Azerbaycan'da Uluslararası İlişkiler Eğitimi

Bugün dünyanın her yerinde, uluslararası ilişkiler konusu büyük önem taşımaktadır. Hatta bu anlamda her üniversitenin uluslararası ilişkiler bölümü bulunmaktadır. Bu bölüme yabancı dil de eşlik ettiğinde, oldukça donanımlı mezunlar ortaya çıka. Ancak bilineceği üzere ülkemizde uluslararası ilişkiler okumak için, üniversite sınavlarından yüksek puanlar almak şartı bulunuyor.

Azerbaycan'da Eğitim

İçindekiler

Yurtdışında Üniversite Rehberi

Bugün dünyanın her yerinde, uluslararası ilişkiler konusu büyük önem taşımaktadır. Hatta bu anlamda her üniversitenin uluslararası ilişkiler bölümü bulunmaktadır. Bu bölüme yabancı dil de eşlik ettiğinde, oldukça donanımlı mezunlar ortaya çıka. Ancak bilineceği üzere ülkemizde uluslararası ilişkiler okumak için, üniversite sınavlarından yüksek puanlar almak şartı bulunuyor. Ayrıca hem sözel, hem de sayışa başarının söz konusu olması gerekiyor. Bu sınav ne yazık ki pek çok başarılı gencin, yanlış tercihler yapmasına neden oluyor. İşte yurtdışında üniversite okumak, tam da bu noktada mükemmel bir tercih ve deneyim olabiliyor. Eurostar Uluslararası Eğitim Danışmanlık firmamız, sizlere yurtdışı üniversitelerinin kapısını aralıyor. Bunların arasında, dünyanın öncü üniversitelerinin bulunduğu Azerbaycan da yer alıyor.


Azerbaycan Uluslararası İlişkiler Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Ülkemizde 2 yıl olarak da verilen uluslararası ilişkiler eğitimi Azerbaycan’da 1+4 şeklinde verilmektedir. Bunun ilk yılı hazırlık olmakla birlikte, öğrencilerin Rusça ve İngilizce öğrendikleri dönemdir. Daha sonra 4 yıllık temel eğitim süresi başlar.


Azerbaycan Uluslararası İlişkiler Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Azerbaycan’da okuyacağınız tüm bölümler için YÖK denkliği vardır. Hatta üniversite sınav sonucunda direkt olarak bu üniversiteleri de tercih etme hakkınız bulunur. Bunun için YÖK’ün hazırladığı sınava girmeniz gerekir. Bu aşamada yine Eurostar Uluslararası Eğitim Danışmanlık olarak destek vermekteyiz.


Azerbaycan Uluslararası İlişkiler YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Eğer bu ülkede uluslararası ilişkiler okuyup da ülkemizdeki herhangi bir kamu kuruluşunda görev almak isterseniz YÖK denklik sınavına girmeniz gerekir. Bu sınav, eğitimini aldığınız bölüm için, diplomanızın yurtiçinde de tanınmasını sağlamaktadır.


Azerbaycan Uluslararası İlişkiler Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

İster YÖK denklik sınavına girin, ister girmeyin, hem yabancı dil biliyor olacağınız için, hem de dünya çapında kabul görmüş bir bölümden mezun olacağınız için ülkemizde çok rahat iş bulabilirsiniz. Özellikle çok uluslu şirket ve holdinglerde, yönetici kadrosunda yer alabilir, yüksek maaşlara işe girebilirsiniz.


Azerbaycan’da Uluslararası İlişkiler Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Azerbaycan’da alacağınız en pahalı eğitim dahi 3000 Dolar civarındadır. Dolayısıyla bu ülkede uluslararası ilişkiler okumak için ekstra bir maliyet altına girmenize gerek bulunmaz. Üstelik Azerbaycan dünya çapında başarıları ile ses getirmiş onlarca üniversiteye sahiptir. Ucuz olması, ülkenin genel ekonomik politikasından kaynaklıdır.


