur.

Polonya Hukuk Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Polonya hukuk fakültesi eğitimlerinizden sonda, hakim, avukat ya da savcı olarak mesleki kariyerinize odaklanmadan önce, bir kamu görevi yapacağınızdan, diplomalarınızı YÖK denklik incelemesi için online başvurularınızı yapmalısınız. YÖK denklik incelemelerinde, kuru eğitim özelliklerine göre denklik sınavına girmenize karar verebilir.

Polonya Hukuk Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Bir yandan, hukuk fakültesinde eğitim alırken, öte yandan da tatil zamanlarında ülkemizde hukuk bürolarında çalışarak çalışma hayatı konusunda deneyim kazanabilirsiniz.

Polonya Hukuk Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Polonya, Avrupa Ülkeleri arasında, ucuz olan, en ekonomik ülkelerden biridir. Bir öğrencimiz, diğer ülkelere oranla Polonya’da çok daha ekonomik rakamlarla bütçesini düzenleyebilir. Öte yandan, üniversite ve özellikle hukuk fakültesi harçları da ülkemizde özel üniversitelerden çok uygundur. Basit dil eğitimi veren kurslarla yaklaşık aynı rakamlarda olan harçlar size son derece uygun gelecektir.

Polonya Hukuk Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Polonya’da üniversite girişlerinde ülkemizdeki bir giriş sınavı sistemi bulunmamaktadır. Hukuk fakültesinde eğitim almak isteyen gençlerimiz,bir sınava girmeden ve ülkemizdeki sınav performansları dikkate alınmadan başvurularını yapabilirler. Sınavsız hukuk eğitimi mümkündür.

Polonya’da Hukuk okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Çok sayıda öğrencilerimiz, hukuk fakültelerinde ve diğer bölümlerde Polonya Üniversiteleri’nde eğitim almaktadır.

Polonya’da Hukuk  Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Polonya Üniversiteleri, hukuk fakültelerinde eğitim almak için ne sınava gireceksiniz ne de not ortalamanız önemli olacak. Okulda eğitim almak için başvurularınızı doğru şekilde yapmalısınız. Bunun için, öğrenci danışmanlarımızla bir an önce iletişime geçiniz. Transkript ve eklemeniz gereken belgelerinizi ve vize dahil tüm işlemlerimizi destek alarak kolayca yapabilirsiniz.

Polonya’da Hukuk Okumanın Avantajları?

Polonya bir Avrupa Birliği ülkesi olup, eğitime son derece önem veren, üniversiteleri temelleri uzun yıllara dayanan seçkin eğitim kurumlarıdır. Alanlarına önemli isimler olan, size ilham verecek hocalardan derslerinizi alacaksınız. Hukuk mezunu olarak, ülkemiz dahil olmak üzere birçok farklı ülkede kariyer hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerinize de devam edebilirsiniz.

Polonya’da Hukuk bitirenler,mezunlarınız var mı?

Polonya’da hukuk eğitimi alan ve kariyerlerine devam eden çok sayıda öğrencimiz bulunmaktadır.

Polonya’da hukuk eğitimi bursları – burslu veya ücretsiz hukuk okuyabilir miyim?

Yarı ve tam burslar ile bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Hatta yurtdışında hukuk eğitiminizi ücretsiz hale getirebilirsiniz. Bunun için hem Polonya devleti ve özel kurumlar tarafından verilen, hem de Avrupa Birliği bünyesinde verilen burslar başvurabilirsiniz.

Polonya’da Hukuk okuyup Türkiye’de çalışmak:

Polonya’da hukuk eğitimi aldıktan sonra, bu ülkede ya da çeşitli Avrupa Birliği ülkelerinde çalışma olanaklarını değerlendirebilirsiniz. Elbette ülkemizde de mesleğinizi yapabilirsiniz. Hukuk eğitiminden sonra, öğrencilerimiz genellikle avukat, hakim ve savcı olarak kamu alanında çalışmaktadır. Bu amacı olan gençlerimizin YÖK denklik başvurularını yapmaları önem taşımaktadır.

