Gürcistan'da Arap Dili Edebiyatı

Başkenti Tiflis ve Batum gibi şehirleri ile hem tarihi güzellikleri, hem de benzersiz doğal güzellikleri bir arada barındıran, modern yaşamın unsurlarını da taşıyan Gürcistan, öğrencilerimizi bekliyor.

Gürcistan'da Eğitim

İçindekiler

Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı

Başkenti Tiflis ve Batum gibi şehirleri ile hem tarihi güzellikleri, hem de benzersiz doğal güzellikleri bir arada barındıran, modern yaşamın unsurlarını da taşıyan Gürcistan, öğrencilerimizi bekliyor. Gürcistan Teknik Üniversitesi, Javakhishvili Tiflis Devlet Üniversitesi, Kutaisi Akaki Tseretelli Devlet Üniversitesi, Sokhumi Devlet Üniversitesi, Tiflis Devlet Konservatuarı, Devlet Tıp Üniversitesi, Uluslararası Kafkas Üniversitesi bünyesinde, sizde öğrenci olabilirsiniz. Üniversiteler, köklü geçmişleri,kaliteli eğitim kadroları, modern eğitim özellikleri, sürekli yenilenen yapıları ile öğrencilere beklentilerini karşılayacak eğitim içeriklerini sunmaktadır. Ekonomik olarak da tüm beklentilerinizi karşılayacak masraf bedellerini bulacaksınız.
Arap Dili ve Edebiyatı eğitimi almak isteyen gençlerimize de Gürcistan Üniversiteleri’ni öneriyoruz. En doğru desteği ve kesin kayıt ile başvurularınızı yapmayı isterseniz, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, desteklerimizi ve danışmanlıklarımızı alabilirsiniz.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı eğitimi almak için cazip seçenekler sizleri beklemektedir. Bu dili doyasıya şekilde öğrenmek için Arap Ülkeleri’nde gitmek zorunda değilsiniz. Bu eğitimi komşu ülkenin üniversitelerinde de alabilirsiniz. Sizinle ilgilenecek mükemmel kalitede hocalar bulunmaktadır. Üniversitelerde eğitim dört senedir. Hazırlık sınıfında, bu eğitimi alacak öğrencilere temel Arapça eğitimi ile Gürcü Dili öğretilmektedir. Ardından lisans seneleri başlamaktadır.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı YÖK denkliği var mı?

Gürcistan Üniversiteleri Bologna esaslarına ve bu kriterlere uygun şekilde, 2000’li yıllarında bu yana eğitim vermektedir.2005 yılı itibariyle, tüm ülke üniversitelerinde bu esaslar uygulanmaktadır. Mezun olan gençlerimiz, diplomaları ile tüm ülkelerde yüksek lisans ve doktora eğitimleri alabilirler. Birçok ülkede, çeşitli seçeneklerle çalışabilirler. Ülkemizde de çalışabilirler. Üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır ve YÖK denkliği de bulunmaktadır.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Yurtdışında eğitim alan öğrencilerimiz, mezun olduktan sonra, diplomalarını YÖK denklik başvurusu ile onaylatabilirler. Diploma incelemelerinde, kurum tarafından, eğitim özelliklerine göre, YÖK denklik sınavına girilmesine kadar verilebilir.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Gürcistan Üniversiteleri’nde Arapça dili ve edebiyatı bölümünde eğitiminizi alırken, bir yandan da ülkemizde tatillerde ve online olarak çalışabilirsiniz.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Gürcistan Üniversiteleri, uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir. Hazırlık sınıfı rakamları, aylık 100 USD üzerinden başlamaktadır. Lisans seneleri ise 2000 EURO ile 3000 EURO arasında değişmektedir. Ödemelerinizi iki defada, sömestre başlarında yapabilirsiniz. Rakamların son derece uygun olması, burs başvurularının da yapılması ile bütçeniz rahat edecektir.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Gürcistan Üniversiteleri’nde sınav şartı olmadan üniversitelere ve istediğiniz fakülteye girebilirsiniz. Sınav sistemi ülkemize özgü olan bir sistemdir ve Gürcistan eğitim sistemimizde, öğrencilerimiz için bu şekilde bir şart bulunmamaktadır. Sınav şartı olmadan ve taban puanı şartı olmaksınız, siz de kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz ve amaçladığınız bölümde eğitim alabilirsiniz. Direk olarak lise diplomanızla kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Üniversitelerin, hem ülkemize yakın olması, hem de kaliteli eğitim seçenekleri ile birçok öğrencilerimiz bu alanda eğitim görmektedir.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, öğrencilerimizin her zaman yanındayız ve amacımız öğrencilerimiz yurtdışında en mükemmel okul seçeneklerine ulaşmasıdır. Kesin kayıt imkanı ile Gürcistan Üniversiteleri’ne başvurularınızı yapabilirsiniz ve Arap Dili ve Edebiyatı bölümlerinde eğitim almak için doğru yerdesiniz. Lise mezuniyetinizden sonra, diplomalarınız ve eğitim belgeleriniz ile kimlik belgelerinizi hazır edin.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı Okumanın Avantajları?

