Özbekistan Posta Kodu

Özbekistan posta kodu hatasız nasıl yazılır diye düşünenler için önce ülkede yaşanılan bölgede hangi posta kodunun kullanıldığından emin olmanız gerekmektedir. Alıcının yaşadığı bölgede kullanılan koda ulaşabilmek için Özbekistan posta kodunu öğrenmeniz gerekmektedir.

Özbekistan'da Eğitim Posta Kodu: 100012

Özbekistan Posta Kodu

Türki cumhuriyetlerden biri olan Özbekistan, kapılarını ülkemiz öğrencilerimize açmıştır ve üniversitelerinde sınavsız olarak kabul edilebilirsiniz. Bu ülkede, Türk İnsanları’nın arasında, sıcak bir ortamda, kesinlikle yabancılık çekmeden eğitim zamanlarınızı geçirebilirsiniz. Yurtdışında bulunan herkesin, özellikle uzun süre kalacak olan öğrencilerimizin adres bilgilerine önem vermeleri gerekmektedir. Buna göre, özellikle posta kodunuzu öğrenmeli ve yazışmalarınızda, adres bilgilerinize eklemelisiniz. Bu şekilde, sizin için elbette son derece önemli olan gönderilerinizi eksiksiz ve zamanında teslim alabilirsiniz. Özellikle, bir ülkeden farklı bir ülkeye yapılacak gönderilerde, sisteme giriş yapılabilmesi için ülke kodu ile posta kodunun girilmesi önemlidir.

Özbekistan ülke kodu UZ olarak geçmektedir. Bundan başka, ülkenin başkenti Taşkent olmak üzere, çeşitli bölgeleri bulunmaktadır. Bu bölgelerin düzenlemelerine göre posta kodları da değişmektedir. Öğrencilerimizin yapması gereken, ülke kodu ve posta kodu bilgilerini girmeleridir. Örneğin, Taşkent Bölgesi’nde posta kodu 10000 ile başlamaktadır ve 100001,10002 olarak devam etmektedir. Almalık, Andican, Buhara, Bekabad, Cizzak, Gülistan, Hokand, Karşi, Margilan, Namangan, Navoiy, Tirmiz, Urgenç, Yangiyer, Yeniyol Kentleri ile ayrılmaktadır.

Özbekistan Posta Kodu Nasıl Öğrenilir Nedir?

Özbekistan posta kodunu ve önemini öğrenmek için web sitemizden yardım ve bilgi alabilirsiniz. Bunun için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımızla da iletişime geçebilirsiniz. Önemli bir detay olan posta kodu, nasıl ülkemiz için önemli ve gönderilerin sağlıklı yapılmasını sağlamaktaysa, Özbekistan ve genel anlamda yurtdışı gönderileri için önemlidir.

Özbekistan Posta Kodu Hatasız Nasıl Yazılır?

Özbekistan posta kodunuzu yazmak için, öncelikle ülke kodu UZ girdikten sonra, bulunduğunuz alanın kodunu eksiksiz şekilde yazmalısınız. Bu şekilde, gönderilerinizin net olarak hangi semte ve adrese geleceğini doğru şekilde belirtmiş olacaksınız. Gecikmeden ve kaybolma riski olmadan gönderilerinizi teslim alabileceksiniz.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1