İtalya Ucuz Mu?

Türkiye'ye göre düşük ücretle geçim sağlayabileceğiniz ülkelerden biri olan İtalya ucuz mu araştırması ile bu ülkede eğitim veya kariyer oluşturmayı planlayabilirsiniz.

İtalya'da Eğitim

İtalya Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

İtalya’ya moda severler için kesinlikle muhteşem bir ülkedir denilebilir. İtalya’ ya moda haricinde gitmek için birçok neden var diyebilir baktığımız zaman. Bu nedenlerden modanın kalbinde eğitim görmek, festivallere katılmak ve oranın kültürü ve tarihi dokusunu hissetmek bunlardan başlıca olanlarıdır. İtalya ucuz mu gerçekten tüm bunları yapmak için denilebilir. Öncelikli olarak İtalya hem tarihi mirası ve dokusu açısından çok önemli bir ülke denilebilir. Bununda ispatı olarak 51 UNESCO Dünya Mirasına sahip olmasını gösterebiliriz. İtalya halkının genel durumuna baktığımız zaman iki farklı kesim vardır denilebilir. Bunlar kuzeyde yaşayanlar ve güneyde yaşayanlara olarak ayrılmaktadır. Kuzeyde yaşayanlar ülkede ki daha varlıklı kesimden oluşmaktadır ve kendilerini güneyde yaşayanlara göre daha üstün görmektedirler.

İtalya’ ya gitmek istemek için gelen başlıca nedenlerden biride kesinlikle orada eğitim almaktır. İtalya dünya genelinde sanat, kültür ve moda eğitimi almak için merkez ülke konumundadır. Bunun içinde öğrencilerin aklına İtalya’daki burs imkanları ve İtalya ucuz mu gibi durumları merak uyandırmaktadır. Öncelikli olarak İtalya devletinin ülkelerinde yabancı öğrencilerin eğitim alabilmesini kolaylaştırmak için uluslararası anlamda sağladığı bursalar bulunmaktadır. Bu bursların verilme miktarı üniversiteye göre farklılık göstermektedir ama genel olarak verilen burs miktarı 8000 euro ile başlamaktadır. Bu burslardan faydalanmak için öğrencinin maddi durumu,  akademik başarısı ve tabi ki dil yeterlilik seviyesi çok önemli bir konumdadır. İtalya’ da eğitim görmek ülke prestiji düşünüldüğü zaman kesinlikle çok büyük bir ayrıcalıktır. İtalya devletinin ülkelerinde eğitim görmesi için yabancı öğrencilere sağladığı imkan maddi yönden bu şekildedir.

İtalya’ ya gitmek için bir diğer neden kesinlikle oradaki festivaller ve moda ile iç içe olan ülkede alışveriş yapmaktır. İtalya bu kadar alışveriş için uygundur denilmesi İtalya ucuz mu hakkında düşündürmektedir. İtalya moda ile iç içe olan bir ülkedir. Ülkede bulunan mağazalarda sayısız alternatif sunulmaktadır. Buna bağlı olarak da birçok ürün ve tasarım çok daha uygun fiyata sıralanmaktadır. Bu mağazalardaki ürünler kıyaslandığı zaman çok daha makul ücretlerde satılmaktadır. Ülkede bundan dolayı oraya gidenler tarafından bir alışveriş çılgınlığı vardır denilebilir. İtalya alışveriş yapıp eğlenmek için kesinlikle ucuz bir ülkedir. İtalya’ ya gidebilmek için birde vize durumu vardır. İtalya Schengen Bölgesi ülkelerindendir. Bordo pasaportu bulunanlar İtalya’ ya 90 günlük bir ziyaret de bulunmak için Schengen vizesi almak zorundadır. Schengen vizesini almış olan vatandaşlar vizeyi aldıkları ülkeden başlayarak ziyaret de bulunabilirler. Bu arada İtalya’ ya gitmek için en uygun aylar nisan ve ekim aylarıdır. Eğer kuzey kısımdaki olan bölgeler gidecek iseniz haziran ve ekim ayları sizin için daha uygun olabileceği gibi şayet güney bölgelerine gitmek istiyorsanız ağustos ayı sizi bunaltacak ay olduğu söylenebilir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1