Krakow Ludwik Solski Drama Sanat Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Krakow Ludwik Solski Drama Sanat Üniversitesi

  Krakow Ludwik Solski Drama Sanat üniversitesi 1946 yılında Polonya’nın en ünlü aktörlerinden birisi olan Juliusz Osterwa’nın büyük gayretleri sonucu açılan sahne sanatları ve tiyatro eğitimi ile Polonya üniversiteleri ve hususi sanat akademilerinin misal aldığı prestijli bir üniversitedir. Juliusz Osterwa Krakow Drama Sanat üniversitesi’nin kuruluşundan itibaren akademinin gelişme göstermesi için çok sayıda çalışmaya imza atmış ve eğitim bölümlerinin daha da kaliteli bir hale gelmesi için kaynak arayışı içine girmiştir. 1949 yılında Bölge Oyunculuk Koleji olarak sadece oyunculuk üzerine eğitim veren okulda üç yıllık programlar 4’er senelik bir hale getirilmiştir. Krakow Drama Sanat üniversitesi adını 1955 yılında alarak lisansüstü eğitim vermeye de başlayan kurum, kukla tiyatrosu ve kuklacılık bölümlerinin açılmasıyla eğitim yelpazesini daha da genişletmiştir.

  Eğitim programlarının kalitesini ve içeriğini 1979 yılında yaptığı kaynak aktarımıyla ciddi ölçüde arttıran Krakow Ludwik Solski Drama Sanat üniversitesi, Avrupa genelinde adından söz ettirmeye başlamıştır. Polonya üniversiteleri bünyesinde eğitim veren birçok akademisyen bu dönemlerde Krakow Drama Sanat üniversitesi’nde eğitim almıştır. Krakow Drama Sanat üniversitesi, Polonya üniversiteleri ve sanat akademilerine yaptığı katkılardan ötürü memleket genelinde saygın bir konum elde etmiştir. Tiyatro sanatının her konusunda etkinlik belli eden Krakow Ludwik Solski Drama Sanat üniversitesi, tiyatro oyunları hakkında da Polonya tiyatroları için mühim bir kaynaktır. Polonyada üniversite eğitimi almak dileyen yabancı öğrencilerin de sık ilgi gösterdiği Krakow Drama Sanat üniversitesi, Avrupa’nın en seçkin tiyatrolarında sergilenen oyunlarla adını tiyatro tarihine yazdırmış çok sayıda isme de eğitim vermiştir. Krakow Drama Sanat üniversitesi’nin oldukça çok meşhur adı mezun etmesi,Polonyada üniversite eğitimi alarak üniversitenin marka durumuna gelen isminin avantajını kullanımı isteyen öğrencilerin talep odağı biçimine gelmesine sebep olmuştur.

  Polonyadaki üniversiteler içinde uluslararası bağlantıları en geniş olan yükseköğretim kurumlarından biri olan Krakow Ludwik Solski Drama Sanat üniversitesi, akademisyenler için de bir basamak şekilde görülür. Uluslararası sanat çevrelerinin “parlak oyuncu okulu” şekilde gördüğü Krakow Drama Sanat üniversitesi, sahne sanatları denince akla gelen ilk isimlerden biridir. Polonyadaki üniversiteler ve akademilerle ortaklaşa sanat etkinlikleri de düzenleyen Krakow Drama Sanat üniversitesi, Polonya’da tiyatro sanatlarının en seçkin temsilcilerinden biri şekilde kabul edilmekte. Krakow Drama Sanat üniversitesi üç fakültesinde 9 bölümle eğitim hayatını sürdürmektedir. üniversitenin iki fakültesi Krakow kentinde, bir fakültesi ise Wroclaw’dadır. Krakow şehrinde yer alan Oyunculuk Fakültesi ve Tiyatro Yönetmenliği Fakültesi daha aktif bir sosyal hayata sahipken, Wroclaw kentinde bulunan çocuk Tiyatrosu ve Kuklacılık Bölümleri daha sakin bir ortama sahiptir.

  Krakow Ludwik Solski Drama Sanat üniversitesi eğitim ücretleri Polonya üniversite fiyatları ile karşılaştırıldığında, üniversite Avrupa nedeni ile saygınlık kazanmış seçkin eğitimini gerçek manada makul fiyatlar ile sunmaktadır. Polonya üniversite fiyatları genelinin altında seyreden Krakow Ludwik Solski Drama Sanat üniversitesi eğitim ücretleri, üniversitenin eğitim anlayışı sebebi ile zengin öğrencileri değil yetenekli öğrencileri kabul etmesiyle ilgili bir şeydir. Krakow Drama Sanat üniversitesi’nin prestijli eğitimini makul fiyatlar ile sunması, yurtdışı üniversite eğitimi için öncelikli tercih olmasını sağlamıştır. Avrupa’nın ve Polonya’nın en seçkin kaliteli sanat okullarından biridir. eğer sanatçı olmak istiyorsan Krakow Drama Sanat üniversitesi’ni tercih edebilirsin. Karar senin.. Gelecek senin..


  Fakülteler ve Bölümler

  • Oyunculuk Bölümü
  • Yönetmenlik Tiyatro Bölümü
  • Bytom Dans Tiyatro Bölümü
  • Wroclaw Dramatik Sanatlar Akademisi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1