Gdansk Tıp Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Gdansk Tıp Üniversitesi

  Gdansk Tıp Üniversitesi 1454 yılında kurulmuştur. 1945 yılında bugünkü adını almıştır. köklü ve nitelikli bir tarihe sahiptir. kökünden tarihiyle sadece Polonyadaki üniversiteler içinde değil Avrupa’nın da en eski yükseköğretim kurumlarından bir tanesi olan Gdansk Tıp üniversitesi, bugünlerde sunduğu yüksek seviyeli eğitimle de Avrupa’nın en kaliteli tıp üniversiteleri içinde gösterilmektedir. 4 fakültesinde toplam 6 bin öğrencisi bulunan üniversite, gerek bilimsel araştırmayı temel saha eğitim anlayışıyla gerekse de modern döneme müsait teknik donanımıyla Avrupa standartlarında tıp eğitimi sunmaktadır. 100’ü uluslararası tıp çevrelerince tanınan profesörlerden oluşan 1.000 kişilik akademik eğitim kadrosuyla Tıp üniversitesi, Polonyada eğitim verici en kaliteli tıp üniversitesidir. Polonya üniversiteleri arasında prestijli bir konuma sahip olan Gdansk Tıp üniversitesi, üst düzey eğimiyle yurtdışı üniversite eğitimi tercihlerinin de öncelikli tercihidir.

  Gdansk Tıp üniversitesi bünyesinde 2 hastane hizmet vermektedir: Akademik Klinik Merkezi ve Tıp üniversitesi Hastanesi. Her yıl ortalama olarak 250 bin hastanın başvurduğu hastanelerde yıllık olarak 2 bin 500 cerrahi müdahale yapılır. Her yıl yaklaşık olarak 60 bin hastayı tedavi ederek taburcu eden üniversite hastaneleri, eğitim konusunda olduğu kadar sıhhat hizmetleri hakkında da yoğun şekilde önemli bir kurumdur. Hastane bünyesinde hizmet verici ve uygar ekipmanların yer aldığı laboratuvarda yılda ortalama olarak 2 milyon test yapılır. Polonyada üniversite ve enstitülerin sıkça başvurduğu geniş muhteviyatlı bir kütüphanesi de bulunan üniversite, bununla beraber kalp ameliyatları meselesinde da Avrupa’nın önde gelen tıp üniversiteleri arasında yer alıyor. Tıp üniversitesi Hastanesi’nde her yıl 1.500 açık yürek ameliyatı yapılıyor. Avrupa’nın en kaliteli tıp üniversitelerinden bir tanesi olmasına rağmen Polonya üniversite fiyatları ile orantılı ücretlere sahip olan Tıp üniversitesi, eğitim kalitesiyle fiyatın karşılaştırılamayacağının enfazla örneğidir. Avrupa’nın en modern, prestijli üniversitesinde eğitim almak istemez misin?O halde kariyerin için hemen karar vermelisin. Zamanı lehine çevir, Eğitim hayatına ilk adımını at. Gelecek senin Kariyer senin her şeyin…


  Fakülteler

  • Tıp Fakültesi
  • Diş Hekimliği Fakültesi
  • Eczacılık Fakültesi
  • Hemşirelik Fakültesi
  • Tropikal Tıp Fakültesi
  • Biyoteknoloji Fakültesi
  • Denizcilik ve Tropikal Tıp Fakültesi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1