Polonya'da Diş Hekimliği

Polonya Üniversiteleri'nde eğitim almak yurtdışında eğitim seçenekleri arasında son derece tercih edilir hale gelmeye başladı. Bunun birçok haklı nedeni var. Polonya'da diş hekimliği başta olmak üzere, eğitim almak için bir sınav şartı bulunmamaktadır.

Polonya’da Eğitim

Polonya Diş Hekimliği Eğitimi

Polonya Üniversiteleri’nde eğitim almak yurtdışında eğitim seçenekleri arasında son derece tercih edilir hale gelmeye başladı. Bunun birçok haklı nedeni var. Polonya’da diş hekimliği başta olmak üzere, eğitim almak için bir sınav şartı bulunmamaktadır. Bir sınav sistemi ve şartı olmadan, tarihi olarak oturmuş bir eğitim ile modern eğitim veren kurumlarda öğrenci olmak son derece avantajlıdır. Avrupa Birliği ülkeleri arasında yer alan Polonya Üniversiteleri, mavi diploma ile öğrencilerine uluslararası alanda çalışma olanakları sunmaktadır.

Modern ve donanımlı bir eğitim sunan fakültede, diğer Avrupa Ülkeleri’nden çok daha uygun rakamlarla, ekonomik eğitimlerle almak gerçekten son derece uygundur. Bu avantajları ile Polonya üniversiteleri gençlerimiz için son derece avantajlıdır. Polonya’da diş hekimliği eğitimi almak isteyen gençlerimiz de son derece doğru seçim yapmaktalar. Bu konuda başvurularınızı yapmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde öğrenci danışmanlarımız her zaman sizleri beklemekteler.

Polonya Diş Hekimliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Polonya’da diş hekimliği fakültesinde eğitim beş sene sürmektedir. Dil eğitimi genellikle, İngilizce ve Polonya dili olan Lehçe olarak diş hekimliği fakültelerinde uygulanmaktadır. Bu eğitimlerde öğrencilerin yeterli olmaması durumunda, hazırlanmaları için de hazırlık sınıfında dil eğitimi verilmektedir.

Polonya Diş Hekimliği  Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Bologna kriterlerine göre eğitim veren ve Avrupa Birliği Üniversiteleri olan Polonya üniversiteleri, YÖK tarafından tanınan kurumlardır. Bu noktada öğrencilerimizin diplomaları bakımından YÖK denkliği bulunmaktadır.

Polonya Diş Hekimliği Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Polonya diş hekimliği eğitiminizi tamamladıktan sonra, ülkemizde çalışmak, özellikle kamu hizmetlerinde çalışmak istiyorsanız, yapmanız gereken YÖK denkliği için diplomanızı onaylatmak. YÖK denkliği olan Polonya üniversiteleri için avantajlısınız. YÖK denklik sınavı ise, kurumun eğitim konusunda incelemelerini yaptıktan sonra, gerekli bulması halinde, başvuran öğrencinin girmesi gereken sınavdır. Eğitim alınan dersler üzerinden soruların olduğu bir sınav olduğunu belirtelim.

Polonya Diş Hekimliği Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Sağlık eğitimlerinde, öğrencilerin ne kadar çok teorik bilgileri yanında, pratik anlamda deneyim kazanırlarsa, mesleklerini o kadar sağlıklı öğrenebilirler. Diş hekimliği eğitimi için de durum bu şekildedir. Sömestre tatillerinde, özellikle yaz tatilinde kendinizi geliştirmek için ülkemizde çalışabilirsiniz.

Polonya Diş Hekimliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Polonya, üniversite eğitimi olarak Avrupa ülkeleri arasında kesinlikle hem eğitim kalitesi yüksek, buna karşılık en ekonomik olanıdır. Genel olarak yaşam giderleri açısından da, diğer ülkelerle kıyaslandığında son derece uygun olduğu, ucuz olduğu anlaşılmaktadır. Bu nedenle, diş hekimliği alırken de ekonomik olanaklar öğrencilerimizi beklemektedir.

Polonya Diş Hekimliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Polonya’da üniversite eğitimi, diş hekimliği eğitimi de dahil olmak üzere, bir sınav şartı olmadan başvurularınızı beklemektedir. Siz de lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçerek kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz.

Polonya’da Diş Hekimliği okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Genel olarak Polonya Üniversiteleri’nde, özel olarak diş hekimliği fakültelerinde birçok öğrencimiz eğitim almaktadır.

Polonya’da Diş Hekimliği  Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Meslek lisesi, Anadolu lisesi, düz lise,lise türü ne olursa olsun, eğitim aldığınız bölüm ne olursa olsun, diplomanızı almanızdan sonra, diş hekimliği için başvurularınızı yapabilirsiniz. Gerekli kimlik ile eğitim belgelerinin hazırlanması, vize başvurularının yapılması gibi prosedürlerin takip edilmesi gerekmektedir. Bunları eksiksiz olarak, danışmanlarımızla birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya’da Diş Hekimliği  Okumanın Avantajları?

Bir Avrupa Birliği ülkesinde, hem gelişmiş, bir o yandan da gerçekten ucuz bir ülkede bulunma avantajını yaşayacaksınız. Medeni insanların arasında kesinlikle yabancılık çekmeyeceksiniz, Hem ülkemizden, hem de diğer Avrupa Ülkelerinde yaşıtlarınızla bir kampusu paylaşacaksınız. Diş hekimliği eğitiminizde ise, teorik eğitiminizi son derece önemli hocalardan alacaksınız ve modern laboratuarlarda, önemli üniversite kliniklerinde pratik eğitiminizi pekiştireceksiniz.

