Katar Öğrenci Konaklama

Denkliği olan Katar üniversitelerinde eğitim için başvuru oluşturabilirsiniz. Katar öğrenci konaklama konusunda bilgi alabileceğiniz gibi Eurostar yurtlarında da eğitim boyunca konaklama imkanı elde edebilirsiniz.

Katar'da Eğitim

Katar Öğrenci Yurtları ve Konaklama

Katar ekonomik açıdan zengin, maden ve gelir kaynakları açısından oldukça üst seviyede olan bir ülkedir. Ancak ülke nüfusu oldukça azdır. Bu yüzden işsizlik oranı düşük ve açılan üniversiteler için öğrenci ihtiyacı da oldukça fazladır. Dünya ülkeleri tarafından fark edilen bir kalitede eğitim olanağını sunmaktadır. İnşaat sektörünün çok önemli olduğu ve büyük görkemli binaların yapıldığı bu ülkede öğrenciler çok konforlu, modern yerlerde konaklama olanağına sahiptir. Katar öğrenci konaklama yerleri ev, apart veya yurt gibi olanaklarda ve kira ücretleri de oldukça düşük aralıklardadır. Ülkeye dış ülkelerden yapılan yatırımlar sadece ticaretle sınırlı değil bu yatırımlar üniversite eğitimlerde kendisini göstermektedir.

Tabi ki yurt dışı eğitim deyince dil eğitimleri önceliklidir. Özellikle o ülkenin resmi dili ile birlikte dünyada geçerli olan dillerde eğitim olanağının sunulması öğrenciler için oldukça caziptir. Katar Arapça ve her bölümde %100 İngilizce dilde eğitim olanağı sunan nadir ülkelerden birisidir. Örneğin bir tıp bölümünde okumak ve arzu ettiğiniz brançlarda doktorluk eğitimi almak için çok pahalı ve vize engeli oluşturan ülkelerle uğraşmanıza gerek yok. Tıp fakülteleri, mühendislik fakülteleri, mimarlık ve eczacılık fakültelerinde üst seviyede bir eğitimi İngilizce dilde almak gerçekten öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır. Katar öğrenci konaklama imkânlarının rahat, güvenilir ve uygun fiyatlı olması da seçim için geçerli sebepleriniz arasında yer alacaktır.

Katar aynı zamanda son derece eğlenceli bir ülke. Oraya giden öğrenciler çölde safari yapmaktan büyük keyif alıyor. Gerçekten oradaki eğitim süreci boyunca unutulmaz anlarınız için çölde safari programlarına mutlaka katılmalısınız. Buz hokeyi de burada arkadaşlarınızla katılabileceğiniz en eğlenceli aktiviteler arasında yer alıyor. Dev eğlence merkezleri Katar’a gidenlerin en çok merak ettikleri ve gençlerin çok beğendiği mekânlar arasında yer alıyor. Yani burada eğitim süresi boyunca asla sıkılmayacaksınız. Ülkede yemek konusunda da çok yabancılık çekmezsiniz. Özellikle Türk öğrenciler birçok Türk lokantasında en sevdiği yemekleri ve Türk kebaplarını terci etmektedir. Güvenli bir ülkedir ve burada asla canınız veya haklarınız tehlike altında değildir.

Katar son yıllarda Türkiye’ye ile oldukça samimi ilişkilere sahip. Bu durum eğitimde de kolaylıklar sağlıyor. Örneğin bu ilişkiler vize zorunluluğunu da ortadan kaldırmış ve artık iki ülkenin birbirilerine giriş çıkışları vizesiz olarak gerçekleşiyor. Katar Osmanlı’dan kopan bir ülkedir ve ülkede Türkler çok fazla seviliyor. Bu da öğrencilere en iyi şekilde yansıyor. Katar FİFA dünya kupasının ülkede yapılması ile dünya çapında daha fazla ilgi görmüş ve küresel bir imaja sahip olmuştur. Giyim kuşam, alışveriş, Katar öğrenci konaklama ve her konuda rahat edeceğiniz bu ülkede istediğiniz bölüme kolay kayıt ve sizin adınıza tüm konaklama yerlerinin ayarlanması için Euro stardan profesyonel danışmanlık desteği alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1