Varşova Teknoloji Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Varşova Teknoloji Üniversitesi

  1826 yılında Varşova Teknoloji Enstitüsü adıyla kurulmuştur. Varşova Teknoloji üniversitesi biçimine gelen üniversite, tarihsel boyunca gerek uygar bilimlere büyük katkı veren akademik çalışmalarıyla gerekse de yetiştirdiği akademisyenler ve mühendislerle Avrupa’nın en çok yükseköğretim kurumlarından birisi biçimine gelmiştir. şimdilerde Polonyada üniversite denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Teknoloji üniversitesi, 357’si profesör olmak üzere toplamda 2 bin 500 akademik eğitmene sahiptir. Gelişen teknolojiyi takip etmekle kalmayıp eğitim programlarını da bu doğrultuda devamlı geliştiren üniversite, teorik anlamda yaptığı atılımları teknik altyapıyla da desteklemiştir. Polonya üniversiteleri tarafından da saygı duyulan Varşova Teknoloji üniversitesi, 200 yıla yaklaşan köklü tarihi boyunca oldukça çok üniversitenin açılmasına katkıda bulunmuş ve akademik personel katkısıyla Polonyada eğitim kalitesinin Avrupa standartlarına kavuşmasını sağlamıştır.

  Avrupa’nın en büyük üniversiteleri arasında yer saha Varşova Teknoloji üniversitesi, 19 fakülte bünyesinde yer saha eğitim programlarıyla akademik hayatını sürdürmektedir. Yurtdışı üniversite eğitimi almak dileyen yabancı öğrencilerin en fazla tercih ettiği Polonya üniversiteleri listesinde ilk sıralarda yer alan Varşova Teknoloji üniversitesi, yıllık şekilde ortalama 5 bin mezun vermektedir. Mezunları dünyanın önde gelen firmalarında mühendis ve yönetici kadrolarında çalıştığı için Polonya üniversiteleri arasında büyük bir saygınlığa sahip olan Varşova Teknoloji üniversitesi, tüm öğrencilerine geniş kariyer imkanları sağlamakta. ABD ve Avrupa ülkelerinde bulunduğu bunun gibi ülkemizde de yurtdışı üniversite eğitimi tercihlerinin öncelikli tercihlerinden birisi olan Varşova Teknoloji üniversitesi, tarihi boyunca adını dünya tarihine yazdırmış oldukça çok bilim insanı ve yönetici mezun etmiştir. Polonya’nın en büyük 500 şirketi içinde yer sektör firmaların büyük bölümünde Teknoloji üniversitesi mezunları çalıştığından, Polonyalı öğrenciler üniversiteye büyük bir ilgi göstermektedir.

  Avrupa’da da adından söz ettiren ve yüksek seviyeli eğitimi ile öne çıkan bir üniversite olan Varşova Teknoloji üniversitesi, mezunlarının Avrupa genelinde ve ABD’de kariyer fırsatlarını basit bir biçimde değerlendirmesini sağlamakta. Teknoloji doğrultusunda gelişen teknik bilimler ve bilhassa mühendislik konusunda Polonya üniversite eğitiminin lokomotifi biçimine dönüşen kuruluş, oldukça çok yeni üniversitenin açılmasına da katkı sağlamıştır. Polonyada üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin büyük çoğunluğu Teknoloji üniversitesi’ne tercih ederek, kariyer fırsatlarını değerlendirmesini kolaylaştırmak ve böylece geleceğini güvence altına almak istemektedir.

  Yeni teknolojiler konusu için sırf teorik bilgiler vererek yetinmek yerine uygar ekipmanlarla donatılmış araştırma tesisleri ve laboratuarlarda uygulamaya yönelik çalışmalar yapılmasına da ciddiyet veren üniversite, bütün öğrencilerinin dalında profesyonel ve çağdaş teknolojileri yakından takip eden uzmanlar olarak mezun olmasını sağlıyor. Bu eğitim anlayışı ile Polonya üniversite eğitim kalitesinin artması için başka yükseköğretim kurumlarına da misal olan Varşova Teknoloji üniversitesi, kaynak aktarımından akademik personel transferine oldukça çok üniversiteye destek vermektedir. Yüksek standartlı yükseköğrenim programlarını Polonya üniversiteleri fiyatları doğrultusunda tutmak için büyük gayret belli eden Teknoloji üniversitesi, bir servet harcamadan da kaliteli eğitim alınabilmesini sağlıyor.
  Avrupa’nın en modern, prestijli üniversitesinde eğitim almak istemez misin? O halde kariyerin için hemen karar vermelisin. Zamanı lehine çevir, Eğitim hayatına ilk adımını at. Gelecek senin Kariyer senin her şeyin…


  Fakülteler ve Bölümler

  • İdari ve Sosyal Bilimler Bölümü
  • Mimarlık Fakültesi
  • Kimya Anabilim Dalı
  • Elektronik ve Enformasyon Teknolojisi
  • Elektrik Mühendisliği Fakültesi
  • Fizik Bölümü
  • Jeodezi ve Kartografya Anabilim Dalı
  • Kimya ve Proses Mühendisliği Bölümü
  • İnşaat Fakültesi
  • Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü
  • Üretim Mühendislik Fakültesi
  • Çevre Mühendisliği Fakültesi
  • Matematik ve Enformasyon Bilimi
  • Güç ve Havacılık Mühendisliği Fakültesi
  • Mekatronik Fakültesi
  • Otomotiv ve İnşaat Makinaları Mühendislik Fakültesi
  • Ulaştırma Fakültesi
  • Yönetim Bilimleri Fakültesi
  • İnşaat Mühendisliği, Mekanik ve Petrokimya Bölümü
  • Ekonomi ve Sosyal Bilimler Fakültesi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1