Küba Posta Kodu

Yaşam standartlarının yüksek olduğu Küba’da belgelerinin yerine varması amacını sürdüren kişiler Küba posta kodu hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Küba şehirleri posta kodları hakkında öğrendiğiniz bilgiler belgelerinizin varmasını hızlandıran bir işlem olabilir.

Küba'da Eğitim Posta Kodu: 74300

Küba Posta Kodu

Hep hayalinizi kurduğunuz Küba’da yaşamaya yeni başladıysanız eğer günlük hayatınızda sorun yaşamamak adına adresinizi doğru ve tam şekilde bilmek hayati önem taşır. Adresinizin ülkemizdeki alışkanlığın tersine en önemli bilgisi posta kodudur. Bu sayede farklı şehirlerde birden fazla aynı adlı semt varsa eğer karşılık yaşanmaz. Küba posta kodunuzu öğrenmek için gerekli olan bilgiler ise şehir ve semt adınızdır.

Küba posta kodlar 5 hanelidir, 10100 ile başlar ve 99420 ile biter. Bu kodlar alışılmışın aksine sıralı gitmez. 10100 ile başlayan posta kodu Havana’ya aittir. Küba’da bulunan diğer bir şehir olan Las Tunas’da kullanılan kodlardan biriyse 77100’dür. Her şehrin semtlerine göre değişen birden fazla posta kodu vardır.

Posta kodunuzu öğrendikten sonra içiniz rahat biçimde istediğiniz yerden kargo alabilir veya onlara kargo yapabilir, resmi dairelerde işleriniz varsa çözebilirsiniz. Özellikle ülkenizde yaşayan aileniz size bir paket göndermek istediğinde onlara posta kodunuzun da olduğu adresinizi vermek size ve ailenize kargonuz açısından çok ama çok yardımcı olacaktır.

Küba Posta Kodu Nasıl Öğrenilir?

Küba posta kodunu semt ve şehir bilginizle birlikte size yakın bir postaneye giderek, resmi makamlardan en uygununa danışarak veya internet üzerinden ilgili sitelere giriş yapıp semt ve şehir bilginizle birlikte arama yaparak öğrenebilirsiniz. Unutmayın ki yurtdışında yaşayan sizler için doğru posta kodunu bilmek hayat kurtarır. O yüzden dikkatli olmanızda yarar vardır.

Küba Posta Kodunu Nasıl Doğru Yazabilirsiniz?

Semt ve şehir bilgisi ile postane, resmi makam veya internet üzerindeki siteler aracılığıyla öğrenilen posta kodunu doğru yazmak için dikkat etmeniz gereken bazı bilgiler vardır. Öncelikle bu ülkedeki tüm kodlar 5 hanelidir. Bu kodlardaki haneler arada boşluk bırakmadan bitişik olarak yazılır. 10100-99420 arası ilerleyen kodlar sıralı gitmez. Bu bilgiler Küba posta kodunu doğru şekilde yazmak için yeterlidir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1