Azerbaycan’da Uluslararası İlişkiler Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Sınavsız olarak Azerbaycan’da Uluslararası İlişkiler okuyamazsınız. Çünkü bu ülkedeki herhangi bir üniversitede okumak için, ülkemizde düzenlenen ÖSS sınavına girmiş olmak gerekmektedir. Bu sınavdan baraj puan alınarak, Azerbaycan’daki herhangi bir bölümde uluslararası ilişkiler okunabilir.


Azerbaycan’da Uluslararası İlişkiler Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Belki de uluslararası ilişkiler için en çok tercih edilen ülkelerden biri Azerbaycan’dır. Çünkü hem dili dilimize çok yakın, hem de öğrenciler bu ülkede Rusça öğrenme fırsatı da bulabiliyor. Eurostar olarak, yalnızca bizim kaydını yaptığımız binlerce öğrenci bulunmaktadır.


Azerbaycan’da Uluslararası İlişkiler Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Bu ülkede uluslararası ilişkiler okumak için ne günlerce üniversite sınavına hazırlanmanıza, ne de büyük bir stresin altına girmenize gerek bulunmuyor. Yalnızca birkaç soru çözmek sureti ile üniversite sınavından baraj puanı geçmeniz yeterli olacaktır. Gerisini Eurostar Eğitim danışmanlarımız sizler için gerçekleştirecektir.


Azerbaycan’da Uluslararası İlişkiler Okumanın Avantajları?

Azerbaycan eğitim dili çoğunlukla Rusça ve İngilizce olan, kapsamlı üniversiteler ile dolu bir ülkedir. Üstelik öğrencilerin keyifle 4 yıl geçirebilecekleri deneyimlere hazırlık yapar. Üniversitelerin hemen hepsi çeşitli uygulama merkezlerine sahip, Avrupa üniversiteleri standardında eğitim veren okullardır. Bu ülkede okuyarak, donanımlı ve yabancı dil bilen bir mezun olabilirsiniz.


Azerbaycan’da Uluslararası İlişkiler Bitirenler, Mezunlarını Var mı?

Elbette Azerbaycan’da uluslararası bitirip, hem ülkemizde, hem Azerbaycan’da, hem de çeşitli dünya ülkelerinde işe girmiş onlarca mezunumuz bulunmaktadır. Siyaseti, ekonomi, insan kaynakları ve finans gibi onlarca alanda, mezunlarımız hayallerindeki işe kavuşmuştur.


Azerbaycan’da Uluslararası İlişkiler Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Okuyabilir Miyim?

Azerbaycan’da burslu ya da ücretsiz okuyabilirsiniz. Elbette bunun için başarılı olmanız ve bunu sürekli kılmanız gerekecektir. Azerbaycan’daki vakıf ve dernekler, bu ülkeye okumak için gelen Türk öğrencilere 3 farklı burs imkânı tanımaktadır. Bu burslar sayesinde, ailenize yük olmadan okuyabilir, rahat bir öğrencilik hayatı geçirebilirsiniz.


Azerbaycan’da Uluslararası İlişkiler Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Ülkemizde yabancı dile verilen önem oldukça büyük. Üstelik bir de uluslararası ilişkiler bölümünden mezun olmak, rakiplerinizi 5 – 6 kulvar geride bırakacağınız anlamına gelir. YÖK sınavına girerseniz kamuda, girmezseniz de özel sektörde kolayca iş bulabilirsiniz. YÖK sınavı aşamasında bizler kurum olarak öğrencilerimiz ile birlikte hareket etmekteyiz.


Azerbaycan’da Uluslararası İlişkiler Okumanın Şartları?

Eğer üniversite sınavından baraj puanı aldıysanız Azerbaycan’da uluslararası ilişkiler okuyabilirsiniz. Bunun dışında farklı hiçbir şart aranmaz. Puanınızı gösterir onaylı belgeyi, lise diplomanızı ve kimliğinizi getirin, Eurostar Eğitim danışmanlarımız hemen kaydınızı gerçekleştirsin.


