Özbekistan Sigorta İşlemleri

Bir Türk devleti olan Özbekistan ile ülkemiz arasında son derece sıcak ilişkilerin olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Özbekistan İnsanı ile ülkemiz insanı çok iyi anlaşır, hatta bu ülkeden çok sayıda soydaşımız ülkemize çalışmak için gelmektedir.

Özbekistan'da Eğitim

Özbekistan Öğrenci Sigorta İşlemleri

Bir Türk devleti olan Özbekistan ile ülkemiz arasında son derece sıcak ilişkilerin olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Özbekistan İnsanı ile ülkemiz insanı çok iyi anlaşır, hatta bu ülkeden çok sayıda soydaşımız ülkemize çalışmak için gelmektedir. Özbekistan gelişme sürecinde, eğitime verdiği önemle dikkat çeken bir ülkedir. Ülkenin eğitim seviyesi giderek yükselmektedir ve özellikle üniversitelerin kalitesine, eğitimine çok önem verilir. Ülke üniversiteleri ülkemizden öğrencilerimizi sınav şartı olmadan ve not ile puan şartı olmadan kabul etmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, gençlerimizin bu eğitim seçeneklerini değerlendirmeleri için hizmet sunmaktayız. Siz de öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, kardeş ülkede, kaliteli meslek eğitimleri alabilirsiniz.

Eurostar İle Özbekistan Sigorta İşlemleri:

Özbekistan ülkemiz vatandaşlarına vize uygulayan ülkelerden biridir. Öğrencilerimizin vize alarak ülkeye giriş yapmalarını takiben, oturma izni almaları gerekir. Vize işlemleri ve tüm diğer bilgiler ve işlem takipleri öğrenci danışmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Oturma izni alınmasında sonra, ülkenin dış işleri bünyesinde sağlık sigortası işlemleri de yapılmaktadır. Bundan önce, vize başvuruları sırasında, seyahat sağlık sigortası yapılması gerekmektedir. Vize başvurularınızı Özbekistan Konsolosluğu ilgili vize biriminden yapmanız lazımdır. Vize talebine ilişkin bir dilekçe, vize başvurusunda bulunacak kişinin 18 yaşında küçük olması durumunda, anne ve babasından alınacak muvafakat yazısı, ailenin ve vize başvurusunda bulunan gencimizin çalışma durumunu, araç kayıtları, kredi kartı ile banka hesaplarını, taşınmaz kayıtlarını gösteren belgeler, istenilen miktar ve ölçüde fotoğraf, okuldan alınacak ve yeni tarihli öğrenci belgesi, seyahat sağlık sigortası, pasaport gibi belgelerin eklenmesi gerekmektedir.

Özbekistan sigorta işlemleri bünyesinde, tüm gerekli bilgileri ve yapılması gereken işlemleri danışmanlarımızdan bilgi alarak yapabilirsiniz. Öğrencilerimiz vize aldıktan sonra, ülkeye gelmelerinden sonra, Dışişleri Bakanlığı bünyesinde oturma izni alacaklardır. Bu süreye kadar, seyahat sağlık sigortası kapsamında sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Her ülkenin coğrafi durumu ve iklim şartları farklı olduğundan, ülkemizden farklı salgın hastalıklar ve beklenmeyen rahatsızlıklar sizi bulabilir. Bu nedenle, sağlık sigortası teminatı altında, sağlığınızı korumanız, bir sorunla karşılaşmanız durumunda da hemen sigorta kapsamında tedavi olmanız çok uygun olacaktır. Öğrencilerimiz oturma izni aldıktan sonra, sağlık sigortası olarak, çok daha yerinde ve ekonomik rakamlarla, Özbekistan vatandaşları ile aynı haklara sahip olarak sağlık hizmetlerinden yararlanabilirler.

Özbekistan sigorta işlemleri, vize başvurularında mutlaka yapılması gereken bir detaydır. Aslında, tüm yurtdışı vize işlemlerinde, ülkemizden farklı bir ülkeye çıkışlarda, seyahat için özel hazırlanan sağlık sigortası işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bu durum, her amaçlı yurtdışına gidişlerde geçerlidir. Öğrenci olarak eğitim amaçlı çıkabilirsiniz. Turistik ya da iş seyahati olarak da çıkabilirsiniz. Özbekistan sigorta işlemleri ve sonrasında oturma izinlerinin alınması noktasında, danışmanlarımızdan tamam destek alabilirsiniz. Eğitim yıllarınızda kaliteli sağlık hizmeti almak da kurallara uygun işlem yaparak sizin elinizde.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1