Czestochowa Teknoloji Üniversitesi

Sınav sonucuna gerek olmadan Yök denkliği olan üniversitelerde eğitim almak için üniversiteyi Polonya’da okuyabilirsiniz. Hem düşük maliyetlerle istediğiniz bölümde eğitim görebilir hem de yurt dışında kariyer yaparak kendinizi geliştirme imkânı elde edebilirsiniz.

Polonya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Czestochowa Teknoloji Üniversitesi

  1949 yılında mühendislik okulu şekilde kuruldu ardından 1955 yılında Politeknik üniversitesi oldu. Polonyadaki üniversiteler içinde uygar teknolojiler üzerinde verdiği yüksek standartlı eğitim ve sahip olduğu son teknoloji altyapıya öne çıkan Czestochowa Teknoloji üniversitesi, uluslararası geçerliliği olan lisans ve lisansüstü eğitim programları sunmaktadır. Yeni teknolojiler üzerinde öğrencilere sunduğu Avrupa standartlarındaki eğitimle oldukça çok defa uluslararası değerleme kuruluşları yönünden “azami Polonya üniversiteleri” içinde gösterilen Czestochowa Teknoloji üniversitesi, yeni finansmanlar bularak uygulama alanında gerçek manada çağa uygun standartlara sahip olmayı başarmıştır. Bilimsel araştırma merkezleri, bilgisayar ve teknik inceleme laboratuvarları ile uluslararası seviyede bilimsel araştırmalara imza atan üniversite, Polonya’da üniversite eğitiminin lokomatif kurumlarından bir tanesi biçimine gelmiştir.

  19 ayrıcalıklı ilim dalı olmak üzere toplam 90 ayrıcalıklı branşta diploma ve sertifika programları sunan Teknoloji üniversitesi, bütün fakültelerinde ECTS (European Credit Transfer System, Avrupa Kredi Transfer Sistemi) kapsamında eğitim vermektedir. Avrupa Federasyonu ulusal Mühendislik Derneği sebebi ile yapılan akreditasyon çalışmalarını tamamlayan üniversite mezunları, “Avrupa Mühendisi” unvanı ile mezun olmaktadır. Kayıtlı 15 bin civarında öğrencisi bulunan Czestochowa Teknoloji üniversitesi, yenilikçi ve bilimsel yönteme bağlı yükseköğretim programları ile uygulamaya dayalı bir eğitim modeline sahiptir. Polonya üniversiteleri ile eğitim birliği yaparak eğitim programlarının içeriğini ve kalitesini daha da arttıran Czestochowa Teknoloji üniversitesi, aralarında uluslararası ilim çevrelerinin çalışmalarını yakından takip ettiği isimlerin de bulunduğu saygın bir akademik eğitim kadrosuna sahiptir. 165 bağımsız araştırmacı, 840 öğretim üyesi de dahil olmak üzere 1400 akademik eğitim personeliyle öğrencilerine uygar gelişmeler doğrultusunda güncellenen yükseköğretim programlarıyla eğitim sağlayan üniversite, Polonyada eğitim çevrelerinin örnek aldığı seçkin bir eğitim sistemine sahiptir.

  Uygulamalı fizik, mekanik mühendisliği ve çevre mühendisliği bölümünde sunduğu üst düzey eğitimle Polonyada eğitim hayatının yenilikçi isimleri içinde yer alan Teknoloji üniversitesi¸ bilgisayar bilimleri bölümüyle de özellikle yabancı öğrencilerden sık ilgi görülmekte. Geleceğin iş gruplarının nerdeyse tamamını ilgilendiren yeni bilgisayar teknolojileri geliştiren Czestochowa Teknoloji üniversitesi, bilgisayar bilimleri üzerine uluslararası düzeyli çalışmalar yayınlamakta ve oldukça çok bilimsel araştırma organizasyonunda yer alıyor. Yurtdışında eğitim görmek isteyen Avrupalı öğrencilerin ağırlıklı olduğu bilgisayar bilimleri bölümü, Avrupa Birliği Araştırma Fonu nedeni ile desteklenen çalışmalar düzenlemektedir.

  Avrupa’nın azami okullarından biridir. Akreditasyonu bulunan bir üniversitedir. Yurtdışında birçok okulla işbirliği halindedir. öğrencilerin tam donanımlı, yüksek kalitede eğitim almalarını sağlayacak, onların sosyalleşmelerini sağlayacak alanlar, laboratuarlar mevcuttur. Sende Avrupa’da bir okulda okumak istiyorsan Polonya tam sana göre.Sadece kararlı ol ve geleceğine doğru adımlarını at.


  Fakülteler

  • Makina Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi
  • Teknoloji ve Uygulamalı Fizik İşleme Malzeme Fakültesi
  • Elektrik Mühendisliği Fakültesi
  • Çevre Mühendisliği ve Biyoteknoloji Fakültesi
  • İnşaat Fakültesi
  • Yönetim Bilimleri Fakültesi

  Diğer Fakülteler

  • Teknoloji Czestochowa Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü
  • Öğretmen Eğitimi ve Gelişimi için Inter-Fakültesi Merkezi
  • Beden Eğitimi ve Spor Merkezi
  Puanla
  [OY: 3 Ortalama: 3.3]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Polonya’da Üniversite

   whatsapp1