Sırbistan'da Uluslararası İlişkiler Eğitimi

Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi öğrencilerimizin tercih ettiği bölümler arasındadır. Uluslararası ilişkiler bölümü dünya tarihine ve siyasetine ilgi duyan öğrencilerin gözdesi haline gelmiştir.

Sirbistan'da Eğitim

İçindekiler

Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi

Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi öğrencilerimizin tercih ettiği bölümler arasındadır. Uluslararası ilişkiler bölümü dünya tarihine ve siyasetine ilgi duyan öğrencilerin gözdesi haline gelmiştir. Bu eğitimi yurtdışında almak ise öğrencilerimizin bir adım önde olmasına yardımcı olur. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizde her yıl kayıt dönemi geldiğinde öğrencilerimiz bu bölüme kaydını yaptırabilir.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Lisans düzeyinde verilen Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi eğitim süresi 4 yıldır. Öğrencilerimizin dil yeterliliklerine bağlı olarak 1 yıl hazırlık okuması gerekebilir. Bu durumda öğrencilerimiz toplam 5 yıl eğitim alırlar.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Yök Denkliği Var mı?

Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi veren köklü üniversiteler Yök tarafından tanınan ve Yök denkliği bulunan üniversitelerdir. Öğrencilerimiz bu konuda danışmanlarımızdan bilgi alabileceği gibi Yök internet sitesi ve denklik merkezinden sorgulama yapabilir.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Yök Denklik Sınavı Nedir?

Mezun öğrencilerimizin eğitim düzeyinin ölçüldüğü ilmi hüviyet ve yapılandırılmış klinik sınavı denilen Yök denklik sınavı her yıl düzenlemektedir. Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi okuyan ve mezun ola öğrencilerimiz Yök internet sitesinden sınav duyurularını takip edebilir. Ayrıca Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızdan da danışmanlarımız kendilerine bilgi verecektir.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi okuyan öğrencilerimizin Türkiye’de çalışmasının önünde bir engel bulunmamaktadır. Öğrencilerimiz diplomalarına denklik almasından sonra her kurumda çalışma olanağına sahip olurlar. Kariyerlerine dil bilen ve iyi bir eğitim almış uluslararası ilişkiler uzmanı olarak devam edebilirler.


  Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Kaç Para Fiyatları Nedir?

Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi veren üniversiteler yıllık eğitim harçlarını makul düzeylerde belirlediğinden, öğrencilerimizin eğitim kararlarını bu yönde alması kolay olur. Fiyatlar uygun olduğundan öğrencilerimiz sınavsız üniversite okumanın coşkusunu yaşayabilir. Ayrıca üniversitelerde uluslararası ilişkiler eğitimini Avrupa standartlarına uygun şekilde alırlar.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Sınavsız Mümkün mü?

Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi tüm öğrencilerimize sınavsız sunulan bir eğitim olanağıdır. ÖSYM tarafından yapılan üniversite sınavına girmelerine gerek olmadığı gibi kayıt yaptıracakları üniversitelerde öğrencilerimizi bir sınava girmeye zorunlu kılmazlar. Sınav stresi yaşamadan istedikleri bölümde eğitim alma fırsatı yakalamış olurlar.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda kayıt döneminde Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi bölümünde okumak isteyen çok sayıda Türk öğrencinin kaydını yapıyoruz. Öğrencilerimizin bu bölüme ilgisinin her yıl arttığını da belirtelim. Dolayısıyla bu bölümde okuyan Türk öğrencilerinin sayısının oldukça fazla olduğunu belirtebiliriz.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi okumaya karar verdiğinizde kayıt döneminde Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımız ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Danışmanlarımız kayıt için neler yapmanız konusunda sizleri yönlendirecektir. Kayıt öncesinde üniversite sınavına girmenize gerek olmadığını da belirtelim. Liseden mezun olduğunuzda hemen harekete geçebilirsiniz.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Okumanın Avantajları?

Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi okumanın en önemli avantajı yabancı dil öğrenmektir. Bu eğitimi yurtdışında almak bir veya birden fazla yabancı dil öğrenmenizi sağlar. Bu kariyerinizde bir adım önde olmanıza yardımcı olur. Devletlerin ilişkilerini, siyasetini iyi yorumlayabilmek için yabancı dile ihtiyaç duyarsınız. Böyle bir eğitimi sınavsız almanız da önemli bir avantajdır.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Bitiren Mezunlarınız Var mı?

Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi okuyan kadar mezun olan öğrencilerimizin sayısı da bir hayli fazladır. Eurostar Danışmanlık olarak bu bölüme kaydını yaptığımız öğrencilerimizin fazlalığı, bölümden başarı ile mezun olan öğrencilerimizin olduğunu göstermektedir. Öğrencilerimizin kayıt için tereddütleri varsa mezunlarımız ile görüşme olanağına da sahip olabilir.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Bursları – Burslu veya Ücretsiz Uluslararasi İliskiler Egitimi Fakültesi Okuyabilir miyim?

Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi veren üniversitelerde burs koşulları mütevelli heyetleri tarafından belirlenmektedir. Kayıt için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımıza gelen öğrencilerimiz burs koşulları hakkında bilgi alabilir ve bölümde burslu, ücretsiz olarak okuma olanağına sahip olabilir.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi okuyan ve mezun durumundaki öğrencilerimiz diplomalarına denklik alarak Türkiye’de çalışabilir. Eğitimleri boyunca ise derslere devam etmek zorunda olduklarından sadece ara tatillerde part time çalışma olanağına sahip olabilirler.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Okumanın Şartları

Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi okumanın tek şartı liseden mezun olmaktır. Öğrencilerimizin bu bölüme kaydolması için sınav şartı, taban puan gibi koşullar bulunmaz. Lise diplomasına sahip olan her öğrencimiz bu bölümde okuyabilir.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Taban Puanları

Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi okumak için taban puanlara ihtiyaç duyulmaz. Öğrencilerimize sınavsız üniversite olarak sunulan bu bölümde okumayı isteyenler taban puan koşulu olmadan kayıt yaptırabilir.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Eğitimine devam eden ve Türkiye’ye yatay geçiş yapmak isteyenler öncelikle akademik yıldaki başarı ortalamasını en az 40,2 düzeyinde tutmalıdır. Ayrıca aynı yıl yapılan üniversite sınavına girerek en az 180 puan almaları gerekir. Bu koşulları sağlayanlar yatay geçiş başvurusunu hemen yapabilir.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bürolarımızda kayıt başvuru tarihleri her sene 15 Mayıs tarihi itibarıyla başlamaktadır. Öğrencilerimiz kayıt için başta lise diploması aslı olmak üzere fotoğraf, nüfus sureti gibi belgelerini yanında bulundurmalıdır.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Okumak İstiyorum

Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi okumak istiyorsanız kayıt döneminde lise diplomanızın aslı ile Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimize gelmeniz yeterli olacak. Ülkelerin tarihine, siyasi ilişkilerine ilgi duyuyorsanız bu bölümde başarılı olacağınızı söyleyebiliriz.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı mı?

Bu bölümde okumanın maliyeti makul seviyelerde olduğundan öğrencilerimizin mantıklı bir karar vereceğini belirtelim. Bu bölümde hem sınavsız okuma fırsatı yakalarlar hem de en uygun fiyatlarla okuma olanağına sahip olurlar. Yıllık akademik eğitim harçları ile öğrencilerin günlük harcamalarının maliyeti çok uygun düzeydedir. Ülkede öğrenciler için ulaşım, barınma gibi olanaklar en uygun şekilde düzenlenmiştir.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Okumak Mantıklı mı?

Öğrencilerimiz ilgi alanlarına göre eğitimlerine yön verirler. Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi okumak öğrencimizin kariyerinde hedeflediği bir bölüm ise gerçekten mantıklı bir karardır. Sınav stresi yaşamadan geleceklerine yön verebilirler.


Sirbistanda Uluslararasi İliskiler Egitimi Okumak Zor mu?

Sirbistanda uluslararasi iliskiler egitimi okumanın zor olduğunu düşünmeyin. Bilinenin aksine uluslararası ilişkiler bölümünde dil bilmenin ve tarih ile iç içe olmanın önemi büyüktür. Bu alanda eğitim alacak öğrencilerimizin zorlanacağını hiç düşünmüyoruz. Dünya ülkelerini yakıdan tanıma, siyaseti değerlendirme gibi bölümle ilgili konulara daha fazla hâkim olacaklardır.


Sirbistanda Türkçe Uluslararasi İliskiler Egitimi Egitimi Veren Üniversitelerinin Uluslararasi İliskiler Egitimi Fakülteleri Var mı?

Sirbistanda Türkçe uluslararasi iliskiler egitimi veren üniversiteler hakkında Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı merkezlerimizde danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Üniversiteler Türkçe öğrencilerin sayısı artmaya başladıkça Türkçe destekli dersler vermeye, Türkçe sınıflar oluşturmaya başlamıştır. Öğrencilerimiz bu olanaklardan da yararlanabilir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1