Portekiz Öğrenci Konaklama

Eurostar vasıtasıyla Portekiz'de eğitim görmek için başvuru oluşturan öğrencilerimiz hiçbir problem yaşamadan Eurostar yurtlarında konaklamaya başlayabilir. Portekiz öğrenci konaklama konusunda kampüslere yakın noktada bulunan yurtlar oluşturmuştur.

Portekiz'de Eğitim

Portekiz Öğrenci Yurtları ve Konaklama

Avrupa kıtasının en batısında yer alan Portekiz’in başkenti Lizbon’dur. Resmi dili Portekizce, para birimi Euro’dur. Uluslararası telefon kodu +351 olan Portekiz’in nüfusu ise yaklaşık olarak 11 milyon ’dur. Ülkede Akdeniz, Okyanusal ve Step iklimi görülmektedir.

Portekiz komşularından  izole, eşsiz bir kültür, doğa ve canlı şehirlere  sahip bir ülkedir. Aynı zaman da oldukça güvenli bir ülke olan Portekiz’de asayiş olayları yok denecek kadar azdır. Terör gibi bir kavram ise Portekizlilerin hayatlarında hiç olmamış bir kavramdır.

Gülen yüzlü anlayışlı sevecen yabancılara karşı herhangi bir antipatisi olmayan Portekiz halkı eğitime ve öğrenciye Ayrıca bir sempati duymaktadır.  O nedenle Portekiz’de öğrenci iseniz Portekiz halkı size çok anlayışlı davranacak ve size ciddi değer verecektir.

Portekiz bir devlet politikası olarak eğitimi sınırsız bir şekilde desteklemektedir. Dünyanın her köşesinden, her milletinden, her kültüründen öğrencinin ülkelerinde eğitim almasını sağlayarak eğitimlerini zenginleştirmeyi hedeflemektedirler.  Ülkelerini uluslararası öğrenciler için bir cazibe merkezi haline getirmek için çeşitli avantajlar sunmaktadırlar.  Bunlardan birisi de Portekiz öğrenci konaklama konusunda sundukları avantajlardır.  Portekiz’de bir uluslararası öğrencinin konaklayabilmesi için oldukça fazla imkan bir arada yer alır. Bu kadar çok seçenek arasında size hangi konaklama şekli daha uygunsa onu tercih ederek Portekiz’deki eğitiminizi sürdürebilirsiniz.

Bu seçeneklere  kısaca değinmek gerekirse; Üniversite öğrenci yurtları diğer tüm seçenekler arasından ilk sırada değerlendirilecek Portekiz öğrenci konaklama seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü üniversite yurtları birçok hizmeti paket olarak sunmaktadır. Bir üniversite yurdunda konaklamayı tercih etmeniz halinde size düşen tek şey aylık yurt ücretini ödemek olacaktır. Bunun haricinde konaklama, yeme, içme, ısınma, temizlik, internet gideri gibi hiçbir  gideriniz olmayacaktır. Üniversite yurtlarında konaklamanın bir diğer avantajı ise adeta bir dünya karması haline gelen yurtlarda farklı  kültürdeki insanlar ile tanışma ve etkileşime geçme imkanının diğer konaklama alternatiflere göre daha fazla olmasıdır.

Portekiz öğrenci konaklama ücretleri Oldukça uygundur. Öğrenci yurtları 150 ile 300 euro arasında değişmektedir. Özel oda ya da kiralık daire fiyatları ise 350 Euro dan başlayıp  kiralanacak yerin durumuna göre 500 600 Euro ne kadar çıkmaktadır. Ancak daire kiralamayı tercih edecekseniz bilmeniz gereken bazı noktalar vardır. Kiralayacağınız dairenin kira bedelinin her şey dahil olup olmadığını mutlaka öğrenin su, elektrik, internet gibi giderlerin kiraya dahil olup olmadığını kira sözleşmesini imzalamadan önce mutlaka teyit edin. Aksi takdir de istenmeyen durumlarla karşılaşmanız mümkündür. Ayrıca kiralamak istediğiniz daireyi bir emlak ofisinden kiralamanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü emlak ofisleri Devlet tarafından denetlenen yerler olduklarından herhangi bir kandırmaca yaşama ihtimaliniz olmayacaktır.

Portekiz öğrenci konaklama konusunda bir uzman desteği almak isterseniz Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımız size konaklama ile ilgili her konuda yardımcı olacaklardır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1