Yurtdışında Makine Mühendisliği

Makine mühendisliği eğitimi almak için mutlaka ülkemizde, üniversite sınavlarına girmek zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, siz de başta Avrupa Birliği Üniversiteleri başta olmak üzere, kaliteli üniversitelerde uluslararası alanda geçerli diplomanızla mezun olabilirsiniz.

İçindekiler

Üniversite Eğitim Rehberi

Makine mühendisliği eğitimi almak için mutlaka ülkemizde, üniversite sınavlarına girmek zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, siz de başta Avrupa Birliği Üniversiteleri başta olmak üzere, kaliteli üniversitelerde uluslararası alanda geçerli diplomanızla mezun olabilirsiniz.


Yurtdışında Makine Mühendisliği Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Makine mühendisliği eğitimleri dört ile beş yıla yayılan lisans eğitimlerini kapsamaktadır. Bu süre içinde, staj dönemi ve hazırlık sınıflarında eğitim alan öğrencilerin süreleri de eklenir. Yurtdışında, makine mühendisliği eğitimi alacağınız fakültenin eğitim diline göre, hazırlık sınıfında dil eğitimi alabilirsiniz.


Yurtdışında Makine Mühendisliği Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Danışmanlığımız bünyesinde, öğrencilerimiz için YÖK tarafından tanınan yüksek eğitim kurumları ile anlaşmalar yapmaktayız. Bu sayede, öğrencilerimizin aldıkları eğitimler kendilerine diploma denkliği açısından da avantajlar sunmaktadır. YÖK denkliği olan diplomalarınızın aldığınız makine mühendisliği eğitimi ile ülkenizde çalışmanıza olanak verecektir.


Yurtdışında Makine Mühendisliği YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denkliği, yurtdışında eğitim alan öğrencilerimizin diplomalarının, aynı eğitimi veren ülkemiz okullarındaki eğitimle denk olarak kabul edilmesidir. YÖK denkliği konusunda merak ettiğiniz tüm detayları öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Öte yandan, resmi siteden de kurumun koşulları hakkında bilgi alabilirsiniz. Başvurular ile YÖK denklik sınavına girilmesine veya staj yapılmasına karar verilebilir.


Yurtdışında Makine Mühendisliği Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Yurtdışında makine mühendisliği eğitimi aldığınız süre içinde, tatillerinizde ülkemizde çalışabilirsiniz. Bunu part time ya da full time olarak yapabilirsiniz. Mezun olduktan sonra, staj eğitimlerinizi de ülkenizde yapmayı tercih edebilirsiniz.


Yurtdışında Makine Mühendisliği Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Makine mühendisliği eğitimi, başta Avrupa Üniversiteleri olmak üzere, modern donanımlarla yapılmaktadır. Bu eğitimin gereği gibi verilmesi için modern laboratuarların, donanımlı ve teknolojik sınıfların, seçkin akademisyen kadrosunun olması gerekir. Yurtdışında üniversitelerde sizleri bu olanaklar beklemekle birlikte, okul ücretlerinin son derece ekonomik olduğunu ekleyelim. Ülkemizde, özel üniversitelerin çok altında rakamlara senelik okul ücretlerinde ödemeler yapacaksınız.


Yurtdışında Makine Mühendisliği Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Öğrencilerimiz için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde bir sınav şartı uygulanmamaktadır. Lise diplomanızla, sınavsız şekilde kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. Lise diploması, transkript ve eğitiminize ilişkin belgelerin eklenmesi, seyahat sigortası işlemleri ile vize işlemleri, pasaport gibi temel belgelerin eklenmesi gerekmektedir. Bir sınav uygulaması olmadan, lise eğitiminiz esas alınarak parlak bir eğitim alma şansını elde edeceksiniz.


Yurtdışında Makine Mühendisliği okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Ulaşımların kolaylaşması ve gelişen teknoloji ile gençlerimiz giderek çok daha artan oranda yurtdışında üniversite eğitimine ilgi duymaktadır. Makine mühendisliği fakültesi de, en fazla ilgi duyulan alanlardan biridir. Birçok öğrencimiz bugüne kadar eğitim aldı, hem ülkemizde hem de yurtdışında çalışma olanaklarını yakaladı.


Yurtdışında Makine Mühendisliği Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Yurtdışında, anlaşmalı olduğumuz seçkin üniversitelerde makine mühendisliği eğitimi almak için yapmanız gereken öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçmek. Lise diplomanızı elinize aldıktan sonra, lise türü ve bölümünüz önemli olmadan siz de kayıt için başvurularınızı yapabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımızla iletişim kurunuz ve birlikte en doğru ülke ve şehir, okul seçimlerini yapabilirsiniz. Beklentileriniz dikkate alınarak danışmanlarımız size en doğru yönlendirmeleri yapacaktır.


Yurtdışında Makine Mühendisliği Okumanın Avantajları?

