İtalya Posta Kodu

Postaneye giderek mektup gişesine sevdiklerinize yazdığınız mektuplarınızı verebilirsiniz. İtalya posta kodunu biliyorsanız mektubunuzu vermeden önce İtalya posta kodunu gönderdiğiniz zarfın üzerine yazarak iletilerinizin çok daha çabuk ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

İtalya'da Eğitim Posta Kodu: 00100

İtalya Posta Kodu

Eğitim alanında İtalya son yılların en gözde ülkeleri arasındadır. Eğitim kalitesinin yüksek olması ve cazip olanakları nedeniyle bu ülkeye akademik kariyer yapmak için giden öğrencilerin sayısı hatırı sayılır kadar yüksektir. Türk öğrenciler arasında da çok talep görmektedir. Bu ülkede kalacak olanlar İtalya posta kodu bilgilerini mutlaka öğrenmelidir. Türkiye’de posta kültürü tam olarak oturmasa da İtalya gibi Avrupa ülkelerindeki posta kültürü oldukça gelişmiştir. İletişimde sorun yaşamamak için bu ülkede yaşayanlar adres bilgileri ile birlikte posta kodunu da vermeyi alışkanlık haline getirmelidir.

Yaşadığınız yerin posta kodunu bilmeniz size çok fayda sağlayacaktır. Bu kod sayesinde posta gönderileriniz kadar kargo gönderileriniz de hızlı ve hatasız bir şekilde elinize ulaşacaktır. Türk öğrencilerin yoğunlukta olduğu İtalya’da Türkiye’den gelen gönderilerin kişinin eline ulaşması bazen çok önemli olabiliyor. Bulunduğunuz yerde adresiniz kadar önemli olan İtalya posta kodu bilgilerini hatasız bir şekilde öğrenmelisiniz.

İtalya Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

İtalya posta kodu bilgilerini öğrenmek için bulunduğunuz şehirdeki ilgili birimlere başvurabilirsiniz. Bu ülkede eğitim görmek için bulunuyorsanız danışmanıza posta kodu bilgilerini sorarak öğrenebilirsiniz. İtalya’da şehirlerin ayrı ayrı belirlenmiş posta kodu bilgisi vardır. İtalya posta kodu 5 haneli rakamlarla ifade edilmektedir. Örneğin posta kodu Milano 20100 ile başlayan numaralarla, Napoli 80100 ile başlayan numaralarla belirlenmiştir.

İtalya Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

İtalya posta kodu bitişik yazılan rakamlarla ifade edilmektedir. Başkent Roma şehrinin posta kodu 00100, Torino şehri ise 10100 ile başlamaktadır. Bulunduğunuz şehrin ya da bölgenin posta kodunu öğrendiğinizde bunu bir yere not edebilirsiniz. Posta kodu sayısal ve kolay akılda kalan bir değer olduğundan hata yapma olanağınız azdır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1