Katar Posta Kodu

Katar’da eğitim gören öğrencilerin kayıtları devam ediyor. Katar posta kodu öğrenci iseniz size ailenizin size mektup yada belge göndermesi için gerekebilir. Katar ülkesinin kendine münhasır bir posta kodu bulunmaktadır ve eşsizdir.

Katar'da Eğitim Posta Kodu: 55873

Katar Posta Kodu

İçinde bin bir fırsat barındıran Katar ülkesinde çalışmaya veya yaşamaya başladıysanız ya da sadece uzun bir tatile çıktıysanız bulduğunuz semtin adresini bilmeniz sizin için hayati önem taşır. Özellikle Türkiye’den sevdikleriniz size kargo göndermek istiyorsa vereceğiniz adreslerde mutlaka posta kodu olması gerekmektedir, aksi takdirde kargonuz doğru şekilde size ulaşmaz. Katar’da genel olarak posta kodu kullanılmaz. Bunun yerine postanelerde kiralayabileceğiniz özel posta kutuları vardır. Katar posta kodu yerine adresinizi verirken bu özel posta kutusuna ait posta kodunu yazmanız gerekmektedir.

Bu yüzden size en yakın postaneye gitmeli ve bir adet posta kutusu kiralamalısınız. Bu posta kutuları “P.O. box” olarak geçmektedir. Bu özel posta kutularına göre verilen kodlar yine 5 hanelidir. Adresinizde bu 5 haneli kod ile bulduğunuz bölge kodunun dışında cadde ve/ veya sokak bilgisi vermeniz size gelen ulusal ya da uluslararası kargonun doğru bir şekilde postaneden kiraladığınız posta kutusuna ulaşmasını sağlayacaktır. Bu yüzden belge, paket v.b. herhangi bir şey göndermek ya da almak için postaneye gidip bu posta kutularından kiralamanız gerekmektedir.

Katar Posta Kodu Nasıl Öğrenilir?

Katar posta kodunuzu öğrenmek aslında çok kolaydır. Çünkü Katar ülkesinde semtlere göre posta kodu kullanılmaz bunun yerine kişiye özel kiralanan posta kutularının kendisine ait kodlar vardır. Bu kodları öğrenmek için postaneden kendiniz adına bir özel posta kutusu kiraladıktan sonra postane yetkililerine sorarak kiralamış olduğunuz posta kutusuna ait posta kodunu öğrenebilirsiniz.

Katar Posta Kodu Nasıl Doğru Yazılır?

Katar ülke sınırları içinde bölgeleri tanımlayan posta kodları kullanılmaz. Bunun yerine kişiye özel postanelerden kiralanan posta kodları kullanılır. Bu yüzden eğer kargo veya posta yoluyla belge, paket vs. göndermek ya da almak isterseniz postanelere gidip bu posta kutularından birini kiralamalısınız. Sokak ve cadde bilgilerinin yanında, size verilen posta kutusuna ait kodu ve oturduğunuz bölgenin kodunun adresine eklediğinizde dilediğiniz paketi gönderip, alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 1]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1