Krakow Jagielloian Tıp Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Krakow Jagielloian Tıp Üniversitesi

  1364 yılında kurulmuştur. ülkenin ilk tıp üniversitesidir. Avrupa tarihinin en önemli yükseköğretim kurumlarından bir tanesi olarak bu günlerde uluslararası akademik çevrelerde saygın bir konuma sahip olan Krakow Jagielloian Tıp Üniversitesi, kökünden geçmişiyle olduğu kadar uluslararası standartlardaki eğitim kalitesiyle de adından söz ettirmektedir. Polonyada eğitim sağlayan en büyük tıp üniversitesi olmanın yanı sıra Avrupa’nın da en iyi üniversitelerinden bir tanesi olan Krakow Jagiellonian Tıp üniversitesi, özellikle Avrupa Birliği ülkelerindeki öğrencilerden yoğun talep görülmektedir. Uluslararası ölçekli kuruluşlar ve basın yayın organları tarafındanPolonyadaki üniversiteler içinde yapılan birçok değerlemede “maksimum tıp üniversitesi” seçilen Krakow Jagiellonian Tıp üniversitesi eğitim kalitesiyle kendi alanında Avrupa’nın en seçkin okulları arasında yer alıyor. Polonya üniversiteleri arasında en çok uluslararası bağlantıya sahip olan yükseköğrenim kurumlarından bir tanesi olan Krakow Jagiellonian Tıp üniversitesi’nin diploma programları, Avrupa Birliği ve şimal Amerika Standartları kapsamındadır.

  ABD sağlık Bakanlığı akreditasyonundan da geçen üniversitenin eğitim programları, dünyanın dört bir yanındaki tüm uygar ülkeler sebebi ile kabul edilmekte. ingilizce eğitim programlarından mezun olan öğrenciler dünya çapında en prestijli hastanelerde, üniversitelerde ve bağımsız araştırma merkezlerinde kariyer seçeneklerini değerlendirebilmektedir. Avrupa Birliği üyesi ülkeler ve dünyanın değişik yerlerindeki öteki pek çok aşırı ülke ile uluslararası eğitim anlaşmaları imzalayan Krakow Jagielloian Tıp üniversitesi, prestijli adı yardımı ile bütün öğrencilerine dünyanın en seçkin üniversitelerinde eğitim alma imkanı sunmaktadır. Talebe değişim programları kapsamında AB ülkeleri dışıdna ABD ve Kanada bunun gibi ülkelerdeki üniversitelerde de eğitim görme seçeneğine sahip olan Krakow Jagiellonian Tıp üniversitesi öğrencileri, oldukça çok seçkin üniversitenin doktora programlarına da başvurabilmektedir. lisan ve lisansüstü eğitim için oldukça büyük bir avantaj sağlayan Krakow Jagielloian Tıp üniversitesi, uluslararası tıp çevrelerinde gerçek manada seçkin bir statüye sahiptir. Polonyadaki üniversiteler de öğrenciler gibi Krakow Jagielloian Tıp üniversitesi’nin uluslararası bağlantılarını kullanmakta ve akademisyenlerinin yurtdışındaki eğitim programlarına kayıt olmasını sağlamakta.

  Üniversitenin araştırma merkezleri ve laboratuvarları uygar mimarinin çizgilerini taşıyan bir konsepte hazırlanmış ve öğrencilere uygar bir ortamda çalışma imkanı sunmaktadır. üç bin akademisyenin görev aldığı üniversite içerisinde, bilimsel araştırmalarıyla uluslararası bilim çevrelerinin saygınlığını kazanmış 700 profesör görev yapmaktadır. Sosyal tesisler, bilgisayar merkezleri, kafeler, spor kompleksleri, talebe kulüpleri, sanatsal etkinlik merkezleri ve daha birçok faaliyet için çağdaş tesislerin bulunduğu Krakow Jagielloian Tıp üniversitesi Kampüsü, kendi içinde adeta küçük bir şehirdir. türlü spor dallarıyla uğraşan öğrenciler için düzenlenen ve tıpkı üniversitenin kurum yıldönümü şenlikleri bu gibi geleneksel hale gelen Rektör Kupası da, öğrencilerin eğlenceli zaman geçirdiği aktiviteler arasındadır. Avrupa’nın en modern, prestijli üniversitesinde eğitim almak istemez misin? O halde kariyerin için hemen karar vermelisin. Zamanı lehine çevir, Eğitim hayatına ilk adımını at. Gelecek senin Kariyer senin her şeyin…


  Fakülteler

  • Tıp Fakültesi
  • Eczacılık Fakültesi
  • Sağlık Bilimleri Fakültesi
  • İngilizce Tıp Fakültesi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1