Libya Sigorta İşlemleri

Kuzey Afrika Ülkeleri'nden biri olan Libya, ülkemiz insanlarının yakından tanıdığı bir ülkedir. Seksenli yıllarda birçok işçimiz bu ülkede çalışmış ve kariyer yapma imkanı bulmuştur. Öte yandan, Libya son yıllarda yaşadığı siyasi çalkantıları geride bırakmış ve idaresi oturmuş şekilde yoluna devam etmektedir.

Libya'da Eğitim

Libya Öğrenci Sigorta İşlemleri

Kuzey Afrika Ülkeleri’nden biri olan Libya, ülkemiz insanlarının yakından tanıdığı bir ülkedir. Seksenli yıllarda birçok işçimiz bu ülkede çalışmış ve kariyer yapma imkanı bulmuştur. Öte yandan, Libya son yıllarda yaşadığı siyasi çalkantıları geride bırakmış ve idaresi oturmuş şekilde yoluna devam etmektedir. Libya, geneli Müslüman olan, bu anlamda, Anadolu İnsanı ile  yaşam biçimi son derece yakın kişilerden oluşmaktadır. Bu Afrika Ülkesi’ne gittiğinizde yabancılık çekmezsiniz, çünkü belki de İslam kültürünün bir getirisi olarak yaşama bakış açılarımız neredeyse aynıdır.

Öğrencilerimiz bu ülkede bulunan üniversitelerde eğitim alma seçeneklerini de düşünebilirler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, dünyanın dört bir yanında olduğu gibi, Libya ve diğer Kuzey Afrika Ülkeleri’nde de eğitim seçeneklerini değerlendirmekteyiz ve önemli üniversiteler ile işbirliklerimiz bulunmaktadır. Siz de bu ülkede, hiçbir sınav şartı olmadan kabul edilebilir ve eğitiminizi alabilirsiniz. Lise diplomanızla başvurularınızı yapabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımız yardımcı olmak üzere sizleri bekliyorlar.

Libya Vize ve Sigorta İşlemleri:

Libya ile ülkemiz arasında olan vize anlaşmaları doğrultusunda, vatandaşlarımızdan vize alınmamaktadır. Bu sayede, bir öğrenci vizesi hazırlığı yapmadan ülkeye girişlerinizi yapabilir ve bundan sonra, Ülkede Dışişleri Bakanlığı’ndan öğrenci olarak oturma izni için talepte bulunabilirsiniz. Oturma izni aldığınızda, Libya vatandaşları ile aynı şartlarda sağlık hizmetlerinden yararlanabileceksiniz. Bu zamana kadar ise, seyahat sağlık sigortanızla sağlık hizmetlerinden bir ödeme yapmadan, donanımlı olarak yardım alabilirsiniz.

Kaldı ki, Libya sigorta işlemleri kapsamında, seyahat sağlık sigortanızın yapılması da çok önemlidir. Öğrenci danışmanlarımızdan, seyahat sağlık sigortası konusunda bilgi alarak uygun bir poliçe hazırlanması için destek alabilirsiniz. En az 30.000 EURO bedeli olan ve bu kapsamda bir sigorta poliçesi hazırlanması için sizlere yardımcı olabiliriz. Bu şekilde bir sigorta, hem ayakta tedavi, hem de yatarak tedavi hizmetlerini, acil müdahaleleri kapsayacaktır. Bu süre kısa süreli konaklamalarda yani seyahatlerde, kalış süresi için geçerli olmalıdır. Birkaç sene eğitim alacak öğrencilerimiz için ise oturma izni alınana kadar, minimum bir senelik poliçe yapılması yerinde olacaktır.

Libya sigorta işlemleri kapsamında, ülkenin hem devlet hastanelerinde, hem de özel hastanelerde tedavilerinizi olabilirsiniz. Bir yabancı ülkede olacaksınız ve elbette beklenmedik zamanda sağlık sorunlarınızın yaşanması da mümkündür. Libya’ya giriş yapmak için ayrıca, geçerli pasaportunuz, konaklama ve uçuş rezervasyon bilgileri, nüfus cüzdanınızın fotokopisi de yanınızda olmalıdır. Libya sigorta işlemleri bakımından, bir sigorta teminatı altında olmanız, bir öğrenci olarak masrafların yapılmamasını ve teminat altında olmanızı sağlar. Bu şekilde, kısıtlı bütçenizi sağlık giderleri ile zorlamamış olursunuz. Ülkede birçok alanda ve kaliteli üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Bu kurumlar ve fakülte seçenekleri ile ilgili danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Libya sıcak karşılanacağınız, kesinlikle yabancılık çekmeyeceğiniz bir ülkedir. Hem lisans eğitimleriniz, hem doktora programları hem de master eğitimleri için tercih edebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1