Kamboçya Posta Kodu

Mektuplarınızı gönderirken mektubu alan alıcıların en önem verdiği şeylerden biri de posta pullarıdır. Bu pullarda posta kodlarına da yer verilebilmektedir. Kampoçya posta kodu olan resimli pullardan seçerek sevdiğiniz kişileri mutlu edebilir ve bu pulları evraklarınıza da yapıştırabilirsiniz.

Kamboçya'da Eğitim Posta Kodu: 12304

Kamboçya Posta Kodu

Eğer yeni bir ülkede yaşamaya başladıysanız ya da ilk defa bir ülkeye tatile gittiyseniz ya da okumak için farklı bir ülkeye taşındaysanız gitmiş olduğun şehrin posta kodunu bilmek çok ama çok önemlidir. Özellikle yurtdışında posta kodu istediğiniz evraklara ulaşmanızda, kargolarınızın doğru teslimde gerekli olan adresin en önemli unsurudur. Bir adresi bulurken gerekli en önemli unsur olan posta kodu yurtdışında vakit geçirirken hayati önem taşır. Örneğin Kamboçya’da yaşarken ailenize veya sevdiklerinize bir kargo göndereceksiniz, bulduğunuz bölgeye Kamboçya postu kodunu bilmeniz o kargonun doğru şekilde ailenize ulaşmasını sağlayacaktır.

Kamboçya’da yaşadığınız ya da geçici olarak bulunduğunuz semtin posta kodunu eğer bilir ve ailenize iletirseniz onların size yollayacağı paketler size sağlıklı bir şekilde ulaşır. Özellikle uluslararası kargo işlemlerinde Kamboçya posta kodu olmadan ne kargo alabilir ne de kargo gönderebilirsiniz. Kamboçya’daki posta kodları tamamen rakamdan oluşur ve hepsi 5 hanelidir. Posta kodları 0000 ile başlar ve bölgeler değiştikçe değişir; örneğin Banteay Meanchey bölgesinde ise 01404 Preah Vihear bölgesinde ise 13252 olur.

Kamboçya Posta Kodu Nedir Nasıl Öğrenilir?

Kamboçya post kodunuzun ne olduğunu öğrenmek isterseniz bunu çok basit bir yolu vardır. Öncelikle Kampong Cham yönetim bölgesi dışındaki tüm kodlar 0 ile başlamaktadır. 01101- 01403 arasında olan bu kodların hangisini size ait olduğunu öğrenmek için alanında uzman ekipler tarafından hazırlanan web sitemizi ziyaret edebilir ve sizin yaşadığınız veya geçici olarak bulduğunuz bölgeye ait posta kodunu öğrenebilirsiniz.

Kamboçya Posta Kodu Nasıl Doğru Yazılır?

Kamboçya posta kodunu doğru yazmak aslında çok kolaydır. Öncelikle hangi bölgede olduğunuzu bilmeniz gerekir. Eğer Banteay Meanchey bölgesindeyseniz bulduğunuz şehre göre değişmekle birlikle kodu 01402, 01403, 01401 v.b olabilir. Bulduğunuz bölgeyi öğrendikten sonra hangi şehirde bulduğunuzu biliyorsanız posta kodunuzu doğru öğrenip yazabilirsiniz. 5 haneli posta kodunun oluştuğu rakamlar arasında boşluk yoktur.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1