Poznan Tıp Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Poznan Tıp Üniversitesi

  1919 yılında kuruluştur. 1950 yılında müstakil bir üniversite olarak bugünkü adını almıştır. Polonya üniversiteleri içinde tıp alanındaki seçkin eğitimiyle açık ara önder olan Poznan Tıp üniversitesi, aynı zamanda Avrupa’nın da en eski ve en kaliteli tıp akademilerinden biridir. 6 hastanesi bulunan Poznan Tıp üniversitesi, çağdaş tıbbın farklı branşlarında uzmanlaşmak arzulayan öğrencilere direkt kendi alanlarıyla ilgili uygulama eğitimi alma imkânı sunmaktadır. Polonya üniversiteleri ve enstitülerinin dahi bilimsel araştırmalarından yararlandığı seçkin ilim adamlarından oluşan akademik kadrosu ile Avrupa standartlarındaki yükseköğretim programları sunan Tıp üniversitesi, uluslararası denkliği olan diploma ve sertifika programlarına sahiptir.

  Teknolojiyle beraber gelişen uygar tıbbın birçok ayrıcalıklı ve yenilikçi sahasında uluslararası düzeyde bilimsel araştırmalar ve tıbbi uygulamalar oluşturan Poznan Tıp üniversitesi sırf Polonyada eğitim verici azami tıp üniversitesi değil, Avrupa’da söz sahibi bir yükseköğretim kurumudur. ABD, Kanada ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerde gerçekleştirilen yüz nakillerinde, mikrobiyolojik incelemelerde, organ nakillerinde ve çağdaş tıbbın yeni gelişen alanlarındaki çalışmalarda görev alan Tıp üniversitesi akademisyenleri, üniversitenin uluslararası tıp çevreleri yönünden saygı duyulan bir konuma sahip olmasını sağlamıştır.

  Uluslararası bağlantılarıyla öğrencilerine yurtdışında eğitim imkanı hakkında da geniş içerikli tercihler sunan Poznan Tıp üniversitesi, Avrupa ve ABD’de yer piyasa saygın üniversitelerde eğitim alma fırsatı sağlıyor. Polonyadaki üniversiteler ile eğitim birliği anlaşmaları olan Tıp üniversitesi, bununla beraber LLP Erasmus programı kapsamında lisans ve lisansüstü eğitim programlarına sahiptir. Polonyadaki üniversiteler arasında tıp eğitimi için tercih edilecek en kaliteli seçenek olan Tıp üniversitesi, özellikle Avrupa Birliği üyesi ülkelerden de yoğun talep görülmekte. Yurtdışı üniversite eğitimi için Tıp üniversitesi’nin seçkin eğitimi tercih eden Avrupalı öğrencileri, uluslararası standartlardaki eğitim ve uygar tıbbi cihazlarla uygulama imkanlarıyla başarılı uzmanlar olarak mezun olabilmekte. Mikrobiyoloji, endokrinoloji, nükleer tıp, onkoloji, anestezi, ekoloji, çocuk ontolojisi, hematoloji, AıDS, tropikal ve salgın hastalıklar, jinekoloji, immünoloji bu gibi uygar tıbbın en ciddi sahalarında uluslararası araştırma programlarında yer sektör Tıp üniversitesi, altı hastanesi ve araştırma laboratuvarlarında yaptığı çalışmalarla tıp biliminin öncü kurumları içinde yer almaktadır.

  Avrupa Birliği üyesi ülkeler, ABD, Kanada, Afrika ve Uzakdoğu’dan gelen yabancı öğrencileriyle gerçek manada çok uluslu bir eğitim ortamına sahip olan Tıp üniversitesi, yabancı öğrencilerine modern uygulama imkanlarıyla modern çağa müsait eğitim programları sunmaktadır. üniversitenin kendi alanında dünya çapında tanınan ve bilimsel yayınları uluslararası tıp çevreleri sebebi ile kaynak gösterilen seçkin akademisyenleri, yabancı öğrencilere hastane ortamında doğrudan uygulama deneyimlerini aktarmaktadır. Avrupanın uygar köklü üniversitelerinden birinde okumak istiyorsan ve amacın tıp konusunda kariyer yapmaksa Poznan Tıp üniversitesi seni bekliyor…


  Fakülteler

  • Tıp Fakültesi
  • Tıp Fakültesi
  • Eczacılık Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1