Endonezya Askerlik Tecili

Askerlik erteleme ya da tecil ettirme gibi işlemler yurt dışında eğitim gören öğrenciler için sıkça kullanılan bir işlemdir. Endonezya’da ikamet eden öğrenci, çalışan veya işverenler bu anlamda askerliğini tecil ettirme imkanına sahiptir. Endonezya askerlik erteleme işlemini yapmak isteyen kişiler için genel anlamada süreç aynı devam etmektedir.

Endonezya'da Eğitim

Endonezya Askerlik Tecili

Askerlik erteleme ya da tecil ettirme gibi işlemler yurt dışında eğitim gören öğrenciler için sıkça kullanılan bir işlemdir. Endonezya’da ikamet eden öğrenci, çalışan veya işverenler bu anlamda askerliğini tecil ettirme imkanına sahiptir. Endonezya askerlik erteleme işlemini yapmak isteyen kişiler için genel anlamada süreç aynı devam etmektedir. Birçok konuda faydası bulunan bu tecil işleminde dikkat edilmesi gereken durumlar yazımızda detaylı olarak verilmiştir. İşçi, işveren, bir meslek ya da sanat mensubuna dahilseniz askerlik erteleme başvuruları konsolosluklardan şahsen veya postayla yapılabilmektedir. Öğrencilerin aldığı eğitime bağlı olarak tecil süresi değişebilmektedir.

Dönem ve zaman olarak 2 yıllık eğitim veren kolej ya da Akademik eğitim veren 2 yıllık okullarda eğitim almak isteyen adaylar, maksimum 3,5 yıla kadar kayıt yaparak kurumlardan alacakları belge ile askerlik görevini erteletme hakkına sahip olabilmektedir. Eğitim süresini hem verimli hem de tam zamanlı olarak değerlendirmek için askerlik erteleme hakkını kullanmak büyük avantaj anlamına gelmektedir. Yurt eğitimlerinde geçerli olan ve her eğitim süresine göre farklı zamanları bulunan Endonezya askerlik erteleme işlemleri de aynı aşamalardan geçmektedir.

Lisans tamamlama ya da eğitimini yurt dışında devam ettirmek isteyen ve 4 yıllık eğitim sürecini tercih eden öğrenciler, bağlı olacakları üniversiteden eğitim belgesi alarak askerlik erteleme süresini 7 yıla kadar yapabilmektedir. Bu gibi askerlik erteleme işlemlerinde yaş durumuna dikkat edilmelidir. Çünkü 4 yıllık eğitim sürecinin askerlik erteleme yaşı maddesinde 29 olarak geçmektedir.

Öğrenciler bulundukları üniversiteden gerekli evrakları alarak bağlı olacakları ülkenin konsolosluklarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Bunun için hem evrak bilgisi hem de konsolosluktan randevu alma işlemi için Konsolosluk adresinde tam anlamı ile bilgi almak mümkündür. Bu işlem genel olarak tüm askerlik erteleme işlemine bulunarak öğrenciler için geçerli olmaktadır. Konsolosluk internet sitesine giriş yaparak Endonezya ve ülke temsilciliğini seçerek tecil işlemleri için hızlı randevu alımda kolay olmaktadır. Endonezya askerlik erteleme randevu işlemi zamandan da kazanç sağlamaktadır.

Şuan askerliğimi tecil ettirmem gerekir mi, askerlik durumum ne olarak görünüyor gibi sorular da bulunan yurt dışında eğitim gören öğrenciler E devlet internet adresinden askerlik durumlarını sorgulatıp sonuca göre askerlik erteleme işlemlerine başlayabilmektedir.

Öğrenciler Endonezya askerlik erteleme durumunu sorguladıktan sonra Endonezya’nın başkenti olan Cakarta başkonsolosluk internet adresi Cakarta linki ile gerekli bilgilere sahip olabilmektedir. Genel olarak bu işlem sırasında gereken tüm evraklara erişim sağlamak ve tam bilgi almak için konsolosluk resmi sayfasında numaralarda bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi almak için Embassy adresine elektronik posta gönderebilir  +62 21 525 62 50 / +62 21 526 41 43 numaraları ile iletişime geçebilir merak ettiğiniz sormak istediğiniz, tecil işlemleri yapılırken hangi adımları izlemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bu durum işlem sırasında hata ya da eksik evrak olma olasılıklarını da en aza indirmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1