Katowice Müzik Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Katowice Müzik Üniversitesi

  Müzik benim hayatım ve bu yönde eğitim alıp kariyer yapmak istiyorum diyorsan… Katowice Müzik üniversitesi seni hayallerine kavuşturacak nitelikte, uygar ve günümüz teknolojisiyle donatılmış bir üniversite.. Katowice Müzik üniversitesi hakkında kısaca bilgi aktaralım. 1929 yılında kurulmuştur. Avrupanın ve Polonyanın en fazla müzik üniversitelerinden biridir. Her sene Polonya üniversiteleriyle ortaklaşa müzik etkinlikleri düzenleyen Müzik üniversitesi, bununla birlikte artık geleneksel hale gelen oldukça çok uluslararası müzik organizasyonuna da ev sahipliği yapmaktadır. Konser etkinlikleri ve genç yeteneklere fırsat tanınan müzik yarışmaları haricinde Workshop ve Master Class çalışmalarına da imza atan üniversite, dünyanın dört bir yanından gelen seçkin müzisyenlerle öğrencilerine üst düzeyde müzik eğitimi alma imkanı sunmaktadır.

  Polonya üniversiteleri ile bulunduğu kadar Avrupa’daki seçkin müzik akademileriyle de beraber çalışan Katowice Müzik üniversitesi, birçokyurtdışında eğitim sağlayan birçok yükseköğretim kurumuyla da eğitim birliği anlaşmalarına sahiptir. Avrupa Kredi Transfer Sistemi (European Credit Transfer System, ECTS) kapsamında yükseköğretim programları sunan Müzik üniversitesi diplomasının uluslararası denkliği bulunur. Caz müzik çalışmalarıyla Avrupalı müzik çevrelerinin yakından takip ettiği isimlerden bir tanesi durumuna gelen üniversite, prestijli vokal eğitimiyle de yurtdışı üniversite eğitimi için en çok tercih edilen akademiler arasında yer almaktadır. sırf Polonyadaki üniversiteler arasında değil Avrupa’nın en geniş içerikli eğitim programlarından birine sahip olan Müzik üniversitesi, klasik müzikten çağdaş yorumlara pek çok aşırı farklı dalda lisans ve lisansüstü eğitim vermektedir. Müzik üniversitesi; enstrümantal performans, Caz müzik yorumu, vokal, bestecilik, müzik teorisi, kompozisyon, piyano, arp, telli çalgılar, perküsyon, ritim, müzik terapi, koro müziği, akordeon ve daha oldukça çok alanda eğitim programları sunmaktadır.

  Katowice Müzik üniversitesi düzenlediği müzik organizasyonlarını kendi konser salonunda sahnelemektedir. Katowice Müzik üniversitesi Konser Salonu 480 benlik kapasitesi ile üniversite içerisinde düzenlenen kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yaptığı benzeri, öğrencilerin de performans sergilediği bir sahnedir. üniversite içerisinde açılan Master Class ve Workshop çalışmaları da konser salonunda yapılıyor. Polonyada üniversite eğitimi için en iyi tercih edilen müzik akademisi olan Katowice Müzik üniversitesi, seçkin eğitimini Neo-Gotik yapısıyla şehrin en fazla dikkat çeken yapılarından biri olan bir binada vermektedir. Avrupa Birliği Framework ve Sokrates/Erasmus gibi uluslararası eğitim birliği programlarının üyesi olan Müzik üniversitesi, öğrencilerine yurtdışında eğitimimkanı da sunmaktadır. Avrupa’nın en saygın müzik okullarında verilen eğitim programlarına dahil olan öğrenciler bununla birlikte Master Class ve Workshoplara da katılma şansına sahiptir. Avrupa Konservatuarlar Birliği (Association of European Conseratories, AEC) üyesi olan Katowice Müzik üniversitesi, seçkin eğitimiyle Avrupa’nın en gözde müzik akademileri arasında yer almaktadır. Müzik üniversitesi’nin yurtdışından yoğun talep görmesinin en önemli nedenleri arasında tahsil ücretlerinin makul düzeyde olması ve Katowice’nin talebe yaşamı için epey bir ekonomik bir belde olması da yer almaktadır.


  Fakülteler

  • Kompozisyon, Yorumlama, Eğitim ve Caz Bölümü
  • Kompozisyon Bölümü, Şeflik ve Müzik Teorisi
  • Bölümü ritmik jimnastik
  • Katedral Korosu
  • Müzik Eğitimi Anabilim Dalı
  • Müzik Terapisi Bölümü
  • Vokal ve Instrumental Bölümü
  • Piyano
  • Yaylı Çalgılar Bölümü
  • Oda Müziği Bölümü
  • Organ ve Kilise Müziği
  • Klavsen ve Tarihi Bölümü İcra Uygulama
  • Nefesli Çalgılar Sandalye ve Perküsyon
  • Akordeon Bölümü
  • Gitar ve Arp Bölümü
  • Jazz Enstitüsü
  • Enstitüsü Vokal ve Oyunculuk
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1