İspanya Posta Kodu

İspanya posta kodu sorgulaması yapmak için web sitemizde sunduğumuz linklere tıklayabilirsiniz.. Yurtdışındaki sevdiklerinizi mutlu edebilmek için İspanya posta kodunu posta yoluyla ilettiğiniz belgelerin üzerine yazarak İspanya’de ulaşmasını istediğiniz konuma hızla gitmesine vesile olabilirsiniz.

İspanya'da Eğitim Posta Kodu: 28001

İspanya Posta Kodu

İspanya son yıllarda hem tatil amaçlı hem de üniversite okumak isteyenler tarafından çok tercih edilen bir ülkedir. İspanya’da üniversite okumanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Eğitimden, yemek ve ulaşıma kadar öğrencileri cezbeden bir ülkedir. Bu yüzden her yıl çok sayıda genç bu ülkeye gitmektedir. Ülkeye ilk defa gidenler için en önemli bilgi İspanya posta kodu olacaktır. Bu ülkede aradığınız adresi bulmak için posta kodundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca Türkiye’den gelen evraklarınızın ve yazışmaların elinize ulaşması için bu bilgiyi ilgili yerlere vermelisiniz.

Türkiye’deki yakınlarınızla iletişiminizde, tarafınıza gönderilen evrak, belge gibi yazışmalarda İspanya posta kodu gerekecektir. Aksi halde yazışmalar tarafınıza ulaşmaz. İspanya’da her şehrin posta kodu farklıdır. Bu ülkeye gidenler şehirlere göre posta kodlarını öğrenmeli ve doğru posta kodunu kullanmalıdır. Özellikle eğitim amaçlı bu ülkede bulunanlar için posta kodu bilgisi çok önemlidir. Yabancı oldukları bu ülkede işlerinin aksamaması ve iletişim için doğru posta kodunu bilmeleri gerekir.

İspanya Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

İspanya posta kodu 5 haneli rakamlardan oluşur. Ülkede en kalabalık ve ziyaretçi çeken şehirlerin arasında Madrid, Valencia, Barcelona, Zaragoza, Sevilla, Malaga, Murcia gibi şehirler vardır. Bu şehirlerin posta kodları 5 haneli rakamlardır. Madrid bölgesinin posta kodu 28001 ile başlar. Barcelona bölgesinin posta kodu 08001 ile başlar. Valencia posta kodu 46001 ile başlar, Zaragoza 50001 ile başlayarak devam eder. Bu bilgileri öğrenciler danışmanlarından ve eğitim kurumlarından öğrenebilir.

İspanya Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

İspanya posta kodunu hatasız yazmakta zorlanmazsınız. Çünkü bölgelerin posta kodu sadece rakamlardan oluşmaktadır. Örneğin ülkenin başkenti olan Madrid şehrinin posta kodu 28001 ile başlar. Şehrin diğer bölgeleri 28002, 28003, 28004… olarak devam eder. Bulunduğunuz şehrin posta kodunu yazmakta zorlanmazsınız. Bunu yakınlarınıza ve yetkili mercilere bildirerek postalarınızın sorunsuz şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1