Polonya’da Hukuk Okumak Şartları:

Ülkemizde,lise eğitimlerinizden sonra, siz de hukuk fakültesinde eğitim almak için başvurabilirsiniz. Meslek lisesinden mezun, düz lise ya da Anadolu lisesinden mezun olabilirsiniz. Lise türünüz ve mezun olduğunuz bölümün önemi bulunmamaktadır. Diplomanız önemli olandır. Adalet yüksek okulu mezunu gençlerimiz de lisans tamamlama ile hukuk fakültesi eğitimlerini tamamlamak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirler.

Polonya’da Hukuk Eğitimi Taban Puanları:

Polonya’da hukuk eğitimi alma noktasında, taban puan şartı da bulunmamaktadır.

Polonya Hukuk  Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Notları belirli bir rakamın üzerinde olan, bir başka deyişle başarılı olan öğrenciler birinci sınıfın sonundan başlamak üzere, lisans senelerinde yatay geçiş imkanlarından yararlanabilirler. Bu şekilde, Polonya’da hukuk fakültesinden, ülkemizdeki bir hukuk fakültesine geçebilirsiniz.

Polonya’da Hukuk okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Lise diplomanız, transkript ile eğitim ve kimlik belgelerinizin hazırlanması ve kayıt süreleri için 15 mayıs ve sonrasında başvurularınızın yapılması lazımdır.

Polonya’da Hukuk okumak istiyorum:

Bir sınav şartı olmadan Polonya Üniversiteleri Hukuk Fakülteleri’nde zorlanmadan eğitim alabilirsiniz. Hukuk eğitimi almak için avantajlı bir seçenekte karar kıldınız. Tarihsel eğitim özelliklerini modern sistem ile pekiştiren ve AB fonları ile üniversiteleri mükemmel şekilde düzenlenen Polonya, önemli akademisyenleri ile dikkat çekmektedir.

Polonya’da Hukuk Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Polonya, Avrupa Ülkeleri arasında en ucuz olanlardan biridir ve öğrencilerimiz ekonomik anlamda zorlanmadan çalışmalarına odaklanabilirler. Kampus içinde yurtlarda kalabilirsiniz, kiralık daireler de son derece ekonomiktir. Öte yandan, genel olarak yaşam giderleri de ekonomiktir.

Polonya’da Hukuk okumak mantıklı mı?

Polonya medeni insanları ve eğitime verdiği önem ile dikkat çeken bir ülke. Hukuk eğitimine de genel olarak üniversite eğitimine önem verildiği gibi çok özen gösterilmektedir. Hem Polonyalı, hem de yurtdışında öğrenciler büyük bir özenle bu eğitimlerini almaktadırlar. Mesleki anlamda, pratik şekilde kendilerini geliştirme şansları olmaktadır.

Polonya’da Hukuk okumak zor mu?

Polonya’da hukuk fakültelerinde eğitim almak kesinlikle zor değil, çünkü önemli eserleri olan ve mesleklerinde mükemmel hukukçular olan hocalardan derslerinizi alacaksınız. Kendinize güvenen bir hukukçu olarak yetiştirileceksiniz. Kampus içinde derslerinizi teorik şekilde almanızın yanında, özellikle son senelerinizde pratik olarak da bir mahkeme içinde nasıl davranmanız gerektiğine ilişkin usul derslerinizi alacaksınız. Ödevlerinizi ve çalışmalarınızı, internet bağlantısı olan zengin kaynaklara sahip kütüphanelerde rahatlıkla yapabilirsiniz. Kaliteli bir eğitim sizleri bekliyor.

Polonya’da Türkçe Hukuk eğitimi veren üniversitelerin Hukuk fakülteleri var mı?

Türkçe destekli hukuk eğitimi konusunda bilgi almak ve Polonya Üniversiteleri’nde bu özelliğin olup olmadığı noktasında bilgi almak için öğrenci danışmanlarımız her zaman sizinle. Yurtdışında Türkçe destekli eğitim seçenekleri giderek artmaktadır. Hem yurtdışında eğitim konusunda bilgi almak, hem de kayıt işlemlerinizi kontenjanlar dolmadan gerçekleştirmek için her zaman danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Şubelerimize uğrayabilir, 7/24 Web sitemizden yardım ve bilgi edinebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1