Libya Posta Kodu

Günümüzde çok sayıda kişi Libya’ya farklı sebepler ile gitmekte ve ülkemizden çıkış yapmaktadırlar. Libya posta kodu ülkede ikamet eden akrabalarınıza ulaşmanızda yardımcı olmaktadır. Libya posta kodunu en iyi şekilde öğrenebilmek için online Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı sayfamızı tercih edebilirsiniz.

Libya'da Eğitim Posta Kodu: 50676

Libya Posta Kodu

Libya’ya yeni yerleşmiş ve çalışmaya başlamış biriyseniz ilk olarak adresinizin tam olarak öğrenmek istemek zorunda kalacaksınız. Özellikle yurt dışında adreslerin mutlaka posta kodu ile yazılması gerektiği herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Ancak Libya’da durum biraz farklı işlemektedir. Burada kimseye ait bir Libya posta kodu bulunmamaktadır. Libya ülke sınırları içinde yaşayan kişilerin kendilerine ait evlerinin veya iş yerlerinin yakınlarındaki postanelere ait merkezlerde kiraladıkları posta kutuları vardır. Bu yüzden kargo v.b. şeyler için adres kullanmak zorunda kaldığınızda buralara giderek kendiniz özel bir posta kutusu almak ve bu kutunun posta kodunu kullanmanız gerekmektedir.

Bunun için öncelikle evinize ya da iş yerinize en yakın postaneye ait merkezini bulmalısınız. Ardından oraya gidip kimliğiniz ve oturma izninizle beraber yetkili kişilerden kendinize ait bir posta kutusu kiralamak istediğinizi söylemelisiniz. Bundan sonraki süreçte size yetkililer en kısa sürede bir posta kutusu temin edeceklerdir. Bu posta kutularının aylık veya yıllık ücretleri vardır. Posta kutunuzu aldıktan sonra kargolarınız için adres verirken bu özel posta kutusuna ait posta kodunu sona yazmanız yeterli olacaktır.

Libya Posta Kodu Nasıl Öğrenilir?

Dünya genelinin aksine bu ülkede Libya posta kodu yerine kişilerin kendileri için postanelerden kiraladığı özel posta kutuları bulunmaktadır, adres kullanımlarında son kısma bu posta kutusuna ait posta kodu yazılmaktadır. Özel posta kutularının kodları P.O. harfleri ile başlar ve postaneden kiraladıktan hemen sonra yetkiler tarafından posta kutusunu kiralayan kişiye teslim edilir.

Libya Posta Kodu Nasıl Doğru Yazılır?

Bu kodu doğru yazmak gibi bir şey ne yazık ki söz konusu değildir. Çünkü bu ülkede semt ve şehirlerine göre atanan bir posta kodu yoktur. Bunun yerine postane merkezlerinden kiralanan özel posta kutularına postane tarafından tanımlanan kodlar vardır. Bu kodlar P.O. harfleri ile başlar ve rakamlarla devam eder. Harflerle rakamlar arasında boşluk bırakılmalıdır.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1