Polonya’da Diş Hekimliği  bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yurtdışında eğitiminin en temel isimlerinden biriyiz. Öğrencilerimize her zaman, YÖK tarafından tanınan ve akreditasyonu olan üniversiteleri ve fakülteleri sunmaktayız. Bu avantajları ile Polonya’da diş hekimliği okuyan birçok öğrencimiz olduğunu ekleyelim.

Polonya’da diş hekimliği eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz psikoloji okuyabilir miyim?

Avrupa Birliği ülkelerinden birinde eğitim alan bir öğrenci olmanın avantajlarından biri, öğrencilerin çok sayıda, tam ya da yarı burslardan ya da geri ödeme şartı olan kredi imkanlarından yararlanma imkanlarının çok seçenekli olmasıdır. Öğrencilerimiz, eğitim giderlerini minimuma indirmek için burs olanaklarından yararlanabilirler. Birçok Polonya ve Avrupa Birliği kapsamında eğitim burslarından başvuru yapabilirsiniz.

Polonya’da diş hekimliği okuyup Türkiye’de çalışmak:

Polonya’da diş hekimliği eğitiminizi aldıktan sonra, dünyanın dört bir yanında çalışabilirsiniz. Diş hekimliği uluslararası bir meslektir. Elbette, ülkemizde de hem özel sektörde, hem de kamu hizmetleri kapsamında çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Kamu alanında görev almak için YÖK denkliği başvurularınızı yapmanız mümkündür. Ülkemizde geniş seçeneklerle çalışmak sizi memnun etmektedir.

Polonya’da Diş Hekimliği Okumak Şartları:

Lise diplomanızı elinize almanızdan sonra, kayıt şartları için sizden talep edilen belgeleri hazırlayınız. Kontenjanların dolmasına izin vermeden, süreler içinde kayıt başvurularınızı yapınız. Yapmanız gerekenler bunlar ve bir sınava girmek ya da not ortalaması tutturmak zorunda değilsiniz.

Polonya’da Diş Hekimliği Taban Puanları:

Polonya’da diş hekimliği  eğitimi almak bir taban puan şartına ve uygulamasına tabi değildir.

Polonya Diş Hekimliği  Fakültesi’nden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Yüksek not ortalamasına sahip olan öğrencilerimiz, lisans senelerinin sonundan itibaren, eğitim aldıkları lisans yıllarına yatay geçiş olanaklarından yararlanabilirler. Bunun için tekrar altını çizelim, yatay geçiş haklarınızı kullanmak için değerli gençlerimiz, mutlaka notlarınızın yüksek olması önemlidir. Yatay geçiş yapmak istiyorsanız, kesinlikle ortalamanızın yüksek olması için derslerinize dikkat ediniz.

Polonya’da Diş Hekimliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Avrupa Birliği Üniversiteleri’nde olduğu gibi, Polonya Üniversitelerinde ve özel olarak diş hekimliği fakültelerinde 15 Mayıs ve sonrasında sonra kayıtlarınızı ve başvurularınızı yapabilirsiniz.

Polonya’da Diş Hekimliği okumak istiyorum:

Diş hekimliği eğitimi almak son derece doğru bir karar, çünkü bu meslek çalışma alanları çok fazla olan bir iş. Ayrıca, bir sınav şartı olmadan Avrupa Birliği Üniversiteleri arasında yer alan üniversitelerde, elit hocaların eğitim verdikleri fakültelerde bulunacaksınız. Ekonomik olarak, ne kendi bütçenizi, ne de ailenizin bütçesini sarsmadan eğitim yıllarınızı geçirebilirsiniz. Bu doğru kararınızda yanınızdayız ve size yardımcı olacağız.

Polonya’da Diş Hekimliği Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Polonya’da diş hekimliği fakültesinde eğitim almak maliyet açısından son derece mantıklı. Bir öğrenci için çok avantajlı olanaklar sizleri bekliyor. Diş hekimliği fakülte harçları diğer Avrupa Birliği üniversiteleri diş hekimliği fakülteleri ile kıyaslandığında son derece ekonomik. Öte yandan, genel yaşam giderleri bakımından da ekonomik olanaklar sizleri bekliyor.

Polonya’da Diş Hekimliği  okumak mantıklı mı?

Polonya, gelişmiş bir ülke olarak giderek yıldızını parlatan bir Avrupa Birliği Ülkesidir. Yaşam olanakları yerinde ve bunların yanında, ucuz bir Avrupa Ülkesi’dir. İnsanlar güleryüzlü, medeni ve kibardır. Sizinle gayet sağlıklı iletişim kuracaklarından emin olabilirsiniz. Üniversite eğitimleri açısından, tarihi olan ve uzun yıllardır eğitim hayatında olan kurumları ile dikkat çekmektedir. Seçkin, önemli bilimsel araştırmaları olan hocalar eğitim vermektedir.

Polonya’da Diş Hekimliği okumak zor mu?

Hem teorik, hem de pratik anlamda kendinizi geliştirme avantajını Polonya diş hekimliği eğitimlerinde yaşayabilirsiniz. Eğitiminizde, kaliteli hocalar yanınızda olacak. Sıkça düzenlenen seminerlerle mesleğin parlak isimleri sizleri ziyaret edecekler ve size fikir verecekler.

Polonya’da Türkçe tıp eğitimi veren üniversitelerin tıp fakülteleri var mı?

Türkçe destekli diş hekimliği eğitimi konusunda bilgi almak ve bu seçeneklerin Polonya’da olup olmadığını incelemek için öğrenci danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Polonya’da Üniversite

    whatsapp1