İspanya Öğrenci Konaklama

Kaliteli ve Avrupa standartlarında eğitim için İspanya tercih edebileceğiniz ülkelerden biridir. Birçok üniversiteye başvurunuzu yapabilir ve bu ülkede eğitimin yanı sıra sosyal kültürel açıdan da gelişim sağlayabilirsiniz. İspanya öğrenci konaklama merkezleri bu nedenle merkezi noktalara inşa edilmiştir.

İspanya'da Eğitim

İspanya Öğrenci Yurtları ve Konaklama

Resmi adı İspanya Krallığı olan İspanya, Avrupa’nın güneybatısında yer almaktadır. Başkenti Madrid olan İspanya’da para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Avrupa İstatistik ofisinin 2017 tarihli verilerine göre İspanya’da 46,53 milyon insan yaşamaktadır.

İspanya sıra dışı kültürü, tarihi ve doğal güzellikleriyle Avrupa’nın en çok turist alan ülkelerinden biridir. Birlemiş Milletler Turizm Örgütü 2012 yılı verileri bize İspanya’nın tam olarak 57,7 milyon turist tarafından ziyaret edildiğini göstermektedir. Bu rakam İspanya’nın 2017’de tespit edilen nüfusundan yaklaşık olarak 10 milyon daha fazladır.

İspanya’da yakın bir zamanda yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerin vatandaşlarına çalışma izni verme noktasında sıkıntılar çıkartılsa da  bu durum uluslararası öğrenciler için söz konusu değildir. Uluslararası öğrenciler İspanya’da eğitimlerini sürdürürken aynı zamanda para kazanabilecekleri işlerde çalışma imkânına sahiptirler. İspanya öğrenci konaklama fiyatları bakımından oldukça uygun seviyelerdedir. Bunda ülkenin son dönemlerde yaşamış olduğu ekonomik sıkıntılar etkili olmuştur. Çok lüks bir konaklama tercih etmezse bir öğrenci ortalama 250-300 euro ile konaklama sorununu ortadan kaldırabilir. Tabii bu rakamlar tercih edilecek İspanya öğrenci konaklama şekline göre çok daha artabilir. Tahmin edeceğiniz üzere lüks de sınır yoktur.

İspanya köklü tarihi ile yüzyıllardır tarih sahnesinde var olmuş ve adından çokça söz  ettirmeyi başarmış, zaman zaman  tökezlemeler yaşasa da başarılı bir Avrupa ülkesidir.  Bu başarısının altında eğitime ve bilimsel gelişmelere açık olmaları ve eğitimi desteklemeleri yer vardır.

İspanya Devleti daha çok uluslararası öğrencinin ülkelerine gelerek İspanya üniversitelerinde eğitim almalarını sağlamak için sürekli olarak uluslararası öğrencileri ülkeye cezbedecek fırsatlar sunmaktadır.  Hiç şüphesiz ki bunlardan en dikkat çekeni ve önemlisi İspanya öğrenci konaklama şartlarının çok uygun olmasıdır. İspanya’da eğitim amaçlı bulunan bir uluslararası öğrencinin kesinlikle konaklama gibi bir problemi olmayacaktır. İspanya üniversite yurtları ülkeye gelen her uluslararası öğrenciyi misafir edebilecek yeterli kapasiteye sahiptirler. Yani üniversitelerin herhangi bir öğrenciye üniversite yurdunda yer kalmadı gibi bir cevap vermesi neredeyse imkânsızdır.

Üniversite yurtları haricinde  aile yani konaklama, hosteller’de konaklama, kiralık dairelerde konaklama, kiralık odalarda konaklama gibi daha birçok konaklama alternatifleri de bulunmaktadır. Burada önemli olan öğrencinin konaklamaya ayıracağı bütçenin miktarı ve öğrencilik hayatını sürdürürken nasıl bir konaklama ortamı arzu ettiğidir. Öğrenci bütçesini ve arzu ettiği konaklama kriterlerini iyi bir şekilde analiz ederek kendisi için en verimli olabilecek ve huzurlu olabileceği konaklama şeklini tercih edebilir.

İspanya öğrenci konaklama için aklınıza takılan her soruyu Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımıza sorabilir, ihtiyacınız olan uzman yardımını onlardan alabilirsiniz. Bu sayede eğitiminizi başarılı bir şekilde sürdürmeniz için en önemli etkenlerden biri olan size en uygun olan konaklama şeklini en uygun fiyatlarla tercih edebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1