Azerbaycan Uluslararası İlişkiler Eğitimi Taban Puanları

Üniversite seçme ve yerleştirme kılavuzunda, Azerbaycan üniversitelerini görmek, bu üniversitelerde taban puan olduğu algısı uyandırabilir. Oysa bu üniversiteler yalnızca baraj puanı alıp almadığınızla ilgilenecektir. Baraj puanı alan herkes, Azerbaycan’daki herhangi bir üniversitede eğitim almaya hak kazanacaktır.


Azerbaycan Uluslararası İlişkiler Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Yapılır mı?

Azerbaycan’daki hangi üniversitede okursanız okuyun, ülkemizdeki herhangi bir üniversiteye yatay geçiş ile gelebilirsiniz. Ancak bunun için yüksek başarı şartı aranmaktadır.


Azerbaycan Uluslararası İlişkiler Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Başvuru tarihleri değişmemekle birlikte, mayıs ayında başlamaktadır. Temmuz ayında sona eren başvuru tarihleri, genellikle kontenjanın sınırlı olmasından dolayı, en geç haziranda kapanmaktadır. Sizler de bu ülkede okumaya karar verdiyseniz zaman kaybetmeyin. Hemen bizleri arayın ve başvuru adımları konusunda tarafınızı bilgilendirelim. Zaten tarafımıza getirmeniz gereken temel kimlik belgeleriniz ve üniversite sınavı başarı puanınızdır.


Azerbaycan’da Uluslararası İlişkiler Okumak İstiyorum

Hem ülkemizde, hem de dünya çapında çeşitli kariyer olanaklarına sahip olmak için Azerbaycan’da Uluslararası İlişkiler okuyabilir, yabancı dil öğrenebilirsiniz. Hatta eğitim sonrası Azerbaycan’da da çok farklı iş olanakları yakalayabilirsiniz.


Azerbaycan’da Uluslararası İlişkiler Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Azerbaycan’da eğitim almak, hem yurtdışı üniversitesinden mezun olacağınız için, hem de yabancı dil öğreneceğiniz için mantıklıdır. Üstelik bu ülkede bulunan üniversiteler, pek çok dünya üniversitesi sıralamasında üst noktalarda yer almaktadır. Bir diğer avantajı ise son derece ekonomik ve olanaklar ile doludur. Hem sosyal, hem kültürel, hem de ekonomik açıdan Azerbaycan tam bir öğrenci şehridir.


Azerbaycan’da Uluslararası İlişkiler Okumak Mantıklı mı?

Uluslararası ilişkiler, yabancı dil ile pekiştirildiğinde çok daha etkili bir bölüm haline gelmektedir. Azerbaycan’da İngilizce ve Rusça gibi en etkili dillerin öğretildiği ülkelerdendir. Ayrıca öğrenciler bu ülkeden, diğer sınır Avrupa ülkelerine de geçebilir ve farklı kültürler tanıyabilir, deneyimler edinebilir.


Azerbaycan’da Uluslararası İlişkiler Okumak Zor mu?

Buna Eurostar olarak rahatlıkla hayır diyebiliriz. Çünkü Azerice ile Türkçe birbirine en yakın dillerdendir. Dolayısıyla Türk öğrenciler belli bir adaptasyon süreci yaşamaya gerek kalmaksızın derslerine odaklanabilir. Ayrıca zorlanılan her noktada, seçkin üniversitelerin öğretim üyeleri, öğrencilerin yanında olmaktadır.


Azerbaycan’da Türkçe Uluslararası İlişkiler Eğitimi Veren Üniversitelerin Uluslararası İlişkiler Fakültesi Var mı?

Azerbaycan’da Türkçe eğitim veren herhangi bir üniversite olmasına gerek yoktur. Çünkü zaten Azerice ve Türkçe birbirine çok yakın 2 dildir. Dolayısıyla öğrenciler hiç zorluk çekmeden bu dili anlayabilirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1