Yurtdışında, özellikle mavi diploma ile mezun olacağınız Bologna kriterlerine uygun eğitim veren üniversitelerinde, makine mühendisliği eğitimi almak, sizin için gerçekten avantajlı olacaktır. Bu sayede Avrupa Ülkeleri’nde geçerli olan diplomanızla, sadece ülkenizde değil, aynı zamanda birçok yurtdışı ülkede kariyer yapabileceksiniz. Medeni bir ortamda, modern bir eğitim alacaksınız. Modern laboratuarlarda, gelişmiş eğitim yöntemleri ile dünya kriterlerinde meslek eğitiminizi alacaksınız. Öğrenci ve öğretmen birebir şekilde, her öğrenci ile tek tek ilgilenilerek eğitim verilmektedir. Bu da gençlerin hem mesleki anlamda, hem de sosyal anlamda kendilerine güvenlerinin mükemmel olmasını sağlamaktadır.


Yurtdışında Makine Mühendisliği bitirenler,mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, bugüne kadar yüzlerce gencimizin yurtdışında hedefledikleri kariyerleri yakalamalarını sağladık. Makine mühendisliği bölümlerinden mezun olan birçok öğrencimiz de bugün kariyerlerine devam etmekteler.


Yurtdışı Makine Mühendisliği eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz psikoloji okuyabilir miyim?

Başta Avrupa Ülkeleri olmak üzere, yurtdışında öğrencilerin eğitim alırken maddi anlamda zorlanmamalarına önem verilmektedir. Ülkemizde olduğu gibi, yurtdışında da öğrenciler için burs ve kredi olanakları bulunmaktadır. Yabancı öğrencilerin de tam ve yarı burslu şekilde, ya da eğitim kredisi alarak üniversite eğitimlerini almalarına hak tanınmaktadır. Bunun için not ortalamanızın önemi büyüktür ve ilk senenizde derslere odaklamanız önemlidir. Bu sayede, burs olanakları için başvurabilirsiniz.


Yurtdışında Makine Mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışmak:

Yurtdışında, makine mühendisliği eğitimlerinizi aldıktan sonra, ülkemize dönerek, özel sektörde, diploma denkliği olmadan çalışabilirsiniz. Kamu alanında çalışmak için ve erkek öğrencilerimizin askerlik detayları için diploma denkliği önemlidir. Denklik işlemlerinizi tamamladıktan sonra, kamu alanında kariyerinizi yapabilirsiniz.


Yurtdışında Makine Mühendisliği Okumak Şartları:

Makine mühendisliği eğitimi almak için ülkemizde, lise türünüz ve hangi bölümden mezun olduğunuzun önemi olmaksızın, lise mezunu olmanız gerekmektedir. Lise diplomanızı ve mezuniyet belgenizi ibraz etmeniz gerekmektedir. Bunun dışında, bir sınav şartı bulunmamaktadır.


Yurtdışı Makine Mühendisliği Eğitimi Taban Puanları:

Yurtdışı makine mühendisliği taban puanları uygulaması bulunmamaktadır. Bir sınava girmeden, taban puanı şartı ya da not ortalaması olmadan kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz.


Yurtdışı Makine Mühendisliği Fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Hazırlık sınıfından ülkemizdeki bir makine mühendisliği bölümünüze yatay geçiş yapmanız mümkün değildir. Birinci sınıftan başlayarak, yani lisans eğitimlerinize başladıktan sonra, yatay geçiş hakkınızı kullanabilirsiniz. Bunun için notlarınızın yüksek olmasına dikkat etmelisiniz.


Yurtdışında Makine Mühendisliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Makine mühendisliği eğitimlerinde, kayıt başlangıçları Mayıs ayı, genellikle 15 Mayıs ve sonrasıdır. Sınırlı kayıt kontenjanlarını kaçırmamanız için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçmeniz çok önemlidir.


Yurtdışında Makine Mühendisliği okumak istiyorum:

Bu isteğin, son derece doğru ve yerinde bir istek ve karar olduğunu belirtelim. Seçkin bilim adamları olan akademik kadrodan, üstelik birebir iletişim içinde olarak meslek eğitiminizi, sağlam bir temel ile alabileceksiniz.


Yurtdışında Makine Mühendisliği Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Yurtdışında eğitim, kesinlikle pahalı ve bütçe sarsan rakamlarda değildir. Orta gelir grubunda olan bir aileye mensupsanız, rahatlıkla yurtdışında bir ülkede eğitim alabilirsiniz. Hem okul ücretleri açısından, hem de genel anlamda yaşam giderler bakımından ekonomik olanaklar sizleri bekliyor.


Yurtdışında Makine Mühendisliği okumak mantıklı mı?

Bir yandan tarihi özellikleri olan, diğer yandan modern eğitim sunan üniversitelerde, az kişilik öğrencilerden oluşan sınıflarda sağlam temelli meslek eğitimi alabilirsiniz.


Yurtdışında makine mühendisliği okumak zor mu?

Ülkemizde makine mühendisliği fakülteleri ile yurtdışında makine mühendisliği fakültelerinde birbirinden farklı eğitim uygulanmaz. İçerikler aynıdır. Yurtdışında üniversitelerde öğrenciler ile akademisyenler çok yakından ilgilenirler.


Yurtdışında Türkçe Makine Mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin psikoloji fakülteleri var mı?

Yurtdışında, kaliteli bir tedrisat ile ülkemizden hocaların da derslere girdiği fakülte eğitimleri Türkçe olan bölümler bulunmaktadır. Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1