Gürcistan, ülkemize yakın ve komşu ülkemiz olduğundan, vize uygulaması olmadığından, öğrencilerimiz için oturma izni alması çok kolay olduğundan bu işlemleri yaparken zorlanmayacaksınız. İstediğiniz zaman, ülkemize gidip gelebilirsiniz. Gürcistan son derece güzel bir ülkedir ve tatil zamanlarınızda birbirinden güzel kentleri gezebilirsiniz. Öte yandan, kaliteli üniversitelerde, bir Arap Ülkesi’nden kesinlikle farklı olmayacak şekilde eğitiminizi alacaksınız. Kendinizi geliştirme şansınız bulacaksınız.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı bitirenler, mezunlarınız var mı?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız, yirmi yılı aşkın süredir sizinle ve olmaya da devam edecek. Arap Dili ve Edebiyatı eğitimlerini bu ülke üniversitelerinde alan mezunlarımızın sayısı da az değildir.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz Arap Dili ve Edebiyatı okuyabilir miyim?

Gürcistan Üniversiteleri, öğrencilerimize de burs olanakları sunmaktadır. Burs seçenekleri, her sene ilan ile yayınlanmaktadır. Buna göre, burs olanaklarını takip ederek başvurabilirsiniz. Notlarınızı yüksek tutmaya dikkat edin ve bu şekilde şansınızı artırın. Ülkemizde, yurtdışında eğitim alan öğrencilerimiz için önemli burs ile kredi seçenekleri sunulmaktadır. Bu seçenekleri de sizi ekonomik anlamda rahatlatacağından emin olabilirsiniz.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı okuyup Türkiye’de çalışmak:

Arap Dili ve Edebiyatı eğitimlerinizi almanızla birlikte, mavi diploma almanız avantajınız olacak. Bu sayede, hem Avrupa Ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkede, ülkemizde de çalışma olanaklarından yararlanabilirsiniz.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı Okumak Şartları:

Gürcistan Üniversiteleri’nde Arap Dili ve Edebiyatı eğitimi almak için bir sınava girmenize gerek yoktur. Kayıt dönemlerinde, sizden istenen belgelerinizi hazırlayarak, başvuru formunuzu doldurmalısınız. Lise diplomalarınızın olması kesinlikle önemlidir, çünkü, lise mezuniyeti aranmaktadır. Lise türü önemlidir değildir, ayrıca, lisede eğitim aldığınız bölümün de önemi bulunmamaktadır. Matematik bölümünden, fen bölümünden ya da sosyal bölümünden mezun olabilirsiniz.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı Taban Puanları:

Gürcistan Üniversiteleri’nde Arapça dilini öğrenmek,Arap Dili ve Edebiyatı Bölümün’de eğitim almak için taban puanları söz konusu değildir.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Ülkemizde, bir fakülteden, başka bir üniversitenin aynı eğitimi veren fakültesine yatay geçiş yapılabilir. Aynı şekilde, Gürcistan Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden, ülkemizdeki aynı fakülteye yatay geçiş yapabilirsiniz. Hazırlık sınıfında yatay geçiş yapılmamaktadır. Lisans senelerinizde, not ortalamanızın yüksek olması halinde bu talepte bulunabilirsiniz.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Ön kayıt süreleri içinde ve başvurularınızın kabul edilmesi ile birlikte, asıl kayıt zamanlarında başvurularınızı yapmalısınız. Lise diploması aslı ve örneği, transkript, ikametgah ve diğer kimlik belgeleriniz, başvuru formunuz, fotoğraf gibi eklenmesi gereken evrak ile birlikte başvurularınızı yapabilirsiniz. Mayıs ve Eylül ayları arasında kayıt işlemleri yapılmaktadır.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı okumak istiyorum:

Birçok açıdan avantajları olan Gürcistan Üniversiteleri’nde eğitim almak son derece doğru bir karar. Buna göre,sınava girmeden, taban puanı ya da not ortalaması stresi yaşamadan, amaçladığınız bölüme girebilirsiniz. Kaliteli bir fakültede, dile hakim ve öğretme yeteneği olan hocaların eşliğinde Arap Dili ve Edebiyatı eğitimi alacaksınız. Diğer yabancı öğrencilerden ve Gürcü öğrencilerden ayırt edilmeden öğrenciliğinizi yaşayacaksınız. Mükemmel bir eğitim kalitesi, modern teknikler sizleri bekliyor. Kampus içinde birçok sosyal tesis, spor, kültür ve sanat ile bilimsel etkinlikler de sizleri beklemektedir.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Gürcistan’da uygun harç rakamları ile Arap Dili ve Edebiyatı eğitimi alabilirsiniz. Konaklama için uygun rakamlarla, yurtları ve kiralık daireleri ile evleri tercih edebilirsiniz. Öte yandan, yeme içme, ulaşım gibi giderleriniz de sizi kesinlikle zorlamayacaktır. Çalışma olanaklarından da yararlanabilirsiniz.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı okumak mantıklı mı?

Mavi diploma ile mezun olan gençlerimiz, hem ülkemizde, hem de yurtdışında kariyer yapmakta zorlanmamaktalar. Öte yandan, kaliteli bir eğitim almak, seçkin hocalardan faydalanmak da avantajlı olacaktır.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı okumak zor mu?

Öğrencilerimiz başarılı olmak için her zaman derslerine düzenli olarak girmelidir. Sizinle yakında ilgilenecek hocalarınızla eğitimde zorlanmayacaksınız. Sınıflar öğrencilerin etkin olmadı şeklinde ayarlanmaktadır.


Gürcistan’da Arap Dili ve Edebiyatı eğitimi veren üniversitelerin Arap Dili ve Edebiyatı fakülteleri var mı?

Türkçe destekli Arapça eğitimi konusunda bilgi almak için öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1