Makedonya'da Uluslararası İlişkiler Eğitimi

Uluslararası ilişkiler, dünyanın her yerinde kabul görmüş nadir bölümlerdendir. Hem Avrupa’da, hem de Asya’da ses getirmiş pek çok üniversitenin uluslararası ilişkiler bölümü vardır. Çünkü bu bölüm öğrencilerine iletişim becerisi ve ikna kabiliyeti gibi günümüzün en çok aranan özelliklerini kazandırır.

Makedonya'da Eğitim

İçindekiler

Makedonya Uluslararası İlişkiler Okumak

Uluslararası ilişkiler, dünyanın her yerinde kabul görmüş nadir bölümlerdendir. Hem Avrupa’da, hem de Asya’da ses getirmiş pek çok üniversitenin uluslararası ilişkiler bölümü vardır. Çünkü bu bölüm öğrencilerine iletişim becerisi ve ikna kabiliyeti gibi günümüzün en çok aranan özelliklerini kazandırır. Tabi bölümün yabancı dil ile desteklenmesi çok daha büyük avantaj sağlar. Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde bu bölümde okumak için çeşitli sınavlara girmek ve yüksek puanlar almak gerekir. Ancak Makedonya üniversiteleri için böyle bir durum söz konusu değildir. Çünkü bu üniversiteler sınavsız öğrenci kabulü yapan, profesyonel noktalardır. Bizler de Eurostar olarak bu süreç de sizlere profesyonel danışmanlık hizmeti sunan bir yurtdışı eğitim danışmanlık firmasıyız.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Eğitimi Kaç Yıl?

Makedonya resmi dili Makedonca olan bir ülkedir. Dolayısıyla eğitim dili de Makedonca ve Arnavutça olarak değişmektedir. Aynı zamanda bu ülkedeki üniversiteler İngilizceye de büyük önem vermektedir. Bu nedenle 4 yıllık lisans eğitimine ek, ilk 1 yıl dil hazırlık sınıfı olmaktadır. Yani uluslararası ilişkiler bölümü 1+4 yıl şeklinde verilmektedir.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Eğitimi YÖK Denkliği Var mı?

Maalesef Makedonya’daki birkaç üniversitenin tanınırlığı ülkemiz tarafından kaldırılmıştır. Bu nedenle bu üniversitelerden mezun olan öğrenciler için bir YÖK denkliğinden söz edilemez. Ancak gideceğiniz üniversitenin YÖK denkliği olup olmadığını, Eurostar olarak önceden araştırıp öğreniyor ve sizlere doğru yolu gösteriyoruz.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denklik sınavı yalnızca yurtdışında üniversite okuyan, Türk vatandaşı öğrenciler için yapılır. Eğer bu öğrenciler YÖK denklik sınavından geçer not alır ise kamu kurum ve kuruluşlarında da işe başlayabilir. Kısacası diplomaları ülke yönetimi tarafından da tanınmış olur.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Yurtdışında, yabancı dilde uluslararası ilişkiler okumuş bir genci kimse geri çevirmek istemez. Bu diploma sayesinde bankalarda, kurumsal işyerlerinde, önemli markalarda ve devlet kadrolarında işe başlayabilirsiniz. Üstelik uluslararası ilişkiler uzmanı maaşları da hayli yüksektir.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Yıllık maksimum 2.000 USD ile 5.000 USD arasında Makedonya’da okumak mümkün. Hatta bu rakamların altında bir fiyat politikası sergileyen okullar da bulunuyor. Bütçenizi zorlamadan Makedonya’da hayalinizdeki mesleğe giden yolda yürüyebilir ve bu mükemmel bölümde yabancı dil eğitimi alabilirsiniz.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Eğitimi Sınavsız Mümkün mü?

Herhangi bir sınava girmeksizin, yalnızca lise diploma belgeniz ve kimlik belgeleriniz ile bu üniversitelere kaydınızı yaptırabilirsiniz. Üstelik ÖSS gibi stresli ve zorlu bir sınava da hazırlanmak zorunda kalmazsınız.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Makedonya üniversitelerinde uluslararası ilişkiler okuyan binlerce yabancı uyruklu öğrenci bulunuyor. Bu öğrenciler arasında Almanya’dan, Fransa’dan, Amerika’dan hatta Afrika’dan gelenler de bulunuyor. Bu öğrencilerin yarısından fazlası ile çeşitli bölümlerde okumak için bu ülkeye giden Türk öğrencilerdir.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Kayıt süresi içerisinde, ise diplomanızı ve temel kimlik belgelerinizi tarafımıza ulaştırmalısınız. Pek çok ilde ve ilçede bulunan acentelerimiz kayıt işleminizi kısa sürede gerçekleştirecektir. Bunun dışında herhangi bir sınava girmenize ya da prosedüre katlanmanıza gerek bulunmuyor.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Okumanın Avantajları

Makedonya Türk bir öğrencinin gurur duyarak okuyacağı ülkelerden bir tanesi. Çünkü bu ülke hala Türk kültürünün izlerini taşımakta. Aynı zamanda pek çok ülkeden gelen öğrencilerin kaynaşabilmesi için sosyal noktalar ile dolu bir memlekettir. Öğrenciler çok cüzi rakamlara bu şehirde yurtlarda kalabilir ya da kiralık ev bulabilir. Ayrıca bu ülkede okumanın diğer bir avantajı da, dünya standartlarında en iyi üniversitelerden mezun olmaktır.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Bitirenler, Mezunlarınız Var mı?

