Portekiz Haritası

Gezilerinizde önemli bir adım Portekiz haritası ile sağlanabilir. Bambaşka bir atmosfere sahip Portekiz ülkesi ruhunuzu canlandıracak güzelliklerle doludur. Portekiz Haritası ülkeyi ziyaretinizden önce standart bir rota belirlemenizde büyük bir öncü olacak haritalardan birisi olacaktır.

Portekiz'de Eğitim Koordinat: 39°33'28"N / 7°50'41"W

Portekiz batı İber Yarımadası’nda yer alan bir ülkedir. Kuzeyde İspanya, batıda Atlantik Okyanusu ve güneyde İspanya’nın Balear Adaları ülkesi ile komşudur. İspanya ülkesi 15. yüzyılda Portekiz’i işgal etti; ancak Portekiz hala kendi kültürünü ve dilini koruyor. 1910’da Portekiz bir cumhuriyet oldu ve Kutsal Roma İmparatorluğu’ndan ayrıldı. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra monarşisini koruyan iki Avrupa ülkesinden biri oldu. İkinci Dünya Savaşı sırasında Portekiz, sonraki savaş suçları mahkemesine katkıda bulunan Nazi Almanya’sının bir müttefikiydi. 1986’dan beri bir Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen, Portekiz’in kişi başına düşen GSYİH’si diğer AB ülkelerine kıyasla düşük kalıyor.

Portekiz’de Madeira’daki Lagoa Mira ve Serra de Montanhas Doğa Parkı gibi birçok doğal güzellik noktası bulunabilir. Portekiz mutfağı da dünya çapında ünlüdür; bazı yemeklerde deniz ürünleri ve hindistancevizi ürünlerinin yoğun kullanımı ile karakterizedir. Avrupa’daki stratejik konumu nedeniyle birçok uluslararası şirketin merkezi Lizbon’da bulunmaktadır. Çoğu yabancı elçilik de uluslararası ilişkileri kolaylaştırmak için orada bulunuyor. Bununla birlikte, modern Portekiz’in Francisco de Camões (Fernando Pessoa) altında kurulduğu 1910’dan 1918’e kadar bir iç savaş dönemiydi. Camões, milliyetçiliği şiir ve diğer sanat biçimleri aracılığıyla destekleyen çeşitli edebiyat dergileri kurdu. Birincil hedefi, Portekiz’in tüm etnik gruplarını ortak bir kardeşlik içinde birleştirmekti – bugün Portekiz siyasetini hala etkileyen bir şey. Portekiz, Kolomb Amerika’ya yaptığı ikinci sefer sırasında oraya ayak bastığında (1493) İspanya’nın bir kolonisiydi. 1580’de Kraliçe I. Elizabeth, bir İngiliz şirketine 21 yıllığına Brezilya’da münhasır ticaret hakları verdim – bu genellikle “Portekiz tüzüğü” veya “İngiliz-Portekiz ittifakı” anlaşması olarak bilinir. İspanya, o dönemde Avrupa’nın çoğunda varlıklarını pekiştirmek için 16. yüzyılda Portekiz’in Kuzey Afrika ve Güney Amerika’daki kolonileri de dahil olmak üzere birçok komşu ülkeyi işgal etti. Bununla birlikte, merkezi hükümet kontrolü altındaki bölgesel baskı nedeniyle şu anda İspanya’nın çoğunda siyasi huzursuzluk meydana geldi. Aynı şey, Katolik Hükümdarlar – Isabella ve Ferdinand – Katalan İsyanı veya Orakçılar Savaşı (Eclogo da Ribeira) olarak bilinen 1621-1625 döneminde İspanya Kralı II. Philip tarafından sınır dışı edildiğinde milliyetçilikle birlikte oldu. Bu savaş, açlık ve hastalıktan günde 600’den fazla ölümle sonuçlanırken, İspanyol askerlerinin tüfek mermileri ve kılıç darbelerinden günde yalnızca 70 isyancı öldürüldü – bugünün savaş alanına kıyasla, her iki tarafın da mermi veya füze yüklü otomatik silahlar kullandığı, değilse onlarca kişiyi öldürdüğü savaş alanı. her gün yüzlerce!

Portekizde yer alan portekiz den fazla iber yarımadası olan ülkenin yıllar boyunca portekiz e olan portekiz adı verilen portekiz in yaz aylarında nasıl göründüğü haritalardan görülebilir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1