Endonezya Uzaktan Eğitim

Türkiye'de kalıp kariyerinizi sürdürürken bir taraftan da yurtdışında eğitim görmeye istiyorsanız Endonezya üniversitelerde uzaktan eğitim fırsatı ile sizlere destek veriyor. Birçok bölümde eğitim imkanından yararlanabileceğiniz bu üniversitelerden mezun olduktan sonra kariyerinizi bu yönde geliştirebilirsiniz.

Endonezya'da Eğitim

Endonezya Üniversiteleri Uzaktan Eğitim

Uzaktan eğitim ile siz de yurtdışında, son derece önemli yüksek eğitim kurumlarında öğrenci olabilirsiniz. İnternet teknolojisinin gelişmesi ile hayatımıza, malum olduğu üzere birçok yenilik girdi ve eğitim alanında da etkisi son derece büyük oldu. Bu etkiyi, üniversite eğitimlerinde uzaktan eğitim sistemi ile görmekteyiz. Buna göre, altyapısı sağlam olan ve teknolojik özellikler açısından gelişmiş olan üniversiteler, bünyelerinde eğitim almak isteyen daha çok öğrenciye eğitim vermek için, günümüzde uzaktan eğitim imkanları sunmaktadır. Uzaktan eğitim hakkında, genel bilgileri almak ve özel anlamda, Endonezya Üniversiteleri uzaktan eğitim sistemleri ve uygulamaları hakkında bilgilenmek, doğru şekilde başvuruları yapmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Endonezya, kaliteli ve seçkin yüksek öğretim kurumları ile dikkat çekmektedir. Dünya yüksek eğitim sıralamalarında üst sıralarda yer alan, geçerli diploma sunan üniversiteleri ile dikkat çekmektedir. Bunlara örnek olarak en azından ona yakın üniversite olduğunu belirtelim. Jakarta başta olmak üzere, ülkede önemli üniversite kentleri bulunur. Uzaktan eğitim imkanlarından yararlanmak için mutlaka bu güzel ülkeye gitmenize gerek olmadan, yani örgün eğitim öğrencisi olmadan, siz de bu okullarda öğrenci olabilirsiniz. Örgün eğitim başvuruları ile uzaktan eğitim başvuruları noktasında, başvuru ile kayıt şartları açısından aynı şartlar uygulanmaktadır. Bunun nedeni her iki öğrenim sistemi arasında kesinlikle eşitsizlik ve fak olmamasından kaynaklanmaktadır. Öte yandan, eğitim içerikleri yani okulların uyguladıkları müfredatlar konusunda bir eksiklik ya da ayrım olmadığını belirtelim.

Endonezya Üniversiteleri uzaktan eğitim uygulamaları ile dünya genelinde, üniversitelere olan ilginin çok daha fazla artmasını sağlamıştır. Bu ilginin önemli nedenlerinden biri de, ülke üniversitelerinin her iki eğitim sistemine son derece özenmesinden kaynaklanmaktadır. Öğrencilerin kayıt başvurularından sonra, kabullerinin gerçekleşmesi ile kaynak kitaplar, ders kitapları ile gerekli belgeler posta yolu ile gönderilmektedir. Bundan sonra, dersler online sistem üzerinden eklenmektedir. Kesinlikle planlı ve programlı şekilde derslerinizi takip etmenizi öneriyoruz. Çünkü, uzaktan eğitim sisteminde derslerin planlı olması son derece önemlidir. Günlük  olarak, işiniz ya da aile düzeniniz arasında düzenli şekilde derslerinizi de takip etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Uzaktan eğitimin avantajları ile öğrenciler, derslerin takip edilmesini düzenli olarak kendi belirledikleri süreye ve programa göre yapabilirler. Bu sayede, öğrencilerin hem düzenli, hayatlarına devam etmeleri, hem de gerçekten seçkin eğitim aldıkları uzaktan eğitim sisteminde öğrenci olmaları mümkün olmaktadır. Endonezya Üniversiteleri uzaktan eğitim ile birçok öğrenciye, lisans eğitimleri ile yüksek lisans ve doktora eğitimlerinde öğrenci olma imkanı sunulmaktadır. Bu sistemde öğrenci olmak için, bir sınava girmenize gerek yoktur. Öğrenci danışmanlarımızla birlikte hareket ederek, lise diplomanızla ya da aldığınız eğitimlerin diğer diplomaları ile siz de öğrenci  olabilirsiniz.

Uzaktan eğitim diplomaları ile örgün eğitim diplomaları arasında kesinlikle fark bulunmamaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1