Her yıl çeşitli üniversitelere yerleştirdiğimiz öğrencilerimizin başarıları ile gururlanıyoruz. Makedonya da en çok öğrenciyi üniversiteye kayıt ettiğimiz ülkelerden bir tanesi. Uluslararası ilişkiler ve daha pek çok bölümden mezun olan öğrencilerimiz bulunuyor.


Makedonya Uluslararası İlişkiler Eğitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Okuyabilir Miyim?

Makedonya kendi dilinin dünya standartlarında bir dil olmasını isteyen ülkelerden biri. Bu nedenle de ülkesine gelen öğrencileri burslar ile destekliyor. Bu ülkeye gittiğinizde hem Makedonya devletinin, hem de özel kuruluşların verdiği burs ilanlarını görebilirsiniz. Başvuru tarihlerinde bu burslara başvuru yapabilir ve sizler de almaya hak kazanabilirsiniz.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Bu ülkede eğitim aldıktan ve başarıyla mezun olduktan sonra mavi diploma alırsınız. Bu diploma her Avrupa ülkesi ve ülkemiz tarafından tanınır. Mezuniyetiniz sonrasında dilerseniz Makedonya’da, dilerseniz istediğiniz bir Avrupa’daki herhangi bir ülkede, dilerseniz de ülkemizde işe girip çalışabilirsiniz. Üstelik yüksek maaşlara ve yönetici kadrolarında.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Okumanın Şartları?

Eğer sizler de Makedonya’da üniversite okumaya karar verdiyseniz, lise diplomanızı, transkriptinizi ve kimliğinizi tarafımıza ulaştırın. Eurostar ekibi olarak kısa sürede kayıt işleminizi gerçekleştirelim.


Makedonya Uluslararası İlişkiler Eğitimi Taban Puanları

Makedonya’da Uluslararası ilişkiler bölümü okumak için herhangi bir sınava girmenize gerek bulunmuyor. Dolayısıyla bu bölümün de herhangi bir taban puanı bulunmuyor. Kayıt işlemi direkt olarak lise diplomasının varlığı durumunda yapılabilir.


Makedonya Uluslararası İlişkiler Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Bunun için 3 şart bulunmaktadır. İlki hazırlık sürecini başarıyla geçmiş olmak, ikincisi Türkiye tarafından Makedonya’da eğitim aldığınız üniversitenin tanınıyor olması ve üçüncüsü de başarılı olmaktır. Ardından dilediğiniz üniversiteye yatay geçiş yapabilirsiniz.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Yurtdışı üniversiteleri başvuru tarihleri mayıs ayı ile başlar ve temmuz, ağustos ya da eylül aylarında son bulur. Ancak yabancı öğrenciler için belli bir kontenjan bulunur. Bu kontenjan dolduğunda başvurular da son bulmuş olur. Eğer bu ülkede eğitim almak isterseniz başvurular başlar başlamaz, lise diplomanız ve gereken diğer belgeler ile tarafımıza ulaşın.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Okumak İstiyorum

Makedonya’da okumak Türk öğrenciler için ayrıcalıktır. Çünkü bu ülke ekonomik yaşam koşullarına ve çok başarılı üniversitelere sahiptir. Makedon Hükümeti eğitime son derece önem veren bir yapılanma olduğu için üniversiteleri de teknik açıdan destekler. Öğrenciler aldıkları burs ve yardımlar ile kolay bir eğitim hayatı sürdürebilir. Ayrıca dünyanın pek çok ülkesinden öğrenci akını olacağından, farklı kültürleri tanıma fırsatı da yakalanmış olur.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı mı?

Makedonya’da üniversite okumak ile ülkemizde üniversite okumak arasında, ekonomik anlamda fark bulunmuyor. Ancak elbette Makedonya üniversiteleri sınavsız olduğu ve yabancı dil eğitim verdiği için çok daha mantıklıdır.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Okumak Mantıklı mı?

Eğer anadiliniz gibi İngilizce öğrenmek isterseniz, farklı kültürler tanımak ve farklı deneyimler edinmek isterseniz Makedonya bunun için son derece uygun bir ülkedir.


Makedonya’da Uluslararası İlişkiler Okumak Zor mu?

Makedonca ve Arnavutça kolay öğrenilebilir dillerdendir. Ayrıca bu ülkede bulunan üniversitelerin akademik kadroları takıldığınız her noktada sizlere destek verecek anlayıştadır. Unutmayın, bu ülkeye sizler gibi her yıl binlerce farklı ülkelerden öğrenci geliyor. Ayrıca bu bölüm okuması eğlenceli ve kolay bölümlerden biridir.


Makedonya’da Türkçe Uluslararası İlişkiler Eğitimi Veren Üniversitelerin Uluslararası İlişkiler Fakültesi Var mı?

Makedonya kendi dilini dünyaya tanıtmak isteyen bir ülkedir. Aynı zamanda yabancı dile de büyük önem verir. Bu nedenle Makedonya’da yalnızca Makedonca, Arnavutça ve İngilizce eğitim verilmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1