Lodz Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Lodz Üniversitesi

  1945 yılında kurulmuştur. 12 fakültesiyle eğitim hayatını sürdüren Lodz üniversitesi 50 farklı bilim konusunda uluslararası ölçekli araştırmalarını sürdürmektedir.  Öğrencilerine 170’in üzerinde branşta uzmanlık eğitimi vermektedir. Üstelik Polonya’da eğitim veren en büyük ve kaliteli üniversiteler içinde yer almaktadır. Lodz üniversitesi sayısı 100’ü aşan lisansüstü eğitim programlarıyla, Polonya üniversitelerinin de saygı duyduğu bir yükseköğretim kurumudur.

  İngilizce dışında Fransızca da yükseköğretim programları sunmaktadır. Eğitim kalitesini Avrupa standartlarının da ötesine taşımak için kaynak aktarımlarını sürdürmektedir. Özellikle her yıl 10.000’den fazla mezun veren ve bu alanda da Polonya üniversiteleri arasında en üst sıralarda yer alan Lodz üniversitesi, dünya genelinde 136 enstitü ile bilimsel araştırma ortaklığı ve 300’den çok eğitim kurumuyla öğrenci değişim anlaşması imzalamış uluslararası bir üniversitedir.

  Lodz Üniversitesi Avrupa standartlarındaki yükseköğretim programları ve uluslararası ilim çevreleriyle yakın ilişkileri itibariyle yurt dışı üniversite eğitimi için sık ilgi görülmekte. Ayrıca aralarında ülkemizin de yer aldığı öğrencilerin de  yurt dışı üniversite eğitimi için  Lodz üniversitesi’ni tercih etmektedir. Özellikle uluslararası denkliği bulunan üniversitenin seçkin diploması böylece Lodz Üniversitesi mezunlarına birçok ülkedeki iş fırsatlarını değerlendirebilme imkanı sunmaktadır.

  Lodz Üniversitesi’nin Tercih Edilme Öncelikleri Nelerdir?

  Polonyada üniversite tercihlerinin öncelikli tercihi durumuna gelen Lodz Üniversitesi, teorik alanda bulunduğu kadar uygulamada da  uygar eğitim programları sunmaktadır. Bununla birlikte altyapısını devamlı güncelleyerek modern çağa uygun uygulama laboratuvarları ve araştırma merkezleri inşa eden üniversite, teknolojiyi doğrudan kullanarak takip etme imkanı sunmaktadır.

  Polonyada üniversite okumak için tercih edilebilecek en güzel şehirlerden bir tanesi olan Lodz’ta yerleşkesi ile öğrencilerine oldukça aktif bir yaşam sunan Lodz üniversitesi, eğitim programları kadar sosyokültürel imkanlarıyla da adından söz ettirmektedir.

  Polonyadaki üniversiteler ile birlikte her yıl yapılan geleneksel talebe şenlikleriyle öğrencilerine sosyal etkileşim imkanı tanımaktadır. Öğrenci kulüplerinin çalışmalarına da tam destek vermektedir. Özellikle spor tesisleri, sanat ve bilgisayar merkezleri, kafeler, fitness salonları, sosyal tesisler ve daha birçok yapının olduğu üniversite kampüsü, öğrencilerin ders dışı saatlerini keyifli bir biçimde değerlendirmesini sağlıyor. Avrupa’nın en modern, en kaliteli, üniversitesinde öğrenci olmak bundan sonra hayal değil. Karar senin. Hayalindeki üniversitede eğitim hayatına merhaba demek senin elinde.

  Lodz Üniversitesi


  Fakülteler

  • Biyoloji ve Çevre Koruma Fakültesi
  • Kimya Anabilim Dalı
  • Ekonomi ve Sosyoloji Fakültesi
  • Filoloji Fakültesi
  • Felsefe ve Tarih Fakültesi
  • Fizik ve Uygulamalı Bilgisayar Bilimleri Bölümü
  • Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü
  • Coğrafi Bilimler Bölümü
  • Eğitim Bilimleri Fakültesi
  • Hukuk ve İdari Bilimler Fakültesi
  • Uluslararası ve Siyasi Araştırmalar Fakültesi
  • Yönetim Bilimleri Fakültesi

  Lodz Üniversitesi YÖK Denklik hakkındaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1